Pereiti į pagrindinį turinį

Paštas jaunimui tampa pirmosios darbo patirties kalve

2016-07-28 08:42
DMN inf.

Spręsti jaunimo nedarbo problemą imasi ne tik valstybės institucijos, bet ir verslo bendruomenė.

Paštas jaunimui tampa pirmosios darbo patirties kalve
Paštas jaunimui tampa pirmosios darbo patirties kalve / „Lietuvos pašto“ nuotr.

Didžiausi šalies darbdaviai suteikia galimybę jaunuoliams įgyti trūkstamos darbo patirties ir įgūdžių. Šią vasarą laiškininko ar pašto korespondencijos siuntų skirstytojo, taip pat kitus darbus pašte išbando net keli šimtai jaunuolių.

„Būdami vieni iš didžiausių darbdavių šalyje jaučiame būtinybę prisidėti prie jaunimo nedarbo mažinimo. Sparčiai auganti jaunų žmonių emigracija ir prarandama darbingos Lietuvos visuomenės dalis – itin skaudžios ilgalaikio jaunimo nedarbo pasekmės, kurios pradedamos jausti jau dabar.

Šiandien didžiosios verslo įmonės susiduria ne tik su kvalifikuotų, bet ir su nekvalifikuotų darbuotojų stygiu. Ieškoti priemonių, kaip didinti jaunimo užimtumą, būtina, nes tai – esminė šalies ekonomikos augimo potencialo išsaugojimo sąlyga“, – pažymėjo Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Vakar valstybės institucijų, įvairių nevyriausybinių organizacijų ir verslo bendruomenės atstovai apžvelgė Europos socialinio fondo (ESF) lėšomis finansuotos 2007–2013 metais Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonėmis, kurios buvo skirtos jaunimo užimtumo skatinimui, pasiektus rezultatus. Pagal vieną iš įgyvendintų priemonių – „Parama pirmajam darbui“ – darbdaviams buvo sudarytos papildomos finansinės paskatos įdarbinti patirties neturinčius jaunus žmones.

Iš viso net 2 744 verslo įmonės ir kitos organizacijos buvo įdarbinusios per 22 tūkst. iki tol pagal darbo sutartį nedirbusių jaunuolių nuo 16 iki 29 metų. Tarp dešimties daugiausia jaunų žmonių įdarbinusių šalies verslo įmonių patenka ir AB Lietuvos paštas. Bendrovėje pirmuosius darbo įgūdžius įgavo net 253 jaunuoliai, iš jų 35 Lietuvos pašte toliau sėkmingai tęsia profesinę karjerą.

„Tendencija tokia, kad vis daugiau šalies darbdavių įsitraukia į socialiai atsakingą veiklą. Itin ryškus Lietuvos pašto vaidmuo: tai – vienas aktyviausių darbdavių; džiugina, kad bendrovės atstovai dažnai dalyvauja įvairiuose posėdžiuose ir darbo grupėse, kur svarstomos gyventojų užimtumo, ypač jaunimo nedarbo problemos.

Tik socialiai atsakingas verslas supranta, kad negalima apleisti jaunų žmonių, kuriems yra sunkiau įsitvirtinti darbo rinkoje“, – tvirtino Lietuvos socialinių tyrimų centro Darbo rinkos tyrimų instituto direktorius prof. dr. Boguslavas Gruževskis.

Šiuo metu Lietuvos paštas jaunimui įgyti darbo patirties siūlo per Vasaros darbų programą. Birželį ir liepą jau įdarbinti 71 jaunuolis, kuriam 16–18 metų, ir 207 jaunuoliai, turintys 19–25 metus. „Galimybė bent laikinai – vasaros metu – padirbėti jaunam žmogui leidžia atskleisti savo gabumus, pamatyti savo stiprybes, padeda „susivokti“ darbo rinkoje. Tuo tarpu įmonėms atsiranda galimybė rasti motyvuotų darbuotojų“, – tvirtino Lietuvos pašto vadovė.

Šiuo metu Europos Sąjungos šalyse beveik kas penktas jaunas – nuo 15 iki 24 metų – europietis yra bedarbis. Lietuvos darbo biržos duomenimis, liepos 1 d. šalyje buvo 21,8 tūkst. bedarbių, jaunesnių kaip 30 m. amžiaus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų