Jau pavasaris! Turbūt jaučiate tą, jau daugiau kaip savaitę, bet nepasitikėjimo kirminas dar turbūt bent šiek tiek graužia – ar tikrai žiema išeis taip ir neparodžiusi savo dantų, ar pavyks mums ją išguiti su Užgavėnėmis ir pavasario lygiadieniu? Pasižvalgykime, ką galėsime Vilniuje veikti kovą, žinoma, kad su visa šeima kartu.
Kovo 4 d. (antradienį)
10 val. Vilniaus mokytojų namuose bus švenčiamos Užgavėnės „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Vilniaus miesto ikimokyklinių įstaigų užgavėnių šventė. Vasario 25 – kovo 6 d. kiemelyje vyks paroda UŽGAVĖNIŲ PERSONAŽAI. Tai Vilniaus ikimomyklinių įstaigų auklėtinių ir jų pedagogų sukurtų eksponatų paroda. Parodoje dalyvauja per 30 Vilniaus miesto ikimokyklinių įstaigų, kurių padegogai ir ugdytiniai sukūrė 35 eksponatus įvairiais pavadinimais. O nuo 18 val. ratuosime ir žaisime su VMN folkloro ansambliu „Srauna“, vad. A. Vervečkaitė.
Kovo 7 d. (penktadienį)
18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42) akordeonistų orkestro koncertas. Programoje: N. Rimskij-Korsakov, V. Jakubėnas, P. Čaikovskis, F. Lehar, G. Sviridov, J. Sibelius, W.A. Mozart, E. Balsys, G. Rossini, A. Chačaturian. Renginys nemokamas.
Kovo 7-9 dienomis (savaitgalį)
Vilniuje šurmuliuos KAZIUKO mugė. Kiekvienais metais kovo pirmomis dienomis Vilniaus senamiesčio gatves užlieja šurmuliuojantis Kaziuko savaitgalis. Tai pats gausiausias tautodailininkų ir liaudies meistrų sambūris. Į Kaziuko mugę suguža ne tik atokiausių Lietuvos kampelių, bet ir kaimyninių šalių amatininkai. Be tradicinių mugės akcentų, Kaziuko mugėje prekiaujama socialiai remtinų asmenų, globos namų auklėtinių dirbiniais. Mugėje visada gausu ne tik liaudies meistrų pagamintų daiktų, bet ir renginių.
Kovo 8, 15, 22 ir 29 d. (šeštadieniais)
Nuo 11 val. vyksta „Vilniaus parkų taurė‘2014“ – krosų varžybos. Varžybos bus organizuojamos iki pat balandžio mėnesio, kiekvieną šeštadienį. Varžybų dieną bus skelbiami du startai kiekvienam patogiu laiku – 11 val. ir 12 val. Kiekvienų varžybų nugalėtojai bus nustatomi kiekvienoje amžiaus grupėje atskirai. Dalyvių registracija pradedama likus 30 min. iki starto pradžios.
Starto mokestis 5–10 litų. Geriausieji bėgikai bus apdovanoti vertingais prizais.
Kovo 8 d.
Karoliniškių kraštovaizdžio draustinyje, varžybų centras – prie A.Povilaičio ir I. Šimulionio gatvių sankryžos.
Kovo 8 d. (šeštadienį)
18 val. šv. Kotrynos bažnyčioje – Ievos Narkutės ir grupės koncertas.
Kovo 9 d. (sekmadienį)
12 val. „Skalvijoje“ vyks animacijos dirbtuvės vaikams. Prieš lėlinės animacijos rinktinės „Animacijos karuselė“ seansą kviečiame vaikus nuo 7 m. iš arčiau patyrinėti animacijos techniką, kuria buvo sukurti šie trumpi filmukai. Animacijos dirbtuvėlėse vaikai ne tik susipažins su lėline animacija ir jos pagrindiniais principais, bet ir patys išbandys šią techniką, mokysis dirbti su lėlėmis, jas filmuos, o galiausiai išvys ekrane. Dirbtuvėlių trukmė – 1,5 val. Būtina išankstinė registracija: [email protected]. Užsiėmimo kaina vaikui 10 Lt.
Kovo 9 d. (sekmadienį)
12 val. Nacionalinėje filharmonijoje (Aušros vartų g. 5) koncertas visai šeimai: Šecherazados motyvais. Atlikėjas – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, dirigentas Modestas Pitrėnas. Programoje Nikolajaus Rimskio-Korsakovo Simfoninė siuita „Šecherazada“, op. 35 (bus rodoma vaizdo projekcija). Renginys mokamas.
Kovo 9 d. (sekmadienį)
12 val. Vilniaus arkikatedroje sakralinės muzikos valanda „Sekmadienio muzika“. Dalyvaus legendinis tenoras Virgilijus Noreika, vargonų virtuozas Bernardas Vasiliauskas ir muzikologas Vaclovas Juodpusis. Renginys nemokamas.
Kovo 11 d. (antradienį)
Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai visame Vilniuje. 1990 m. kovo 11 d. buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas. Minint šią dieną pagerbiami žuvusieji už Lietuvos laisvę, Nepriklausomybės aikštėje vyksta valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, pučiamųjų orkestro pasirodymas, vaidinimai, koncertai.
Kovo 13 d. (ketvirtadienį)
18 val. Jaunimo teatre (arklių g. 5) vyks XIV tarptautinis būgnų ir perkusijos festivalis. 1998 metais Raimontas Vilkočinskas ir Saulius Auglys-Stanevičius surengė pirmąjį perkusijos festivalį Lietuvoje, tai vyko Vilniuje, kultūros, pramogų ir sporto rūmuose (VRM). Šį festivalį organizatoriai kūrė švietėjiskais tikslais – populiarinti mušamuosius visoje Lietuvoje. Festivalio tikslas, skatinti jaunimą, bendrauti, būti matomiems, neužsidariusiems, domėtis muzika bei jos istorija. Festivalio koncertuose skambės įvairiausia perkusinė muzika.
Kovo 15 d.
Jamonto parke, varžybų centras – į pietryčius nuo Baltupio ir Ateities gatvių sankryžos (prie buvusios Ventos gamyklos sporto aikštelės).
Kovo 15 d. (šeštadienį)
11 val. vyks ekskursija „Valdovai ir karūnos“. Ši ekskursija bus tarsi „apšilimas“ prieš patenkant į Valdovų rūmus. Atstatytuose Valdovų rūmuose kaupiama viskas, ką sugebėjo išsaugoti istorinė atmintis... Iš čia valdovai lėmė krašto gyvenimą ir likimą, čia jie priiminėjo kitų šalių valdovus ir diplomatus, čia virė kultūrinis gyvenimas, čia pirmiausia atkeliavo mada - aprangos, buities, kulinarijos. Tiesiog būtina juose apsilankyti, pamatyti, išgirsti, nustebti, įvertinti ir pasidžiaugti, kad gyvename Lietuvoje.
Kovo 15 d. (šeštadienį)
11 val. Forum Palace (Konstitucijos pr. 26) vyks mamyčių-šeimos turgelis. Prekiauti galima asmeniniais savo šeimos daiktais: drabužiais, avalyne, vaikiškomis prekėmis, smulkmenomis namams ir buičiai, rankdarbiais, buitine technika, suvenyrais... Prekiaukite ir savo kūrybos daiktais, tačiau svarbu, kad jų dalis nesudarytų daugumos jūsų turimų prekių. Renginys nemokamas.
Kovo 16 d. (sekmadienį)
11 val. Litexpo (Laisvės pr. 5) vyks Uodo šeimos turgelis. šaugti vaikiški drabužėliai ir žaislai; Geros kokybės dėvėta apranga visai šeimai; Smulkmenos buičiai, namams ir laisvalaikiui; Prekės grožiui ir sveikatai; Rankdarbiai, papuošalai ir dovanos; Naujos prekės, nuolaidos ir specialūs parduotuvių pasiūlymai; Laisvalaikis ir užsiėmimai vaikučiams.
Kovo 16 d. (sekmadienį)
12 val. Nacionalinėje filharmonijoje (Aušros vartų g. 5) koncertas visai šeimai „Susitikimas su Mere Popins“. Teatralizuotas koncertas visai šeimai. Programa: Leopoldo Mozarto „Žaislų simfonija“, Roberto ir Richardo Shermanų muzikos filmui „Merė Popins“ melodijos. Kai papučia Muzikos vėjas, ko tik neatsitinka! Prognozuojama, kad pasimatymą su paslaptingąja aukle Mere Popins, jos pusbroliu Magu ir geriausiais draugais muzikantais lydės skambantys stebuklai. Koncertas mokamas.
Kovo 20 – balandžio 3 d.
Vilniuje vyks didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje „Kino pavasaris“.
Kovo 21 d. (penktadienį)
19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) grupės Skylė ir A. Smilgevičiūtės pavasario lygiadienio koncertas. Pavasario lygiadienio koncerte – programa, paįvairinta dainomis-istorijomis iš albumų „Sapnų trofėjai“, „Povandeninės kronikos“, „Babilonas“, „Lukiškių pieva“, roko operos
„Jūratė ir Kastytis“. Atėjusieji išgirs dainų iš grupės projekto „Broliai“, o didžiausiu siurprizu taps visiškai naujos dainos iš būsimojo grupės albumo. Renginys mokamas.
Kovo 22 d.
Kalvarijų taku. Varžybų centrą pasiekti bus galima pagal nurodytas gaires nuo Ateities ir Kalvarijų gatvių sankryžos.
Kovo 22 d. (šeštadienį)
Gedimino kalno papėdėje vyks Pavasario lygiadienio šventė. Pavasario lygiadienis – diena lygi nakčiai, šviesa lygi tamsai. Nuo Pavasario lygės tamsa tirpsta lyg sniegas, užleisdama vietą šviesai, vis ilgesniam saulutės ratui. Tai atskaitos taškas, kai saulė pateka tiksliai rytuose, leidžiasi vakaruose, o žemdirbiškoje tradicijoje tada buvo pradedami skaičiuoti Naujieji metai.
Kovo 23 d. (sekmadienį)
12 val. Rotušėje (Didžioji g. 31) muzikinis spektaklis norvegų pasakų motyvais „Kaip višta ėjo viso pasaulio gelbėti“. Nuotaikingoje kelionėje vištelė sutiks gražiausią kiemo gaidelį, ančių šeimyną, žąsį, žirafą, bezdukus ir klastingą lapę, kuri pakvies pasisvečiuoti į savo olą: juk joje taip šilta ir gera... Skambant nuotaikingoms dainelėms, spektaklyje „Kaip višta ėjo viso pasaulio gelbėti“, mažieji ir didieji žiūrovai kviečiami patirti tikrą draugystę bei įstabius kelionės nuotykius. Režisierė – Silva Krivickienė. Kostiumų dailininkės – Sandra Vasilevskaitė ir Greta Vitkauskaitė. Scenografė – Dagnė Gumbrevičiūtė. Renginys mokamas.
Kovo 29 d.
Trakų Vokės parke, varžybų centras – prie Trakų Vokės dvaro centrinio pastato.
Kovo 29 d. (šeštadienį)
16 val. Mokytojų namų svetainėje muzikinė popietė „Kiekviena diena – šventė“. Programoje: A. Dvorak, J. Strauss, I. Kalman, R. Rodgers, V. Kurnicko ir kt. kompozitorių kūriniai. Renginys nemokamas.
Šeštadieniais
15.30 val. ekskursija Katedros požemiuose. Katedros požemiai buvo Bažnyčiai ir Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei nusipelniusių asmenų laidojimo vieta. Juos laidodavo po katedros grindimis įruoštose kriptose. Vilniaus katedros grindys perklotos daugiau kaip 12 kartų. Pirmosios katedros grindys yra 2,7 m gylyje. Viso po katedra buvo 27 įvairaus gylio ir dydžio kriptos. Iš jų 20 kriptų laidoti žymūs asmenys. Katedros požemiuose buvo laidojami Kęsgailų, Monvydų, Goštautų, Katkevičių, Radvilų, Tiškevičių, Zavišų, Pacų, Valavičių, Bialozarų ir kitų garsių Lietuvos giminių šeimos nariai.
Ekskursija Vilniaus katedros požemiuose pavieniams lankytojams organizuojama kiekvieną šeštadienį 15.30 val. Būtina išankstinė registracija tel. 8 5 269 7800, el. p. [email protected]. Lankymas mokamas.
Ketvirtadieniais
18 val. Rikyje (Pylimo g. 38) vyksta stalo žaidimų vakaras. Stalo žaidimų hobis – daug platesnis ir įvairesnis, nei keletas prekybos centrų lentynas jau nuo seno okupavusių pavadinimų. Pastaruosius kelis dešimtmečius šioje srityje vykstantį kūrybiškumo, idėjų ir susidomėjimo antplūdį būtų teisinga vadinti „renesansu“.
Kiekvieną ketvirtadienio vakarą į stalo žaidimų parduotuvėlę „Rikis“ kviečiami visi – nuo nuorinčių artimiau susipažinti su šiuo laisvalaikio užsiėmimu, iki jau apšilusių rankas su kortomis ir kauliukais, plastiku ir kartonu. Renginys nekomercinis, organizuojamas šio hobio entuziastų, norinčių pristatyti ir populiarinti modernius stalo žaidimus. Renginys nemokamas.
Naujausi komentarai