Vienas ryškiausių kino industrijos renginių Baltijos regione „Baltic Pitching Forum“ šiemet vyks spalio 7–9 dienomis Vilniuje. Pernai sėkmingai į virtualiąją erdvę persikėlęs forumas šį rudenį kvies atrinktus dalyvius iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos vėl susitikti gyvai ir tris dienas kartu su ekspertais tobulinti savo filmų projektus bei jų pristatymo įgūdžius. Svečio teisėmis renginyje dalyvaus ir trys projektai iš Švedijos, o dalis programos bus prieinama visiems kino profesionalams.
Jau devintą kartą vyksiančio „Baltic Pitching Forum“ (BPF) organizatoriai džiaugiasi kasmet sulaukiantys vis daugiau filmų paraiškų ir sako, kad pandemijos metu trumpametražis kinas tapo dar populiaresnis.
„Forume kasmet galima pajusti pulsą, kuo šiuo metu gyvena kino kūrėjai, kokios temos vyrauja ir yra svarbios. Kadangi trumpametražių filmų kūrimo procesas užtrunka ne taip ilgai, kaip pilno metro, režisieriai gali greičiau atliepti aktualias temas, o mes, kino industrija – pastebėti tendencijas,“ – dalijasi „Baltic Pitching Forum“ ir lietuvių trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.
Organizatorių nuotr.
Jos teigimu, praėjusių metų virtualusis formatas renginiui atvėrė platesnes galimybes, todėl ir šiemet dalis programos, įskaitant vystomų filmų projektų pristatymus, bus prieinama industrijos profesionalams visame pasaulyje, o detalesnė informacija apie papildomas paskaitas ir lektorius pasirodys rugsėjo viduryje.
Dvylika projektų varžysis dėl pagrindinių prizų
Spalį forumo metu bus pristatyti atrankos komisiją sužavėję būsimų filmų projektai. Pasak organizatorių, vieni pagrindinių atrankos kriterijų – projektai turi būti skirti tarptautinei auditorijai, turėti potencialą koprodukcijai ir stiprų prodiuserinės kompanijos užnugarį.
„Mums rūpi, kad projektas būtų įgyvendintas, todėl siekiame, kad forumo metu filmas atrastu naujas finansavimo ir prodiusavimo galimybes. Žinoma, atrankos komisija atsižvelgia ir į kūrėjo braižą, patirtį, ieško išskirtinių, kitokį požiūrio kampą turinčių filmų. Šiemet atrankoje dalyvavusiose paraiškose vyravo klimato krizės, pandemijos, žmogaus ryšio su gamta ir jį supančia aplinka, santykių temos,“ – pasakoja R. Daugėlaitė-Cegelskienė.
Organizatorių nuotr.
Atrinktų dalyvių renginio metu laukia asmeninės scenarijaus konsultacijos, viešojo kalbėjimo meistriškumo pamokos, paskaitos apie filmų pardavimus ir viešinimą bei vystomų filmų projektų pristatymo sesijos industrijos profesionalams, kurių metu bus renkami šių metų „Baltic Pitching Forum“ nugalėtojai.
Estijai rudenį forume atstovaus animacija „Schrödinger“ (rež. Sergei Kibus, prod. Kadriann Kibus) bei dviejų BPF alumnų vaidybiniai projektai – „Buddy Horror“ (rež. Oskar Lehemaa) ir „Weight of Light“ (rež. Anna Hints, prod. Evelin Penttilä ir Johanna Maria Paulson).
Iš Latvijos renginyje dalyvaus BPF alumno animacinis projektas „A Thread“ (rež. Kristina Tverdohleba, prod. Thom Palmen), vaidybinis filmas „A Crack“ (rež. Ieva Norvele, prod. Aija Bērziņa) ir šiemet scenarijų tobulinimo rezidencijoje „Baltic Shorts Residency“ plėtotas vaidybinis projektas „Big Loop - Small Loop“ (rež. Žanete Skarule, prod. Alise Rogule).
Lietuvą reprezentuos būsimi vaidybiniai filmai „Isolation“ (rež. Ieva Veiverytė, prod. Justė Michailinaitė), „Reminiscence“ (rež. Kristijonas Dirsė, prod. Liucina Mackialo) ir animacija „Champion“ (rež. Tomas Mitkus, prod. Vaida Nedzinskaitė-Mitkė).
Organizatorių nuotr.
O svečiai iš Švedijos pristatys tris vaidybinius projektus: „22 Hours“ (rež. Peter Altman, prod. Viktor Axberg), „Anise Underground“ (rež. John Paul Bichard, prod. Felicia Bichard) ir „Yellow Grass“ (rež. ir prod. Linn Markussen).
Forumo metu projektus vertins tarptautinė ekspertų komisija, kuri dviejų geriausių filmų komandas apdovanos kvietimais į svarbius Europos trumpametražių filmų forumus: nugalėtojai turės galimybę prisistatyti 2022 m. didžiausio pasaulyje trumpametražių filmų festivalio Klermono-Ferano metu vykstančiame koprodukcijos forume „Euro Connection“ (Prancūzija) ir Turino trumpųjų filmų mugės metu organizuojamame renginyje „You Only Pitch Twice“ (Italija).
Patyrusių prodiuserių bendradarbiavimą su augančiais kino talentais skatins „Kūrybiškos Europos“ MEDIA skyrių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje inicijuotas ir įsteigtas dar vienas prizas – 1000 eurų vertės Baltijos šalių prodiuserių MEDIA apdovanojimas, kuris atiteks Baltijos šalių prodiuserių komisijos išrinktam geriausiam filmo projektui.
Naujausi komentarai