„Jei vieną dieną tektų pasirinkti, ar išdrįstumei būti Prometėju? Kokia būtų tavo prometėjiška istorija?“ – tokiais klausimais į jauną žmogų kreipiasi spektaklio kūrybinė komanda.
Aktoriai, besidalindami autobiografinėmis istorijomis, teatro kūrinyje narplioja asmeninį santykį su Prometėju ir jo dovana: viltis ir baimes, žavėjimąsi ir gėdą, mokymąsi iš klaidų ir klaidų kartojimą.
Kartu, bekeliaudami po skirtingus istorinius laikotarpius bei besižvalgydami į nūdienę kultūrą, kūrėjai svarsto, o gal esama ir žmogiškųjų Prometėjų? Gal tai tie, kurie net ir žinodami, kad nepaklusus esamai tvarkai patys susilauks nelaimės, ryžtasi aukotis vien dėl kitų galimybės sušilti?
Teatro kūrinyje į jauną žmogų kreipiamasi jam suprantama kalba, taip sukuriant erdvę, leidžiančią kitaip pažvelgti tiek į minėtą mitą, tiek į Lietuvos valstybės istorines patirtis, tiek į šiandieną, kuriant pilietiškesnį santykį su gyvenamąja aplinką.
Kaip teigė režisierė I. Stundžytė: „Jauniems žmonėms Rusijos pradėta agresija prieš Ukrainą yra pirmasis taip arti vykstantis karas šios kartos gyvenime. Tai yra karta, savo akimis nemačiusi nei sausio 13-osios įvykių, jos atmintyje nespėjo įsirėžti vaizdai iš byrančios Jugoslavijos, o tai, kas vyksta Artimuosiuose Rytuose – per tolima. Tai karta užaugusi kartu su socialiniais tinklais, susiformavusi nuolatinėje kitimo būklėje. Todėl ir norisi atsigręžti į istorines patirtis, ieškoti būdų kalbėti apie pilietiško santykio su aplinka, kurioje gyvename, svarbą“.
Daugiau apie spektaklį: https://bilietai.keistuoliai.lt/event/119
Naujausi komentarai