Pereiti į pagrindinį turinį

V. Benkunskas apie Venclovų muziejaus likimą: skubotų sprendimų nebus

2023-08-21 12:35

Sostinės Venclovų muziejus turės keistis, tačiau skubotų sprendimų nebus – jo likimas paaiškės parengus sostinės muziejų koncepciją, sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

V. Benkunskas apie Venclovų muziejaus likimą: skubotų sprendimų nebus
V. Benkunskas apie Venclovų muziejaus likimą: skubotų sprendimų nebus / lt.wikipedia.org nuotr.

„Šiuo metu sistemiškai peržiūrime visą Vilniaus miesto savivaldybei priklausančių muziejų tinklą. Pasitelkdami ekspertus ir vadovaudamiesi šiuolaikinio muziejaus samprata, dėliojame bendrą miesto muziejų koncepciją. Tarp peržiūrimų muziejų patenka ir Venclovų namų-muziejaus. Klausimą dėl jo pradėjome nagrinėti ir jau dabar galiu konstatuoti, kad tokio muziejaus, kuris yra dabar, ateityje nematome“, – komentare BNS pirmadienį sakė V. Benkunskas.

Šią poziciją meras išsakė dviem Seimo konservatoriams – Laurynui Kasčiūnui ir Audroniui Ažubaliui – prašant sostinės savivaldybės iš naujo įvertinti muziejaus „istorinio turinio ir faktų kokybę“.

„Venclovų gyvenimo faktai dažnai yra nepilni, nutylimi arba tiesiog iškreipiami, klaidina visuomenę ir tarnauja ne lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės interesams“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigia parlamentarai.

„Venclovų muziejus yra, ko gero, vienintelis Lietuvoje išlikęs muziejus, kuriame iki šiol priglaudžiami ne tik kolaborantai, bet ir valstybę išdavę asmenys. Nutylima jų aktyvi veikla prieš Lietuvą ir lietuvių tautą“, – tvirtina Seimo nariai, taip pat kreipęsi ir į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro vadovą Arūną Bubnį.

Tuo metu V. Benkunskas pabrėžia, kad „skuboti sprendimai nėra priimami“.

„Analizuojame muziejaus kultūrinę reikšmę ir veiklą bei ieškome kaip tai galėtų geriau atliepti miestiečių interesus, atitikti šiuolaikinio miesto muziejaus konceptą ir kryptį“, – tvirtino meras.

Diskusijos dėl Venclovų muziejaus paaštrėjo po Rusijos invazijos į Ukrainą. Kritikai teigia, kad muziejuje centrinis dėmesys skirtas būtent Antanui Venclovai, iš dalies nutylint jo vaidmenį sovietinės Lietuvos okupacijos pradžioje bei ragina savivaldybę įstaigos atsisakyti ar perduoti ją Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.

Tuo metu kai kurie istorikai akcentuoja, jog muziejus reprezentuoja ir tėvui A. Venclovai radikaliai oponavusį rašytoją Tomą Venclovą, artimai bendravusį su Rusijos disidentais, represuotą dėl antisovietinės veiklos bei emigravusį į Vakarus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra