Vienas ryškiausių pastatų kairiajame Nemuno krante
„Nors ką tik startavo II-asis „Nemunaičių“ etapas, kuriame ir tolesnius plėtros planus. Šalia jau kylančio „Hermano“ verslo centro, planuojame, kils ir antrasis – „Oskaras“. Beveik 8000 kv. m verslo centrui architektūrinės koncepcijos ieškojome ilgai – turėjome tikslą pastatui suteikti išskirtinę architektūrinės estetikos formą derinant modernų miestietišką gyvenimą bei istorinį teritorijos palikimą. Ieškojome drąsių sprendimų ir vienas ryškiausių – „Gensler“ komandos pasiūlyta idėja, kuri kvestionuoja suvienodėjusią mišrios paskirties miesto architektūrinę raišką“, – sakė „SBA Urban“ vadovas Andrius Mikalauskas.
Verslo centro „Nemunaičiuose“ vizualizacija. „SBA Urban“ nuotr.
Pasak jo, 7780 kv. m, 6 aukštų, A++ klasės modernus verslo centras taps vienu ryškiausiu „Nemunaičių“ pastatu. O „Gensler“ pasaulinė patirtis ir prie projekto Lietuvoje dirbsiančios „A. Kančo studijos“ profesionalai sėkmingai verslo centro architektūra užkoduos pagarbą Kauno kultūriniam, urbanistiniam ir gamtiniam paveldui. Detalizavus projektinius sprendinius toliau planuojama juos pristatyti visuomenei bei siekti statybų leidimo.
Architektūra tarp industrinio paveldo ir modernaus Kauno
„Kiekvienas NT projektas susiduria su savais iššūkiais, o mūsų, kaip pagrindinių architektų užduotis – juos paversti galimybėmis. Kuriant „Nemunaičių“ biurų pastatą daugiausiai dėmesio skyrėme užduočiai maksimaliai išnaudoti unikalią upės pakrantę. Be viso to, SBA siekė sukurti darbo vietą, atitinkančią šiuolaikinių darbuotojų poreikius. Šio projekto istorijos pagrindas – upės artumas, natūraliai traukiantis žmones į lauko erdves, kviečiančias į bendruomenių susibūrimus prie vandens“, – sakė „Gensler Berlin“ generalinis direktorius ir architektas Lukasz Platkowski.
Pasak architekto, tokių architektūrinių sprendimų Kaune dar nėra. Verslo centras išsiskirs ne tik išorės, bet ir vidaus sprendimais – aukštos, 4 metrus siekiančios lubos, išskirtinio dizaino vidinis atriumas, kuriame virs verslo centro darbuotojų ir svečių gyvenimas. 16 metrų erdvėje planuojamos ne tik poilsio, bendrosios erdvės, kavinė, bet ir išskirtinės šviesos kompozicijos.
Verlso centro architektūrinė idėja. „SBA Urban“ nuotr.
Pasak „Kančo studijos“ direktorės ir architektės Gustės Kančaitės, „Gensler“ sukurta koncepcija yra labai aiški savo mintimi – tai industrinių elementų pritaikymas fasadui taip, kad architektūrinė raiška atgimtų naujai.
„Tikriausiai vienas didžiausių iššūkių pritaikant komandos sukurtą koncepciją realybei – išlaikyti ir pagauti žaismingą laiptavimą, kuris svarbus ne tik konkrečiai šiam projektui, bet ir bendrai „Nemunaičių“ architektūrinei raiškai. Šis rajonas verčia naują puslapį naujojo Kauno centro plėtroje. Įgyvendinant ir tolesnius projektus išliks jausmas, kad kairysis Nemuno krantas atgimsta su didmiesčio charakteriu. „Oskaras“ stovės ties naujai statomo pėsčiųjų tilto ašimi ir, neabejoju, taps simboliniais vartais į naujai kuriamą rajoną. Būtent todėl „SBA Urban“ komanda jam skiria išskirtinį dėmesį“, – sakė G. Kančaitė.
„SBA Urban“ su „Gensler“ architektais kuria jau antrą projektą Lietuvoje. Pirmasis – Svencelėje plėtojamas „Vėjo miestelis“. Tuo tarpu „Kančo“ studija kartu su SBA sukūrė ir dar vieno Kauno verslo centro ant Neries kranto, „Kauno dokas“ architektūrą.
Naujausi komentarai