Viena opiausių šildymo sistemos problemų – jos išsibalansavimas, lemiantis nevienodą šilumos pasiskirstymą tarp butų. Norint, kad vienų butų radiatoriai neperkaistų, o kiti nuolatos nebūtų atvėsę, reikia sureguliuoti vandens srautus bei įrengti balansinius ventilius rūsyje.
Balansiniai ventiliai būna dviejų rūšių – rankiniai arba automatiniai. Pastarieji yra brangesni, tačiau jie išvengia problemų, su kuriomis susiduria rankiniai balansiniai ventiliai. Su jais įrengti termoreguliatorių nėra įmanoma, o pakeitus bent vieną radiatorių, balansuoti sistemą reikėtų iš naujo.
Šildymo sistemos keitimas
Daugelyje sovietmečiu statytų daugiabučių yra įrengtos vienvamzdės šildymo sistemos, kuriose vanduo į radiatorius patenka ir iš jų išteka tuo pačiu vamzdžiu. Vienas iš esminių patogumų, kuriuos suteikia renovacija – galimybė reguliuoti temperatūrą. Norint įrengti termoreguliatorius, būtina atnaujinti vienvamzdę šildymo sistemą, nes joje nėra galimybes ant radiatorių įrengti termoreguliatorių.
Gyventojai pagal savo poreikius ir galimybes gali pasirinkti kelis variantus: modernizuoti esamą vienvamzdę sistemą, arba įsirengti dvivamzdę, kolektorinę ar daliklinę šildymo sistemas.
Termoreguliatorių įrengimas
Atnaujinus seną šildymo sistemą, ant radiatorių galima sumontuoti termoreguliatorius. Jie leidžia nustatyti į radiatorių patenkančio karšto vandens kiekį – taip gyventojai pagal norimą šilumos kiekį kambaryje reguliuoja ir palaiko patalpų temperatūrą.
Termoreguliatorius leidžia ne tik temperatūrą keisti, bet ir ją taupyti. Nesunkiai galėsite sumažinti temperatūrą tam tikruose kambariuose nakties metu ar išvykstant iš namų ilgesniam laikotarpiui.
Vis dėlto specialistai rekomenduoja minimalią temperatūrą bute užtikrinti, nes piktnaudžiaujant šilumos taupymu butai pradeda drėkti, o dėl to kambariuose gali atsirasti pelėsis.
Šilumos punkto atnaujinimas
Šilumos punktas paima atitekantį vandenį iš miesto šilumos tinklų ir paruošia jį iki reikiamos temperatūros bei perduoda į butų radiatorius. Elevatoriniai šilumos punktai yra reguliuojami rankiniu būdu, dėl to neteisingai reguliuojant šilumos stiprumą, jos paskirstymas išsibalansuoja.
Automatizuotas šilumos punktas pats reaguoja į aplinkos temperatūros pokyčius – pakilus temperatūrai, šildymas išjungiamas, o jai nukritus – įjungiamas. Dėl to, sklandžiau prasideda ir baigiasi šildymo sezonas, butai nėra peršildomi. Tokiu būdu taupomi ir pinigai, ir šiluma.
Šiuo metu iki 2020 m. sausio 31 d. Būsto energijos taupymo agentūra priima paraiškas daugiabučiams atnaujinti. Daugiau informacijos galite gauti paskambinę nemokama telefono linija 8 800 200 12.
Naujausi komentarai