Žlugusio Ūkio banko administratorius Gintaras Adomonis teigia, kad bankroto procesas skęsta teisminiuose ginčuose. Pirmajame Ūkio banko kreditorių susirinkime antradienį jis teigė negalintis patvirtinti, kad bus atsiskaityta su visais kreditoriais.
"Atsakyti vienareikšmiškai, ar visi atgaus, ar neatgaus, aš negaliu", - teigė G.Adomonis.
Pasak jo, vien Lietuvos teismuose vyksta apie 150 teisminių ginčų, susijusių su Ūkio banku, o Maskvoje - 6-7 bylos.
"Bosnijoje turime bent keturias ar penkias bylas, tokias rimtas. Imant Bosnijos reikalus Lietuvoje, šiai dienai turime 15-16 bylų, kuriose mes dalyvaujame", - sakė banko bankroto administratorius.
G.Adomonio teigimu, jo praktikoje yra buvę atvejų, kai daug nesitikint buvo atgauta viskas.
"Įvertinant netgi šios dienos politinę situaciją pasaulyje, tai pakankamai sudėtingas klausimas. Buvo tikrai tokių variantų istorijoje ir mano asmeninėje praktikoje, kai sakiau, kad neatgausime, o atgavome ir dar liko. Tačiau yra daug niuansų", - kalbėjo G.Adomonis.
Jo teigimu, situaciją gali nulemti padėtis Rusijoje ir Ukrainoje, šių šalių valiutų likimas. Pasak jo, Škotija yra Europos Sąjungos (ES) šalis, joje kyla mažiau problemų, tačiau čia reikalingi specifiniai sprendimai.
Ūkio bankui įkeista 29,9 proc. "Hearts of Midlothian" įmonės, kuri valdo Edinburgo futbolą "Hearts" akcijų. Ūkio bankas yra didžiausias bendrovės kreditorius.
Administratoriaus teigimu, neaudituotais duomenimis, Ūkio banko turtas yra apie 310,5 mln. litų, įvertinant atidėjimus, pinigines lėšas, tikėtinas grąžintinas sumas.
Ūkio banko veikla buvo sustabdyta 2013 metų vasario 12 dieną. Kauno apygardos teismas bankroto bylą bankui iškėlė gegužės 2 dieną, nutartis įsiteisėjo birželio 7 dieną.
Ūkio banko kreditoriai išsirinko 7 narių komitetą
Antradienį Kaune įvykusiame pirmajame bankrutuojančio Ūkio banko kreditorių susirinkime buvo išrinktas 7 narių kreditorių komitetas, kuris iškart pradeda veikti kaip pagrindinė bankroto administravimo proceso priežiūros ir valdymo struktūra. Penkis komiteto narius delegavo didžiausias Ūkio banko kreditorius – VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Buvęs banko Tarptautinių mokėjimų departamento direktorius Šarūnas Kraujalis komitete atstovaus darbuotojus, dar vieną narį delegavo Vilniaus bendrovė „Lifodas“. Kreditoriams taip pat buvo pristatyta Ūkio banko bankroto administratoriaus veiklos apžvalga.
Iš viso kreditorių susirinkime dalyvavo 85 kreditoriai, kurių bendra finansinių reikalavimų suma sudaro daugiau nei 1,12 mlrd. litų (77,17 proc. visų reikalavimų). Raštu balsavo 174 kreditoriai (9,4 proc. visų reikalavimų). Administratorius kvietimus dalyvauti susirinkime buvo išsiuntęs 1377 kreditoriams.
Kreditoriai iki kovo 12 dienos taip pat galėjo teikti savo siūlomus nutarimų projektus darbotvarkėje numatytiems sprendimams. Administratorius gavo 20 pasiūlymų nustatyti didesnį arba mažesnį kreditorių komiteto narių skaičių ar keisti kreditorių komiteto struktūrą, tačiau daugumos pritarimo šie projektai nesulaukė ir susirinkimas patvirtino pirminį siūlymą patvirtinti 7 komiteto narius.
„Noriu padėkoti visiems dalyvavusiems ir savo balsus bei pasiūlymus siuntusiems kreditoriams. Susirinkimas parodė, kad administratoriaus komandai pasisekė – bendradarbiausime su racionaliais, geranoriškais ir šio sudėtingo proceso principus suvokiančiais žmonėmis. Kreditorių komiteto sudarymas leis parduoti Ūkio banko turtą ir tikėtis profesionalios pagalbos procesuose, kurie vyksta tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse“, – sakė BAB Ūkio banko bankroto administratorius Gintaras Adomonis.
Pasak G.Adomonio, išrinkus kreditorių komitetą administratoriaus komanda tęs banko turto realizavimo procesą. Komitetui taip pat bus pristatyta paskolų portfelio struktūra ir tolesnio jo administravimo arba pardavimo perspektyvos. Komitetas tvirtins banko struktūrą ir tolesnės veiklos strategiją, įvertins specialistų atliktą banko sandorių analizės ataskaitą. Taip pat komitetas nustatys ir patvirtins bankroto administravimui reikalingų išlaidų sąmatą bei nustatys atlyginimą bankroto administratoriui. Iki šiol atlyginimas administratoriui nebuvo mokamas.
Savo apžvalgoje įvertindamas beveik 10 mėnesių trunkantį bankroto procesą, G.Adomonis pažymėjo, kad per šį laikotarpį buvo optimizuota banko veikla, užtikrinti teisiniai saugikliai užsienyje esančio Ūkio bankui priklausančio turto išsaugojimui ir realizuojama trišalė sutartis su Šiaulių banku bei „Indėlių ir investicijų draudimu“, įskaitant ir Ūkio banko opcionų teisių į Šiaulių bankui perduoto turto portfelius pardavimo procesą, kuris buvo užbaigtas šių metų vasario 2 dieną.
Naujausi komentarai