Teismas: „Proit“ lieka nepatikimų tiekėjų sąraše Pereiti į pagrindinį turinį

Teismas: „Proit“ lieka nepatikimų tiekėjų sąraše

2025-02-04 17:12

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) dar kartą į nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukus socialinių paslaugų informacinę sistemą (SPIS) modernizavusią bendrovę „Proit“, teismas atmetė pastarosios  prašymą laikinai, kol teismas išnagrinės ginčą, išbraukti ją iš sąrašo. 

Teismas: „Proit“ lieka nepatikimų tiekėjų sąraše
Teismas: „Proit“ lieka nepatikimų tiekėjų sąraše / Freepik.com nuotr.

Vilniaus apygardos teismas sausio 31 dieną atmetė „Proit“ prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, BNS pranešė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

„Ieškovės („Proit“ – BNS) argumentai dėl būtinybės taikyti laikinąją apsaugos priemonę – įpareigojimą ją išbraukti iš nepatikimų tiekėjų sąrašo iki teismo sprendimo įsiteisėjimo – tai yra galimai kilsianti finansinė ir reputacinė žala – vertintini kaip nepagrįsti, nes tiekėjo įtraukimas į sąrašą savaime neeliminuoja galimybės jai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose“, –  nusprendė teismas.

Teismas pabrėžė, kad „Proit“ turi teisę perkančiosioms organizacijoms pateikti savo paaiškinimą, o šios turi teisę nuspręsti, leisti ar ne „Proit“ dalyvauti konkrečiame konkurse.

„Galimybė dalyvauti viešojo pirkimo procedūroje priklauso ir nuo pačios ieškovės veiksmų, tai yra nuo to, ar ji pateikia savo paaiškinimą, ir nuo jo turinio“, – teigė L. Nemeikaitė.

Teismo sprendimas per 7 dienas gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

SADM įmonę į sąrašą įtraukė sausio 3 dieną kiek anksčiau nutraukusi SPIS atnaujinimo sutartį. Ministerija tuomet BNS nurodė, kad „Proit“ pažeidė sutartį ir nebendradarbiavo – ignoravo susirūpinimą dėl paslaugų kokybės, neatsiliepė į prašymą atlikti papildomą sistemos testavimą.

„Proit“ teismo prašo pripažinti šį SADM sprendimą neteisėtu, be to, panaikinti ministerijos 2024 metų gruodžio 30 dienos sprendimą vienašališkai nutraukti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo duomenų modulio Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje kūrimo sutartį.

Ministerija reikalavo, kad bendrovė ištaisytų dar neveikiančio modulio klaidas. Jame turėtų būti administruojama ir kaupiama informacija apie Lietuvoje nuolat gyvenančius bei gyvenusius įvaikintus vaikus, įsivaikinti norinčias šeimas, tačiau SADM jo nepatvirtino nustačiusi 259 klaidas, iš kurių 35 – kritinio saugumo.

Savo ruožtu „Proit“ BNS aiškino, kad SADM vilkina projektą tikintis nuosaikesnės įmonės pozicijos kitame ginče, susijusiame su SPIS atnaujinimu, nors modulio sukūrimo sutartis yra atskira.

Ministerijos teigimu, SPIS sukurta 2008 metais, joje kas dieną apsilanko apie 600 tūkst. vartotojų. Sistemą modernizuoti buvo nuspręsta beveik prieš dešimtmetį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra