Pereiti į pagrindinį turinį

LSMU Kauno ligoninės projektas inovatyviai stiprins infekcijų prevenciją ir valdymą

2024-12-17 15:50
DMN inf.

Šiandienos sveikatos priežiūros sektorius – kupinas iššūkių. Dėl didėjančio pacientų skaičiaus, sudėtingų lėtinių neinfekcinių ligų ir infekcijų grėsmių bei technologijų, kurios sparčiai keičiasi, sveikatos priežiūros įstaigos privalo tobulėti, priimdamos sprendimus, gerinant paslaugų kokybę ir užtikrintų pacientų bei darbuotojų saugumą. Tačiau svarbu ne tik turėti pažangias technologijas ar įrangą, bet gebėti jas integruoti į kasdienę praktiką taip, kad jos atneštų apčiuopiamą naudą tiek pacientams, tiek darbuotojams. Vienas iš tokių pavyzdžių – LSMU Kauno ligoninės projektas, skirtas infekcijų prevencijai ir valdymui, kuris pradėtas įgyvendinti 2024 m. lapkričio 4 d. Šis projektas žymi svarbų žingsnį kovojant su infekcijų plitimu bei valdymu.

Hospitalinės infekcijos asmens sveikatos priežiūros įstaigose visada buvo ir išlieka aktuali problema. Jos kelia grėsmę tiek pacientams, tiek medicinos personalui, o jų plitimas ne tik neigiamai veikia pacientų būklę, ligos išeitį, bet ir dėl šios priežasties ilgėja paciento hospitalizacijos trukmė. Antimikrobinis atsparumas taip pat tampa vis didesne problema pasaulyje, kuri lemia, kad įprasti antimikrobiniai preparatai veikia neefektyviai, todėl ligoninėms tampa sudėtinga kovoti su infekcijomis, kurios anksčiau buvo lengvai gydomos atitinkamais antimikrobiniais preparatais. Siekiant spręsti šiuos iššūkius, LSMU Kauno ligoninė pradėjo įgyvendinti projektą „Antimikrobinio atsparumo valdymo plėtojimas“, kuris yra skirtas infekcijų prevencijai ir valdymui. Šio projekto tikslas – įstaigoje įdiegti efektyvų, inovatyvų metodą, kuris padės užkirsti kelią infekcijų plitimui tarp pacientų ir medicinos personalo.

Šis projektas buvo sukurtas kaip atsakas į vis didėjantį infekcijų plitimo pavojų, todėl tai nėra tik technologijų diegimas, bet ir visa strategija, apimanti įvairius aspektus – nuo infekcijų prevencijos metodų, darbuotojų mokymų iki naujų technologijų ir duomenų analizės taikymo. LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyrius, bendradarbiaudamas su Higienos institutu, parengė aiškų ir įgyvendinamą projektą, kuris buvo įvertintas kaip vienas novatoriškiausių ir inovatyviausių. Iš viso skirta 249 998,22 Eur suma, kad per ateinančius dvejus metus (2024–2026 m.) ligoninė galėtų įdiegti efektyvius hospitalinių infekcijų valdymo metodus. Tai apima ne tik technologinius sprendimus, bet ir praktines mokymo programas bei naujas darbo procedūras, kurios leis visam personalui veikti efektyviau ir saugiau.

 LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyrius, bendradarbiaudamas su Higienos institutu, parengė aiškų ir įgyvendinamą projektą, kuris buvo įvertintas kaip vienas novatoriškiausių ir inovatyviausių.

Šiame projekte taikomi inovatyvūs technologiniai sprendimai, kurie iš esmės keis infekcijų prevencijos ir valdymo procesus. Duomenų analizės įrankiai (interaktyvus hospitalinių infekcijų žemėlapis) padės realiu laiku stebėti infekcijų epidemiologinę situaciją ir užtikrins, kad kiekvienas sprendimas būtų grindžiamas patikimais ir aktualiais duomenimis. Kiekvienas naujai priimtas darbuotojas gaus išsamią mokymo programą, kurioje dėmesys skiriamas tiek teoriniams infekcijų kontrolės aspektams, tiek praktiniams įgūdžiams. Tai – ne tik apžvalga apie infekcijų plitimą, bet ir išsamūs pavyzdžiai, kaip darbuotojas gali prisidėti prie infekcijų prevencijos įstaigoje. Esamiems darbuotojams taip pat bus organizuojami higieninių įgūdžių atnaujinimo mokymai, siekiant atnaujinti jų žinias, pateikiant jiems naujausią informaciją apie infekcijų kontrolės priemones, naujas grėsmes bei galimus sprendimo būdus.

Naujos mokymų programos bus skirtos visam medicinos personalui, įskaitant gydytojus, slaugytojus, slaugytojų padėjėjus, pagalbinius darbuotojus ir kt. Visų šių tikslinių darbuotojų grupių žinių ir įgūdžių stiprinimas padės sukurti bendrą darbo kultūrą, kuri bus orientuota į paciento saugumą ir kokybę. Tai taip pat užtikrins, kad visos ligoninėje taikomos procedūros būtų atliktos pagal aukščiausius higienos standartus.

Siekiant dar labiau palengvinti informacijos pasiekimą, bus sukurta speciali mobilioji programėlė („App‘s“), kuri taps puikiu pagalbininku visiems ligoninės darbuotojams. Ši programėlė leis greitai rasti informaciją apie infekcijų prevenciją ir kontrolę, darbo instrukcijas, algoritmus, rekomendacijas ir veiksmus įvairių infekcijų atvejais. Tai ne tik patogus, bet ir greitas būdas sužinoti aktualią informaciją, kad darbuotojai galėtų imtis veiksmų be delsimo, užtikrinant pacientų saugumą ir gerovę. Siekiant užtikrinti dar tikslesnę infekcijų diagnostiką, mūsų įstaigoje pradėti atlikti PGR express tyrimai dėl Clostridioides difficile infekcijos. Ši diagnostinė technologija leidžia greitai ir tiksliai nustatyti infekciją, todėl galima pradėti gydymą bei taikyti infekcijų plitimą stabdančias izoliavimo priemones dar anksčiau, sumažinant komplikacijų riziką ir pagerinant pacientų gydymo rezultatus. Inovacijų diegimas sveikatos priežiūros sistemoje reikalauja ne tik technologinių sprendimų, bet ir kultūrinio pokyčio organizacijoje. LSMU Kauno ligoninė numato, kad įgyvendinant šį projektą, bus ne tik tobulinamos infekcijų prevencijos ir valdymo priemonės, bet ir keičiama darbo kultūra.

Šio projekto tikslas – įstaigoje įdiegti efektyvų, inovatyvų metodą, kuris padės užkirsti kelią infekcijų plitimui tarp pacientų ir medicinos personalo.

Šis projektas neapsiriboja tik technologijų diegimu. Jis apima nuolatinį darbuotojų švietimą ir darbo instrukcijų peržiūrą. Kitose ligoninėse galės būti pritaikyti panašūs metodai ir strategijos, remiantis gerąja praktika ir naujovėmis, kuriomis pasidalins LSMU Kauno ligoninė.

Projektas turi ilgalaikį potencialą, nes infekcijų kontrolė yra dinamiškas ir nuolatinis procesas, kuris reikalauja nuolatinio stebėjimo, prisitaikymo ir atnaujinimo. Infekcijų pobūdis nuolat keičiasi – atsiranda naujų, atsparių vaistams mikroorganizmų rūšių, o pacientų sveikatos būklės tampa vis sudėtingesnės. Tai reiškia, kad ligoninės ir kitos sveikatos priežiūros įstaigos turi nuolat adaptuoti savo prevencijos metodus ir priemones, kad galėtų efektyviai kovoti su naujais iššūkiais. Projektas, kuris prasidėjo kaip konkretus sprendimas, taps pagrindu ilgalaikiam infekcijų valdymo modelio tobulinimui, kurio nuolatinis atnaujinimas ir tobulinimas bus būtinas siekiant užtikrinti pacientų  bei darbuotojų saugumą.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų