Lapkričio pabaigoje šokio gerbėjus Lietuvoje jau septintą kartą žavės šiuolaikinio šokio festivalis „Bičių sąskrydis“. Renginys šiemet plečia savo auditoriją – šokio energija užkrės ne tik Vilniaus, bet ir Klaipėdos žiūrovus. Festivalyje pasirodys tiek scenos senbuviai, tiek jauni talentai, o užsienio svečiai savo kūrybą perteiks lietuvių šokėjų kojomis.
„Bičių sąskrydis“ Vilniuje vyks lapkričio 20 d., o Klaipėdoje – lapkričio 28-29 d. Vieno festivalio organizatorių Giedriaus Kalinausko teigimu, šių metų festivalio kūrinių vyraujanti tema – pradinė padėtis, taškas, nuo kurio pradedama judėti. Festivalio dalyviai šokio elementais per santykių prizmę nagrinės atspirties taškus, viso festivalio metu svarbiausia bus tarpusavio bendravimas ir santykis su pačiu savimi.
„Bičių sąskrydis“ nėra orientuotas į žvaigždes. Jo tikslas – skatinti idėjų gimimą ir bendradarbiavimą, drąsiai eksperimentuojant. Juk idėjos, ekspermentai ir eskizai išauga į spektaklius, debiutantai – į žinomus choreografus, jaunimo kolektyvų šokėjai – į šokio studentus ir vėliau į profesionalus. Siekiame kurti erdvę, kurioje galima tobulėti, bendrauti su žiūrovais ir vieniems su kitais“, – apie festivalio idėją pasakoja G. Kalinauskas.
Vilniuje festivalis rengiamas „Menų spaustuvėje“. Festivalio organizatoriai šokio mylėtojams iš Vilniaus šiemet paruošė išskirtinį eksperimentą „5X3“. Šį kūrinį, kurio pagrindinė tema yra baimė, kartu su Lietuvos šokėjais sukūrė choreografas ir šokėjas Simonas Beyeris-Pedersenas iš Danijos. Pasirodymo metu derindami improvizaciją, šokio techniką ir fizinę kūno jėgą šokėjai nagrinės savo asmenines baimes, transformuodami jas į šokį.
Vilniaus žiūrovams šiemet bus pristatyti dar du eskperimentai. Vienas jų – „B&B Dialogue“. Tai „Firkin Crane“ šokio centre Airijoje gimęs pasirodymas, kurio metu šokėjos Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė kurs dialogą tarp vaizdo dokumentacijos ir sceninio šiuolaikinio šokio, tarp atsitiktinio ir sukurto judesio, dviejų kartų ir skirtingų požiūrio taškų. Antrasis ekperimentas – „LowAir“ šokio mokyklos ir „KO esemble“ kūrybinio proceso rezultatas. Choreografas Kingsley A. Odiaka kartu su lietuvių šokėja žiūrovams pateiks bendrą kūrybinį darbą „Juodosios rožės“. Be to, Vilniuje ant scenos lips Kauno choreografijos mokyklos bei M.K.Čiurlionio menų mokyklų auklėtiniai, kolektyvai „11 Jonvabalių“ ir „Ba. La. (light), SKAA, „Royality“, L“owAir“ šokio mokyklos šokėjai.
Klaipėdoje festivalio renginiai vyks „Kultūros fabrike“. Ispanijoje kurianti bei gyvenanti šokėja ir choreografė Ugnė Dievaitytė pirmąkart klaipėdiečiams pristatys savo kūrybą pasirodymu „Moteris‘“, choreografas Taurūnas Baužas pateiks ištrauką iš rašytojo Franco Kafkos kūrinio „Metamorfozės“ įkvėpto šokio spektaklio „Pradžioje buvo Kafka“, o Nacionalinė M. K. Čiurlionio mokykla parodys ištrauką iš šokio spektaklio „Juodvarniai“. Klaipėdiečiai taip pat turės galimybę stebėti Alytaus miesto teatro, kolektyvų „Balkono lydekos“, SKAA pasirodymus.
Festivalį papildys plati seminarų programa: svečias iš Vokietijos Kingsley A. Odiaka pasakos apie Afro ir šiuolaikinį šokį, Aistė Kriukelytė ves praktinius užsiėmimus apie patyriminę anatomiją, S. Beyeris-Pedersenas leis pajusti, kaip šiuolaikiniame šokyje pasireiškia kūrybiškumas, o U. Dievaitytė įkvėps kūrybiniu kūno ir judesio seminaru.
Naujausi komentarai