Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuviams – pasaulinis įvertinimas JAV: pripažinti moderniausiais europiečiais

2022-07-13 12:56
DMN inf.

Jei manote, kad lietuviai – senamadiški, konservatyvūs, o technologijomis nusileidžia kitoms Europos šalims, galvokite iš naujo. Iš tiesų yra visiškai priešingai: lietuviai – pirmi Europoje pagal susidomėjimą ir norą išbandyti naujos kartos akinių lęšius. JAV vykusioje konferencijoje lietuviai pripažinti moderniausiais europiečiais, inovacijomis besižavinčia tauta, o vokiečių kompanijos „Fielmann“ prekių ženklo valdytojai Lietuvoje pagirti už stulbinamus rezultatus. Taigi, kokie gi tie išmanūs lęšiai, pelnę lietuviams pasaulinį pripažinimą?

Lietuviai skuba pirmieji naudotis inovacijomis

Apie lietuvių inovatyvumą ir puikiai išvystytas technologijas pasaulyje kalbama vis dažniau. Birželį JAV vykusioje išmanių akinių lęšių „Transitions“ konferencijoje Lietuvos vardas nuskambėjo ypač garsiai. Konferencijoje lietuvius pagyrė tikrai ne be reikalo: „Fielmann“ optikų tinklą Baltijos šalyse valdantys Gintautas ir Jūratė Kersnauskai pagal „Transitions“ lęšių pardavimą pirmauja Europoje.

„Tai – svarbus pripažinimas tiek Baltijos šalių „Fielmann“ tinklui, tiek ir visai lietuvių tautai. Floridoje vykusiame renginyje ne kartą pabrėžta, kad lietuviai itin domisi inovacijomis ir drąsiai išbando naujas technologijas, todėl nenuostabu, kad pirmaujame pagal naujausios kartos akinių lęšių pardavimus“, – įvertinimais džiaugiasi G. Kersnauskas.

Šių lęšių privalumų sąrašas – ilgas, ir žavėtis jais galima dėl pačių įvairiausių priežasčių. Tačiau iškart aišku viena – jie leidžia pamiršti apie varginantį jautrumą šviesai ir pasaulį pamatyti visiškai naujomis spalvomis. Jei vis dar abejojate, štai kelios priežastys, kodėl išmanūs „Transitions“ akinių lęšiai turėtų būti ne viena iš galimybių, o kasdienio gyvenimo dalis ar siekiamybė.

Trejų akinių galia vienuose: sutaupysite ir pamiršite nepatogumą

Fotofobija, arba akių jautrumas šviesai, nėra retas reiškinys. 9 iš 10 žmonių pasaulyje skundžiasi dėl drastiškai besikeičiančios aplinkos šviesos, kai iš ryškaus apšvietimo ar tamsios patalpos išeiname į saulėtą dieną. Inovatyvūs „Transitions“ lęšiai lengvai prisitaiko prie kintančios aplinkos šviesos ir puikiai pateisina jų gamintojų pažadą – „from screens to sun“ („nuo ekranų iki saulės“). Dirbdami su išmaniaisiais ekranais ar nuolat būdami ryškios dirbtinės šviesos aplinkoje, saugosime akis nuo kenksmingos mėlynosios šviesos, o išeinant į lauką nereikės sukti galvos dėl saulės akinių – jie patamsės, reaguodami į UV spindulių intensyvumą, ir eliminuos varginantį jautrumą šviesos pokyčiui.

Fotochrominiai lęšiai yra itin aktualūs nešiojantiems korekcinius akinius, tad pamirškite būtinybę turėti kelis skirtingus akinius ir nuolatinį jų keitimą. Toks pasirinkimas – ne vien tik patogumo garantas.

„Fielmann“ optikos salonų tinklo specialistai atkreipia dėmesį, kad kuo rečiau kaitaliosite akinius, tuo mažiau jie susidėvės, sumažės rizika juos numesti ant žemės, subraižyti ar sulaužyti. Rezultatas – galimybė džiaugtis ilgaamžiu, kokybišku raiškaus matymo sprendimu ir išvengti laiko gaišaties juos remontuojant ar papildomų išlaidų įsigyjant naujus.

Kasdien – neįtikėtina matymo kokybė ir maksimali apsauga

Akys – labai svarbus ir šviesai itin jautrus organas. Regą reikia nuolat saugoti, o modernūs lęšiai, laimei, tai atlieka meistriškai. Naujosios kartos fotochrominiai lęšiai kaip niekad jautriai reaguoja į įvairią šviesą, net netiesioginę – atspindžius, tad akį pasiekia tik toks šviesos srautas, kuris yra reikalingas. Papildoma poliarizacinė danga eliminuoja aplinkos atspindžius, todėl dar labiau padidėja matymo ryškumas, matomas kontrastingas natūralių spalvų vaizdas, dėl ko mažiau pavargsta akys.

Fotochrominiai lęšiai taip pat tinka sergantiems migrena, kurią įprastai sukelia jautrumas šviesai, bei tiems, kurie stengiasi išvengti raukšlių. Į aplinkos apšvietimą reaguojantys akinių lęšiai yra neabejotinai geresnė investicija raukšlių prevencijai nei brangūs kremai ar prevencinės procedūros.

Tyrimai rodo, kad LED ir fluorascencinio apšvietimo skleidžiama mėlynoji šviesa turi neigiamų pasekmių mūsų sveikatai: gali sutrikti natūralaus vyzdžio susitraukimas, dėl ko atsiranda jautrumas šviesai, taip pat ir miego ciklas, kadangi mėlynoji šviesa trikdo miego hormono melatonino gamybą. Tai dar viena svari priežastis, kodėl dauguma lietuvių renkasi būtent šios technologijos akinių lęšius.

„Fielmann“ optikų tinklą Baltijos šalyse valdančios įmonės įkūrėjas ir vadovas G. Kersnauskas džiaugiasi stebėdamas dar vieną itin teigiamą tendenciją Lietuvoje – tėvai vis dažniau pageidauja „Transitions“ technologijos ir vaikų akiniams: lęšiai ne tik blokuoja UV spindulius, bet ir mėlynąją šviesą, kas padeda išvengti galimų rimtesnių akių bėdų ateityje. Taigi šiuo atveju su vieneriais akiniais bus „nušauti du zuikiai“.

Įmonės nuotr.

Pažangiausias sprendimas: visos inovacijos vienuose lęšiuose

Fotochrominiai lęšiai – paskutinis mados klyksmas, kurį noriai „gaudo“ ne tik suaugusieji, bet ir jaunimas. Sparčiai griūva mitas, kad tai – nepatrauklaus rudo atspalvio akiniai „chameleonai“, kurių reakcija į aplinkos šviesą labai lėta.

„Naujausi lęšiai – aštuntos kartos, tai reiškia, kad tiek kartų buvo tobulinama technologija išgaunant naujas spalvas, reakcijos greitį, apsaugą nuo mėlynosios šviesos ir papildomą poliarizacijos dangą. GEN8 kartos lęšiai net triskart (!) greičiau reaguoja į šviesos pokytį nei jų pirmtakai. Taigi, per kelerius metus pasiekta lęšių pažanga – tarsi nuo mygtukinio telefono iki išmaniojo“, – tikina atskleidžia „Fielmann“ optikos salonų tinklo akinių mados tendencijų žinovė J. Kersnauskė.

Fotochrominiai lęšiai į madą grįžta su trenksmu, nes daugelį vilioja galimybė pasirinkti daugiau nei iš 7 akinių lęšių spalvų ar net veidrodinio efekto. Tiesa, šį efektą optikų specialistai rekomenduoja ne pagrindiniams akiniams, o antrai porai, kadangi jie labiau tarnauja kaip stiliaus detalė ar saulės akiniai.

Dar viena džiugi žinia – fotochrominius lęšius jau gali rinktis ir vairuotojai. Nepaisant to, kad daugumos automobilių priekiniai stiklai turi UV filtrus, dėl ko senosios kartos fotochrominiai lęšiai netamsėdavo automobilyje, naujosios technologijos įveikė šį barjerą ir buvo sukurti fotochrominiai lęšiai vairuojantiems. Nuo šiol su tokiais akiniais komfortiškai matomas kelias vakarėjant ar netikėtai įvažiavus į tunelį.

Lęšiai be dioptrijų – ne tik stiliaus detalė

Akiniai – ne tik pagrindiniai akių sargai, bet ir viena svarbiausių stiliaus detalių. „Fielmann“ optikos specialistai pastebėjo, jog nemažai žmonių juos renkasi net ir tada, kai korekcinių akinių jiems nereikia. Pasirodo, šalia stilingų rėmelių pasirinkę modernius fotochrominius lęšius, vienu šūviu galite nušauti net tris ar keturis zuikius. Lęšiai be dioptrijų paryškina jūsų stilių, apsaugo nuo mėlynosios ekranų šviesos ir tarnauja papildomai kaip saulės akiniai.

Įdomu tai, kad lęšiai be dioptrijų – geriausias sprendimas ir senjorams po kataraktos operacijos. Tuo metu akys būna jautrios, tad siekiant sumažinti jų nuovargį, privalu akis saugoti tiek nuo mėlynosios šviesos, tiek ir nuo akinančios saulės.

„Tiek mums, tiek akinių lęšių kūrėjams rūpi maksimaliai išpildyti šių dienų akinių nešiotojų poreikius, todėl technologijos niekuomet nestovi vietoje. Džiaugiamės jau daugiau nei 20 metų partneryste kartu su inovatyviausiu akinių lęšių gamintoju, kuris, projektuodamas naujas akinių lęšių technologijas, visuomet įsiklauso į mūsų klientų poreikius bei lūkesčius akiniams ir jas ištestuoja ne laboratorijose, o natūralioje žmogui aplinkoje. Raiškus matymas kasdienėse situacijose ir užtikrintumas įsigijus pažangiausius akinius – didžiausia prasmė mūsų darbe“, – sako G. Kersnauskas.

„Didžiausias akinių lęšių technologinis proveržis įvyko per pastaruosius kelerius metus ir šiuo metu tai – pažangiausias produktas optikų rinkoje, kurį Europoje labiausiai pripažįsta būtent lietuviai. O nešioti moderniausius pasaulyje akinius smagu, ar ne? „Fielmann“ visuomet ieško geriausių sprendimų, atitinkančių kliento poreikius ir užtikrinančių ilgalaikį komfortišką matymą. Mums rūpi kiekvienas“, – tikina J. Kersnauskė.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų