Pereiti į pagrindinį turinį

„Bullet For My Valentine“: esame labai laimingi, nes turime nuostabius gerbėjus

2019-04-10 10:00

Balandžio 14 d. Vilniuje koncertuosiantys britai „Bullet For My Valentine“ yra viena populiariausių šio šimtmečio metalcore grupių, kurią puikiai pažįsta sunkiosios muzikos gerbėjai.

„Bullet For My Valentine“: esame labai laimingi, nes turime nuostabius gerbėjus
„Bullet For My Valentine“: esame labai laimingi, nes turime nuostabius gerbėjus / Ville Juurikkala nuotr.

Vokalisto ir ritmo gitaros Matthew Tucko bei pagrindinio gitaristo Michaelo Pageto vedamas ketvertas susibūrė 1998 m. Tada grupės pavadinimas buvo „Jeff Killed John“. Viskas prasidėjo nuo grupių „Metallica“ ir „Nirvana“ dainų koverių. Vėliau grupė pakeitė savo pavadinimą, įrašė keletą EP ir pakankamai greitai, jau 2002 m., pasirašė kontraktą su „Sony“ kompanija. 2005 m. pabaigoje pasirodęs pirmasis jų studijinis albumas „The Poison“ iš karto pateko į Amerikos „Billboard 200“.

Vėliau grupė įrašė dar 5 sėkmingus studijinius albumus, o naujausią jų – „Gravity“ – grupė pristatys ir Lietuvoje, Vilniuje.

Žadama, jog sekmadienį vyksiančiame koncerte sunkiosios muzikos gerbėjai tradiciškai išgirs kūrinius iš naujausio grupės albumo „Gravity“ (2018 m.) – „Not Dead Yet“, „Letting You Go“, „Over It“, „Don't Need You“ bei visus žinomiausius grupės kūrinius, be kurių sunkiai galėtume įsivaizduoti šios grupės koncertą – „Tears Don't Fall“, „4 Words (To Choke Upon)“, „Scream Aim Fire“, „Waking the Demon“, „Your Betrayal“, „No Way Out“ ir kiti. Dar prieš pasirodymą Lietuvoje turėjome galimybę trumpai pakalbėti apie turą, naujausią albumą ir muziką su vienu iš grupės lyderių – pagrindiniu gitaristu M. Pagetu.

– „Bullet For My Valentine“ startas buvo tikrai puikus: kontraktas net penkiems albumams su „Sony“, pripažinimas 2005 m. pabaigoje pasirodžius pirmajam albumui „The Poison“ ir patekimas į „Billboard 200“ topą... Ar tokie tada buvo jūsų tikslai ir lūkesčiai? Daugybei grupių tokia pradžia – tikras svajonių išsipildymas...

– Taip, mums pasisekė. Manyčiau, mes susitikome tik su keturiomis kompanijomis, kai gavome pasiūlymą pasirašyti sutartį. Įrašėme ir išleidome EP, buvome dar nauji muzikos rinkoje, todėl net nenumanėme, kaip seksis ir nesitikėjome, kad viskas susiklostys taip gerai. Išleidome tai, ką turėjome sukūrę ir tai pranoko mūsų lūkesčius turbūt tris kartus. Vėliau pasirodė albumas, turėjome didelį pristatymo turą ir tada, žinote, viskas pradėjo vykti labai greitai. Koncertavome ture, nespėjome pastebėti, kai išleidome ir antrąjį albumą. Jis buvo sėkmingas, įrašai – gerai perkami, tad tai tikrai davė postūmį ir gerą pradžią mūsų karjeroms. Vėliau internetas ir piratavimas visai rinkai stipriai sumažino įrašų pardavimus, bet mes turėjome gerą pagrindą. Manau, kad toliau sėkmingai tai tęsiame ir, tikiuosi, kad tai truks dar daug daug metų.

– Taip, visi gerbėjai turbūt taip pat to tikisi. Jau dabar grupė gyvuoja daugiau nei 15 metų ir išleido 6 sėkmingus albumus. Kas labiausiai pasikeitė ir padarė didžiausią įtaką per tuos metus?

– Manau, kad pati muzikos rinka. Internetas, „Spotify“ ir visos kitos muzikos klausymo svetainės padarė muziką labai prieinamą ir nemokamą visiems visame pasaulyje, kas nėra taip jau gerai muzikos rinkai ir grupių karjeroms. Žinoma, tai labai naudingas įrankis pristatyti save, bet nėra toks naudingas uždirbti pinigus. Atlikėjai turi daugiau koncertuoti, ką ir daro. Mes dabar turime šį turą Rytų Europoje, vis dar džiaugiamės koncertuodami ir darome tą, ką mėgstame.

– O kas visgi sunkiausia koncertuojant turuose?

– Manyčiau, sunkiausia tai, kad nebūni namuose. Tam tikra prasme tai yra auka, kai per metus būni išvykęs galbūt 8 mėnesius. Tai sunkioji pusė, bet turbūt susitaikome su tuo. Mes vis dar mėgaujamės turais ir koncertuojant jaučiamės puikiai. Esame labai laimingi, nes turime puikias minias ir nuostabius gerbėjus prieš mus. Tikimės tai tęsti ir toliau: koncertuoti, leisti albumus ir kurti muziką savo gerbėjams. Manau, kad tai svarbiausia.

Įprastai, kai įrašome albumą, metus pasirodymų grafikas būna tikrai įtemptas, o antrais metais atsiranda daugiau laisvo laiko. Antroji ciklo pusė yra laisvesnė ir galime daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais. Kartais ir jie atvyksta su mumis.

Išvykti į užsienio šalį visuomet smagu. Vis dar yra vietų, kur nesame buvę ir visada su nekantrumu to laukiame.

– Galbūt su grupe turite savo ritualų prieš koncertus, turuose ar įrašų studijoje?

– Ne. Prieš koncertus apšylame, kažką paskaitome, pasiruošiame ir lipame į sceną. Vėliau maistas ir miegas autobuse po pasirodymo, o kitą dieną viską kartojame.

– Šiame ture ir koncerte Vilniuje pristatysite naujausią savo albumą „Gravity“. Papasakokite daugiau apie šį albumą? Viename iš interviu M. Tuckas pavadino jį vienu geriausiu jūsų albumų ir minėjo, kad jis yra labai asmeniškas...

– Taip, jis yra asmeniškas grupės vokalistui, gitaristui Matthew. Albumą įkvėpė išsiskyrimas. Jis norėjo daryti tai, ką mėgsta ir išleisti „Gravity“. Tai jo matymas, vizija. Jam šis albumas labai artimas ir brangus.

– O kaip sekasi šis, jau įsibėgėjęs, turas? Kaip sutinka gerbėjai?

– Kol kas turas buvo tikrai puikus. Keletas koncertų buvo tikrai įspūdingi ir įsimintini – labai ugningi gerbėjai, besimėgaujantys pasirodymu. Tikimės, kad ir likusi jo dalis bus tokia pat, bet pamatysime.

– Lietuvoje lankysitės pirmą kartą. Kiek žinote apie mūsų šalį?

– Deja, nedaug, bet jau visai netrukus atvyksime, tad apsižvalgysime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų