Tyrimo rezultatai
Kiek transporto priemonės spalva turi įtakos jos saugumui? Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą ir išskyrė saugiausias automobilių spalvas.
Iš visų Lietuvoje tikrintų automobilių saugiausi – žali modeliai.
Visgi daugiau nei pusė jų – 56,7 proc. – yra patyrę didesnių ar mažesnių apgadinimų. Tai tik patvirtina faktą, kad absoliučiai saugių automobilių nėra.
Žalia spalva neretai dažomi elektriniai modeliai, o tamsesniais žalios spalvos atspalviais – bekelei skirtos transporto priemonės, tokios kaip „Land Rover“ ar „Jeep Wrangler“.
Geltona arba auksinė spalva dažnai siejama su galingais ir prabangiais automobiliais, visgi tokie modeliai į avarijas pakliūna rečiau nei kitų spalvų transporto priemonės – žalų įrašų turėjo 60,1 proc.
Kas po plėvele?
Kai kurie savininkai automobilį perdažo ar aptraukia plėvele, todėl prieš perkant naują transporto priemonę visuomet verta patikrinti, ar automobilio spalva sutampa su nurodyta registracijos liudijime.
Populiariausi rinkoje – juodi, balti ar pilkos (sidabrinės) spalvos modeliai.
„Perdažyti automobilį ar aptraukti jį plėvele neužtrunka. Visgi įsigydami tokį automobilį pirkėjai turėtų atkreipti dėmesį į kėbulo būklę, nes po plėvele gali slėptis kėbulo defektai ar korozija“, – sakė automobilių ekspertas Matas Buzelis.
Jau ne vienerius metus populiariausiomis spalvomis automobilių rinkoje išlieka juoda, balta ir pilka (sidabrinė). Tai – globalus reiškinys ir artimiausiu metu šių spalvų modelių populiarumas, ko gero, tik augs.
Lietuvos gatvėmis ir keliais važinėja tūkstančiai juodų ir pilkų (sidabrinių) automobilių, tačiau ne jie dažniausiai patenka į eismo įvykius.
Spalvos ir statistika
Iš visų „carVertical“ tikrintų automobilių, daugiausia įrašų apie apgadinimus eismo įvykiuose Lietuvoje turėjo oranžiniai automobiliai – 68,9 proc. ir smėlio spalvos – 65,5 proc.
Su kitomis spalvomis susijusi eismo įvykių statistika: juoda – 64,4 proc., mėlyna – 63,3 proc., raudona – 63 proc., balta – 62,7 proc., ruda – 61,3 proc., pilka (sidabrinė) – 60,7 proc.
„Automobilio išvaizda gali būti apgaulinga, todėl nerekomenduojame rinktis modelio, kuris atrodo gražiau. Svarbu patikrinti transporto priemonės istoriją, atlikti bandomąjį važiavimą, patikrinti būklę autorizuotame servise ir tik tada nuspręsti – pirkti ar ieškoti kito“, – reziumavo M. Buzelis.
„carVertical“ tyrimui pasitelkti statistikos duomenys iš įmonės klientų įsigytų automobilių istorijos ataskaitų nuo 2023 m. rugpjūčio iki 2024 m. rugpjūčio mėnesio. Tyrimas vykdytas penkiolikoje šalių.
Naujausi komentarai