Antradienį galerijoje „Elysium" Vilniuje atidaroma senovės italų dailininkų (XVI-XVIII a.) tapybos paroda.
Ši paroda - tai XVI-XVIII a. italų tapybos kolekcija, surinkta iš įvairiausių Italijos kampelių, kurioje bus galima išvysti retus tapybos darbus žinomų dailininkų, tarp kurių - pasaulio ir Italijos tapybos istorijoje išgarsėjęs baroko meistras Guido Reni; vienas iš tiesioginių Leonardo Da Vinci pasekėjų - G.Giampietrino; Alessandro Turchi, kurio paveikslas nutapytas ant specialios akmens plokštės, ir kiti pasaulio tapybos istorijai reikšmingi vardai.
15 retų paveikslų kolekcija, kurioje daugiausiai vyrauja religinė tematika, leidžia susipažinti su įvairių mokyklų ir skirtingo braižo originaliais žymių italų dailininkų darbais. Parodoje pristatomas platus italų tapybos spektras: nuo XV a. G.Giampietrino, vieno iš tiesioginių Leonardo Da Vinci pasekėjų, iki milanietiškos G.Procaccini ir G.B. Crespi XVI a. pirmosios pusės mokyklos. Taip pat nepamirštamas ir Hendrikas van Someris, garsus olandų kilmės meistras, dirbęs Neapolyje, dailininkai C. Franzancano ir F.Solimeno . Venecijos tapybos mokyklą pristato G. Diziani ir F.Zucarelli. Reikėtų paminėti keletą atskirų vardų, tokių kaip Alessandro Turchi, tapiusio ant specialių akmens plokščių, vieną žymiausių šios technikos specialistų, ir Janą Hackeartą, nuostabiojo Peizažo autorių.
Ši kolekcija buvo kruopščiai renkama iš visos Italijos beveik metus, prižiūrint Giorgio Baratti galerijai. Giorgio Baratti - vienas žinomiausių antikvarinių meno kūrinių pardavėjų ne tik Italijoje, bet ir už jos ribų, dirbęs patarėju tokiuose muziejuose, kaip Niujorko Metropolitenas, Nacionalinė Vašingtono galerija, Varšuvos Nacionalinis muziejus. Surinkti tokią retą ir reikšmingą Italijos tapybos istorijai kolekciją taip pat padėjo profesionalūs meno kritikai ir specialistai iš visos Italijos. Tai yra paroda, kuri siūlo reikšmingą Italijos tapybos panoramą nuo Milano iki Neapolio.
Paroda bus atvira lankytojams nuo rugpjūčio 14 d. iki rugsėjo 1 d. kiekvieną darbo dieną nuo 11 iki 19 val.
Naujausi komentarai