Pereiti į pagrindinį turinį

„Rimi“ savininkė domisi galimybe įsigyti „Iki“ valdančią „Palink“

2016-11-25 08:41
BNS inf.

Mažmeninės prekybos tinklą "Rimi" valdanti Švedijos bendrovė "ICA Gruppen" oficialiai patvirtino, kad derasi dėl Lietuvos mažmeninės prekybos tinklo "Iki" įsigijimo. Apie derybas su "Iki" tinklą valdančios bendrovės "Palink" savininkais penktadienį pranešė "ICA Gruppen".

Š.Mažeikos/BFL nuotr.

"ICA Gruppen" pabrėžė, kad susitarimas dėl "Iki" tinklo dar nėra pasiektas ir dar negalima pasakyti, kad derybos baigsis sėkmingai.

Prekybos tinklo "Iki" atstovė spaudai Berta Čaikauskaitė taip pat pabrėžė, kad šiuo metu joks susitarimas tarp šalių nėra pasiektas ir nėra prielaidų, kad jis bus pasiektas apskritai.

"Prekybos tinklas "Iki" ir toliau nuosekliai laikosi pasirinktos strategijos, tad diskusijos su "ICA Gruppen" tėra tik viena iš potencialių galimybių ateities vystymuisi", - išplatintame komentare teigė B.Čaikauskaitė.

Su galimu sandoriu nesusijęs advokatų profesinės bendrijos "Fort" advokato Andrius Mamontovas BNS teigė, jog pagrindinis klausimas yra, ar Konkurencijos taryba leis "Rimi" įsigyti "Iki" tinklą.

"Čia bus esminis konkurencijos klausimas. Konkurencijos taryba vertins, kaip toks sandoris paveiks rinką. Aš manau, kad čia bus esminis klausimas. Šioje situacijoje pirmas klausimas yra įsivertinti konkurencijos klausimus", - kalbėjo A.Mamontovas.

Anot jo, šis įsigijimas nėra tiesiogiai susijęs su Vokietijos mažų sąnaudų mažmeninės prekybos tinklo "Lidl" atėjimu į Lietuvą.

"Iš principo manau, kad toks sandoris yra įmanomas. Nemanyčiau, kad tai per daug susiję su "Lidl", nes "Rimi" ir "Lidl" segmentai yra skirtingi", - tvirtino A.Mamontovas.

Didžiausios "Rimi" ir "Iki" konkurentės "Maxima grupės" generalinis direktorius Alvydas Šustikas BNS teigė, kad galimas sandoris atspindi šiuo metu vykstančias pasaulines verslo konsolidacijos tendencijas - verslas jungiasi ir stambėja.

"Vertinant vartotojo aspektu, pirkėjams reikės priprasti prie pokyčio, nes dalies jų šis tinklas, matyt, buvo mėgstamas. Kita vertus, vieno žaidėjo derybinės galios išaugimas gali būti naudingas vartotojui, nes prekybos tinklas turės daugiau galimybių su tiekėjais susitarti dėl pirkėjui palankesnės kainos", - BNS sakė A.Šustikas.

Vienintelis alijanso "Aibė" savininkas Renatas Vaitkevičius "Verslo žinioms" tvirtino, jog įvykus sandoriui, didžiausią įtaką pajus tiekėjai, nes jiems teks persiderėti dėl tiekimo sąlygų. Be to, bendrovė mano, kad kai kuriuose miestuose atsilaisvins parduotuvės ir jas bus galima išsinuomoti.

"Lidl" atstovė spaudai Agnė Gaižauskaitė BNS sakė, jog bendrovė nekomentuoja konkurentų veiksmų rinkoje.

"Rimi Lietuva" apyvarta per tris šių metų ketvirčius siekė 232 mln. eurų (be pridėtinės vertės mokesčio) ir buvo 12,1 proc. didesnė nei prieš metus. Rugsėjo pabaigoje "Rimi" tinklui Lietuvoje priklausė 56 parduotuvės - keturiomis daugiau nei 2015-ųjų pabaigoje.

2015 metais "Rimi Lietuvos" grynasis pelnas išaugo 7,7 karto iki 7,307 mlrd. eurų, apyvarta padidėjo 15,7 proc. iki 288,324 mln. eurų.

"Palink" praėjusiais metais uždirbo 9,66 mln. eurų konsoliduoto grynojo pelno - 2,7 karto daugiau nei 2014 metais, bendrovės konsoliduotos pardavimo pajamos per metus padidėjo 1,4 proc. iki 596,659 mln. eurų.

2015 metų pabaigoje Lietuvoje "Palink" valdė 241 parduotuves.

44,35 proc. "Palink" akcijų valdo Vokietijos mažmeninės prekybos milžinė "Rewe", po 20 proc. - Meno saloje registruota "Baltisches Haus" ir Šveicarijos "Coop", 10,5 proc. - Belgijos "Eln. Fr. Colruyt", 5 proc. - Prancūzijos "Unilec".

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų