Pereiti į pagrindinį turinį

Nauja automobilių išregistravimo tvarka mažins šešėlį ir švarins gamtą

2018-06-13 12:36
DMN inf.

Transporto priemonių savininkai pavasario pabaigoje iš „Regitros“ sulaukė gerų žinių. Lietuvoje gegužės 20 d. įsigaliojusi nauja automobilių išregistravimo tvarka jiems turėtų sumažinti rūpesčių bei padėti sutaupyti šiek tiek pinigų. Negana to, bendrojo naudojimo stovėjimo aikštelėse turėtų atsirasti daugiau laisvos vietos, kurios ypač trūksta didmiesčiuose. Autogamintojų ir importuotojų asociacija (AGIA) įžvelgia ir daugiau pasikeitusios tvarkos privalumų. Kaip teigia asociacijos direktorė Rita Zdanevičienė, pokyčiai gali padėti kovoje su transporto priemonių ardytojais, nelegaliai dirbančiais šešėlyje, slepiančiais savo pajamas ir teršiančiais aplinką.

Nauja automobilių išregistravimo tvarka mažins šešėlį ir švarins gamtą
Nauja automobilių išregistravimo tvarka mažins šešėlį ir švarins gamtą / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Našta sumažės

Pagal senąją tvarką, jei transporto priemonė neturėjo vairuotojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo, techninės apžiūros arba nebuvo sumokėti valstybės nustatyti mokesčiai, jos registracija buvo sustabdoma.

Jei savininkas per 180 d. nepašalindavo minėtų priežasčių, dėl kurių dalyvavimas eisme yra draudžiamas, transporto priemonė būdavo automatiškai išregistruojama. Tačiau nuo šių metų gegužės 20 d., įsigaliojus įstatyminės bazės pokyčiams, po lemtingo 180 d. termino automobilis nėra automatiškai išregistruojamas.

Tai reiškia, kad iš naujo atlikus techninę apžiūrą, apdraudus automobilį ar sumokėjus reikalingus mokesčius, jo leidimas dalyvauti eisme yra vėl atnaujinamas, o transporto priemonių savininkams nereikia papildomai krapštyti piniginės bei rūpintis pakartotinės registracijos procedūromis.

Naujieji pokyčiai aktualūs ir tiems savininkams, kurių transporto priemonės buvo automatiškai išregistruotos dar iki gegužės 20 d. Tad jei realizuotos visos sąlygos, suteikiančios galimybę transporto priemonei legaliai dalyvauti eisme, o jos savininkas nėra pasikeitęs, tokiu atveju registracija atstatoma automatiškai.

Laikyti bet kur negalima

AGIA direktorės R. Zdanevičienės teigimu, pagrindinis naujosios tvarkos privalumas yra tas, kad pamiršus pratęsti techninės apžiūros dokumentus ar draudimą, registracija bus tik sustabdoma, o ne panaikinama. Šie pasikeitimai turėtų ypatingai pagelbėti tiems, kurie automobilius naudoja tik tam tikru sezonu.

„Tokios tvarkos pasikeitimas palankiausias tiems vairuotojams, kurie automobilį naudoja, tarkime, tik vasarą. Dabar jie drąsiai savo transporto priemonę galės laikyti ir ilgiau“, – sako ji. Asociacijos vadovė taip pat priduria, kad šiuo atveju yra sukuriamos prielaidos atlaisvinti daugiau vietų automobilių stovėjimo aikštelėse ar daugiabučių kiemuose, kur erdvės itin trūksta.

R. Zdanevičienės įsitikinimu, nauja tvarka leis sumažinti atvejų, kai automatiškai išregistruoti automobiliai paliekami be priežiūros kiemuose ar bendro naudojimo vietose. Norint, jog automobilis būtų išregistruotas, transporto priemonės savininkas turės juo pasirūpinti tinkamai. Šiuo atveju derėtų taip pat žinoti, kad nenaudojamos transporto priemonės turi būti laikomos uždarose aikštelėse, garažuose ar privačioje teritorijoje, o ne bendrojo naudojimo erdvėse.

Mažins šešėlį, švarins gamtą

Asociacijos direktorė viliasi, kad „Regitros“ inicijuoti pokyčiai užkirs kelią ir nelegaliai dirbantiems automobilių ardytojams, kurių šalyje vis dar nestinga. Anot R. Zdanevičienės, šiuo metu šalyje galimai veikia keli šimtai subjektų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų), kurie nelegaliai tvarko eksploatuoti netinkamas transporto priemones.

Šie vertingas medžiagas įprastai realizuoja antrinėje rinkoje, o automobilinėmis atliekomis neretai atsikrato pamiškėse, laukuose ar sumeta į buitinius šiukšlių konteinerius, nors tą daryti griežtai draudžiama. Todėl tikėtina, kad tokia nelegali veikla bus pažabota.

„Mes tikimės, kad naujoji tvarka paskatins nelegalius automobilių ardytojus išlįsti iš šešėlio, nes ne visi, superkantys automobilius ir besiverčiantys nelegaliu ardymu, gali išrašyti tokius dokumentus. Nelegalūs ardytojai galbūt gali pasiūlyti gyventojams keletu eurų didesnį užmokestį už seną automobilį, nes jie nevertingas atliekas išmeta ir už jų tvarkymą nemoka, tačiau dokumentų nepateiks“, – teigia AGIA direktorė R. Zdanevičienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų