Užtvaras ir apmokestintas įvažiavimas į Lazdynų greitosios pagalbos ligoninės teritorija tapo tikru galvos skausmu, ne tik pacientams, bet ir viešajam transportui, bei medikams. Ligoninės administracija tikina, kad problemos laikinos.
Užtvarai kelia sumaištį
Išilgai gatvės sustatyta lengvųjų automobilių eilė, prie užtvaro sustoję sunkvežimiai, trys greitosios pagalbos automobiliai, keli lengvieji automobiliai, du sunkvežimiai, statybinė technika. Toje pačioje eilėje užstrigęs ir viešojo transporto autobusas. Toks vaizdas Lazdynų ligoninės, į kurią gabenami sunkiausias traumas patyrę asmenys iš viso miesto, prieigose tapo kasdienybe po to, kai gruodžio pradžioje buvo priimtas sprendimas apmokestinti įvažiavimą.
Ligoninės administracija sprendimą perduoti ligoninės teritorijos administravimą 10 metų privačiai bendrovei „Park and Go“ pavadino neišvengiama priemone. Tai daroma siekiant sunormalizuoti srautus ir sudaryti galimybę visiems, kuriems to reikia patekti į ligoninės teritoriją.
Lazdynų ligoninės ūkio dalies vadovas Valerijus Lavošnikas patvirtino, kad prie įvažiavimo į teritoriją yra pastatyti kelio užtvarai, tačiau paneigė informaciją, neva įvažiavimas, net ligonius atvežusiems žmonėms yra mokamas.
„Valanda stovėjimo kainuoja du litus. Tačiau sistema kaip oro uoste. Pirmosios 30 minučių yra nemokamos, tad jei spėjate per tą laiką, nieko papildomai mokėti nereikia. Įvažiuojate prie užtvaro paspaudžiate mygtuką, gaunate kortelę, o išvažiuodami tą kortelę grąžinate. Nusiskundimų turi tik aplinkinių daugiabučių gyventojai, bet jie nenori suprasti, kad vietų automobiliams statyti problema - visuotinė“, - teigė pašnekovas.
Padės draudžiančiu ženklu
Aplinkinių daugiabučių gyventojai jau spėjo pasipiktinti esama tvarka. Jie atakuoja savo skundais ligoninės administraciją, rašo piktus laiškus į Vilniaus savivaldybę, reikalaudami kuo skubiau išspręsti automobilių statymo vietos problemą.
Portalo diena.lt žurnalistams, jie taip pat negailėjo piktų komentarų ligoninės administracijos atžvilgiu. Gretimame daugiabutyje gyvenantis vilnietis Vytautas teigė, visuomet palikdavęs savo automobilį teritorijoje, kuri dabar staiga kažkodėl tapo „ligoninės“.
„Kai buvo statomi tie namai, ir ta teritorija prie ligoninės, niekas nedalino – čia jūsų, o čia mūsų. Viskas buvo bendra. O dabar, matai, nusprendė užsidirbti ir pridarė problemų visiems. Pavyzdžiui, kodėl mano kieme dabar turi stovėti mašinos tų lankytojų, kurie nenori mokėti už stovėjimą. Dar viena problema – aparatai. Jie visiškai nesuprantami. Pavyzdžiui, Mindaugo gatvėje esančio prekybos centro aikštelėje įrengti užtvarai suprantami“, - pastebėjo pašnekovas.
Iš tiesų automobiliais, lengvaisiais, o kartais ir ne tik, užstatyta visa Šiltnamių gatvė. Pašnekovas tikėjosi, kad savivaldybė artimiausiu metu imsis spręsti šią problemą ir statys daugiaaukštę stovėjimo aikštelę.
Portalo diena.lt žiniomis problema iš tiesų yra sprendžiama. Tiesa nei daugiaaukštės, nei vienaukštės aikštelės nebus – šiuo metu valdininkai svarsto, kur gauti pinigų pastatyti ženklą draudžiantį statyti automobilius Šiltnamių gatvėje.
Administruos 10 metų
Iki užtvarų įrengimo, pasak V. Lavošniko, ligoninės teritorijoje tvyrojo dar didesnis chaosas nei dabar – įvažiuodavo kas norėdavo, būdavo užstatomi įėjimai prie priėmimo skyriaus, pro automobilius negalėdavo prasibrauti greitųjų pagalbų automobiliai.
„Žmonės skųsdavosi. Suprantu, kad ir dabar kol kas yra sumaišties, nes kol sistema nusistovės, kol susitvarkys. Pro mūsų teritorija ir visuomeninis transportas važiuoja ir jam reikia sustoti prie užtvaro. Tiesa, jam nereikia mokėti, bet sustoti reikia, o kartais ir palaukti automobilių eilėje. Bet nusiskundimų iš jų nesame gavę“, - tvirtino pašnekovas.
V. Lavošnikas teigė, kad ligoninė neinvestavo į šį projektą nė cento savo lėšų. Visos priežiūros, bei tolimesnių infrastruktūros gerinimo darbų imsis privati įmonė. „Viskas yra daroma pagal „Jungtinės veiklos“ sutartį. Įmonė čia tvarkysis dešimt metų“, - teigė V. Lavošnikas.
Tobulins esamą tvarką
Portalo diena.lt žiniomis iki metų pabaigos, kai kurios su užtvarų įrengimu susijusios problemos bus išspręstos. Šiuo metu teritoriją prižiūrinti įmonė derina su savivaldybe leidimą asfaltuoti žalios vejos ruožą ir įrengti jame specialią kelio juostą be jokių užtvarų – ja galėtų netrukdomai važiuoti greitosios pagalbos automobiliai ir itin sunkius ligonius atvežantys žmonės.
Jei taip įvyktų, išnyktų automobilių sangrūdos prie užtvaro.
„Taip tokia problema egzistuoja ir jeigu atsirastų juosta be užtvaro, tai palengvintų situaciją. Aišku, greitąją ir dabar nemokamai praleidžia, tačiau ji vis vien turi sustoti, paimti kortelę. Antra, ligoninę aptarnauja per 100 įvairių įmonių – jų automobiliams įvažiavimas taip pat nemokamas, tačiau ir jiems kol kas reikia stoviniuoti“, - kalbėjo ligoninės administracijos atstovas.
Naujausi komentarai