Pereiti į pagrindinį turinį

Per šventes slegia vienišumas? Atlikite šiuos paprastus žingsnius

2024-12-20 08:00
DMN inf.

Ne kiekvienas iš mūsų didžiausias metų šventes sutiks būryje draugų ar artimųjų. Tačiau ar iš tikrųjų tai yra blogai ir ar verta vaikytis socialinėje erdvėje piešiamo tobulų švenčių įvaizdžio? Kas svarbiau – išorinis blizgesys ar vidinis jausmas? Profesionali supervizorė Nomeda Jerochova dalijasi įžvalgomis, kaip padėti sau jaustis komfortiškai, kai šventes sutinki vienas, o aplinkos transliuojamos žinutės spraudžia į nepamatuotus rėmus.

Per šventes slegia vienišumas? Atlikite šiuos paprastus žingsnius
Per šventes slegia vienišumas? Atlikite šiuos paprastus žingsnius / Pexels.com nuotr.

Ar vienišumas per šventes turi vien tik neigiamą atspalvį?

Iš tiesų nemažai įvairaus amžiaus žmonių didžiausias metų šventes dėl vienokių ar kitokių priežasčių sutinka vieni. Vienišumas nėra nei diagnozė, nei koks nors blogis, nei gėda. Yra žmonių, kurie vienatvę pasirenka sąmoningai ir šventes sutinka be didelio šurmulio ne dėl to, kad neturėtų artimųjų, o tiesiog norėdami atsiriboti ir pabūti su savimi, skirti laiko sau, pasigilinti į jiems svarbius dalykus vienumoje. Žmonių vienišumas yra mūsų visuomenės atspindys. Netgi būdamas santykiuose, vis tiek gali jaustis vienišas, nesuprastas, nepriimtas. Tad nebūtinai visi, kurie šventes pasitiks dideliame būryje žmonių, jaučiasi laimingi ir mylimi. Šventės gali įgyti įvairių atspalvių – daugiausia tai priklauso nuo mūsų pačių.

Vienumoje praleistas šventinis laikotarpis nebūtinai turi asocijuotis su trūkumu, neturėjimu, nepakankamumu, neigiamomis emocijomis. Vienuma pati iš savęs nėra negatyvi, tik mes patys ją tokia paverčiame, įsivaizduodami, kad būtinai turime švęsti, kaip rodoma gražiose reklamose ar kažkieno socialinių tinklų paskyroje. Televizijoje mirgančios reklamos, kuriose rodomi tobuli žmonės, tobulos šeimos, tobulas švenčių stalas, tobuli santykiai gali sukelti jausmą, kad su jūsų gyvenimu kažkas ne taip, nes tokio tobulumo neturite, tačiau verta prisiminti, kad kuriamas švenčių įvaizdis su išskirtinai tobulais herojais nėra realistiškas ir su juo lygintis nebūtina. Daug svarbiau yra suvokti, kas jums pačiam yra šventės – kokie tai dalykai, veikla, jausmas, vietos ir pan.

Pamatykite vienišumą kitoje šviesoje

Tikrai neverta įstrigti kieno nors suskurtoje švenčių pasakoje ir dėl to galvoti apie savo gyvenimą vien tik negatyviai. Vietoje to atlikite šiuos žingsnius:

Vienumoje praleistas šventinis laikotarpis nebūtinai turi asocijuotis su trūkumu, neturėjimu, nepakankamumu, neigiamomis emocijomis.

Pagalvokite, kas jums iš tiesų per šventes svarbiausia? Atsiribokite nuo viso išorinio šurmulio, ryškių reklamų, kvietimų būtinai išrinkti kam nors dovanas ir pamąstykite, kokie dalykai jums iš tiesų reiškia šventę. Tai nebūtinai turi būti apčiuopiami, materialūs dalykai. Šventė gali asocijuotis su vidine ramybe, poilsiu, laiku sau be skubėjimo ir perteklinių atsakomybių.

Suvokite, kad neprivalote švęsti. Raginimas būtinai švęsti Kalėdas ar Naujuosius Metus nebūtinai turi atliepti tikruosius jūsų poreikius. Jūs neprivalote nei švęsti, nei puošti namų, jei to nenorite. Leiskite sau tiesiog būti, užuot stengdamiesi įsprausti save į kitų įsivaizduojamas ribas.

Leiskite sau jausti. Vienišumas gali sukelti įvairius jausmus ir juos verta patyrinėti. Jaučiate liūdesį, nusivylimą, skausmą dėl to, kad šventes sutinkate vieni? Ar taip jaučiatės tik per šventes? O gal dažniau nei kartą per metus apie tai susimąstote? Vienišumo jausmas per šventes sustiprėja, tačiau gali būti, kad jis ir kasdieniame gyvenime yra jūsų palydovas. Ką jums sako jūsų jausmai?

Prisiminkite gražias akimirkas. Pagalvokite, kaip švęsdavote vaikystėje ir paauglystėje? Kokie jausmai tuomet apimdavo? Kas dabartiniame gyvenime galėtų suteikti to vaikiško lengvumo?

Kurkite savo tradicijas. Supraskite, kad jūs nebūtinai turite būti būryje žmonių, kad jaustumėtės šventiškai. Galbūt anksčiau švęsdavote kartu su kitais, o dabar to neliko. Tuomet sukurkite savo tradicijas. Pagalvokite, kokie dalykai tai galėtų būti?

Atraskite vienišumo privalumus. Pagalvokite, kokius vienumos privalumus patiriate? Galbūt tai leidžia jums atsiriboti nuo šurmulio, pailsėti, kurti ateities planus, nesitaikyti prie kitų norų ir pan.

Vienišumo nesiekite tik su negatyviais atspalviais. Pagalvokite, ko išmokote iš savo vienatvės? Jums lengva ar sunku užmegzti naujus santykius, susirasti draugų, pasitikėti kitais? Galbūt rasite atsakymų, dėl ko dalį laiko praleidžiate vieni.

Suvokite, kad nesate tik vienas toks. Daugybė žmonių pasaulyje gyvena, dirba ir šventes sutinka jausdamiesi vieniši. Tai taip pat natūralu kaip ir bet koks kitas jausmas. Suvokti ir priimti savo realybę yra vienas iš stiprios asmenybės požymių. Leiskite sau išjausti viską, kas susiję su vienatvės jausmus, ir padėkokite sau.

Nebijokite kurti santykių. Parašykite žinutę ar paskambinkite senam draugui ar giminaičiui, su kuriuo ilgai nebendravote. Patikėkite, kartais toks pokalbis gali gerokai nustebinti. Žmonės dažnai nedrįsta žengti pirmojo žingsnio, nors vėliau paaiškėja, kad ilgai apie tai galvojo.

Sukurkite teigiamą santykį su savimi

Metų pabaiga yra puikus laikas pagalvoti apie nuveiktus darbus, pasiektus tikslus, padėkoti sau ir aplinkiniams. Pagalvokite, koks jūsų santykis su pačiu savimi? Ar jums lengva sau pasakyti komplimentą, save pagirti, sau padėkoti, savimi pasidžiaugti? Stiprindami savo asmenybę ir augindami vidinius resursus, pamažu pajusite ir pilnatvės jausmą. Tada bus daug lengviau priimti ir vienišumą – galbūt net žengti žingsnį už jo ribų ir sukurti naują santykį su naujais žmonėmis.

Pradėkite mylėti save dabar.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų