Planuojama, kad į šventę susirinks apie 100 žmonių.
„Visi mes per šventes stengiamės prisiminti ne tik artimuosius, bet ir sunkiau besiverčiančius žmones. Dažniausiai jie neturi ar nepalaiko ryšio su artimaisiais, kurie galėtų pakviesti susėsti prie šventinio stalo, todėl labai palaikau šią gražią parapijiečių iniciatyvą. Tikiuosi, kad šiemet turėsime daugiau svečių nei pernai ar užpernai“, – sakė Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios klebonas br. kun. Evaldas Darulis OFM.
Šventinių pietų stokojantiems idėjos iniciatorius yra parapijietis italas Gianas Luca Demarco, žymus virtuvės šefas. Jo gimtojoje Italijoje parapijiečių tradicija per šventes pamaitinti stokojančius gyvuoja jau labai seniai, todėl jis energingai ėmėsi šią iniciatyvą įgyvendinti ir Lietuvoje. Italas šventiniam stalui kartu su komanda paruošia kelių rūšių šaltus ir karštus patiekalus bei desertus.
Į šventės organizavimą kasmet įsitraukia keliasdešimt parapijiečių, jų draugų ir artimųjų. Savanoriai renkasi nuo ryto ir padeda gaminti maistą, paruošti ir papuošti stalus. Susirinkus svečiams, parapijiečiai jiems suruošia ir neša maistą, patarnauja prie stalo.
Šventiniai pietūs prasidės gruodžio 25 d., sekmadienį, 13val. Šv. Mišiomis svečių intencijomis ir 15 val. visi sės prie iškilmingo pietų stalo bažnyčios koridoriuje.
Apie Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapiją
Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijoje tarnauja broliai pranciškonai. Šv. Pranciškus Asyžietis (1181–1226) – vienas žinomiausių šventųjų, kuris įkūrė net tris ordinus – Mažesniųjų brolių (pranciškonų), Šv. Klaros neturtėlių seserų ir Pasauliečių pranciškonų ordiną. Vilniuje broliai pranciškonai (bernardinai) prie Vilnelės įsikūrė 1469 m. čia pakviesti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio.
Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija įkurta 1814 m. vyskupo Jeronimo Stroinovskio. Pirmiausia ji apėmė Užupio priemiestį. Po 1863 m. sukilimo vienuolynas carinės valdžios buvo uždarytas, vienuoliai išvaryti, o parapija perduota dieceziniams kunigams. Sovietinė valdžia 1949 m. bažnyčią visai uždarė, parapiją perkėlė į Šv. Onos bažnyčią. Po sovietinės okupacijos 1994 m. į Bernardinų bažnyčios griuvėsius vėl sugrįžo broliai pranciškonai, o 2001 m. oficialiai buvo atkurtas Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino vienuolynas ir istorinė Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija. Populiarus pavadinimas „bernardinai“ kilęs iš XV a. gyvenusio ir pranciškonų ordiną reformavusio Šv. Bernardino Sieniečio vardo.
Šiuo metu Bernardinų parapija vykdo daug veiklų, kuriose aktyviai dalyvauja Užupio, Senamiesčio gyventojai ir kiti vilniečiai.
Naujausi komentarai