Pereiti į pagrindinį turinį

"Alaus namai" – ne tik aludė

2009-02-21 09:00
"Alaus namai" – ne tik aludė
"Alaus namai" – ne tik aludė / Mindaugo Ažušilio nuotr. Pasirinkimas: alaus namuose kol kas parduodama 12 lietuviško alaus rūšių.

Jeigu jūsų antroji pusė vakare netikėtai dingo, tikėtina, kad ji ne šiaip sau lėbauja, bet su bendraminčiais gaivina lietuviško alaus kultūrą "Alaus namuose". Adresas, jei išsiruoštumėte ieškoti, – A.Goštauto g. 8.

Vertybė – tradicinis alus

Tai – ne restoranas, tai – ideologija", – apie naują alaus mėgėjų traukos centrą Vilniuje kalbėjo "Alaus namų" bendrasavininkis Audrius Vidžys.

Naujai atsidariusiuose "Alaus namuose" žadama išpažinti natūralaus tradicinio lietuviško alaus vertybes. Paprastai tariant, tai tiesiog jauki vieta, suburianti alaus mėgėjus.

Nors aludė didelė ir vietos užteks visiems, gali tekti ilgokai pavarvinti seilę laukiant savojo bokalo alaus. Bent jau taip nutiko per "Alaus namų" atidarymą. Tačiau, kaip patikino vienas restorano kūrėjų Vidmantas Laurinavičius, jei bus poreikis, atsiras ir daugiau alų nešiojančių.

Nors dauguma alaus mėgėjų pasakytų, kad alus atstoja ir maistą, manantiems kitaip, restoranas siūlo vietoje virtuvės šefo gamintų patiekalų prie alaus. Neaišku, ar visada ant stalų gulės kepti paršiukai, bet tradicinių ir netradicinių užkandžių bus.

Aukštesnio lygio aludė

Legendinės "Ritos smuklės" patalpose aludę atidarę trys vyrai nebijojo rizikuoti naują vietą kurti dabar – siaučiant krizei. "Matome perspektyvą ir darome. Tiesa, sąnaudos milžiniškos, aš gyvenime tokių pinigų neturėjau, bet mes vis tiek jų neprarasime. Atidaryti tokią pačią kavinę prieš metus būtų kainavę kelis kartus brangiau nei per krizę", – entuziazmu tryško V.Laurinavičius ir pridūrė, kad apsimoka ar ne, skaičiuoja tik tie verslininkai, kurie vėliau bankrutuoja arba nusižudo.

Prisiekęs alaus mėgėjas ir ekspertas V.Laurinavičius tikino, kad jų sukurta vieta bus aukštesnio lygio nei paprasta aludė. Girdi, niekas pas juos ant stalų nemiegos. Tai nebūtinai reiškia, kad alaus užliūliuotas lankytojas bus išprašytas lauk. Esą šiuose namuose bus taip įdomu, kad žmonės ateis dalyvauti, o neprisigerti. Didžiajame ekrane bus galima stebėti sporto varžybas, o savaitgaliais trepsėti pagal "gyvą" lietuvišką muziką. Be to, kad nepadaugintumėte, saugo ir alaus stiprumas. Kai kuriems mažiesiems aludariams būdingo stipriojo alaus čia nėra. Netgi tie, kurie anksčiau gamino 8 laipsnių stiprumo alų, specialiai "Alaus namams" jį verda perpus silpnesnį – 4,5 laipsnių.

Pagalba mažiesiems aludariams

Prisiekęs lietuviško alaus gerbėjas V.Laurinavičius tikino be alaus neįsivaizduojantis gyvenimo. Ypač be savo, lietuviško. Anot jo, iš meilės lietuviškam alui ir gimė naujoji aludė. Be to, tai yra gelbėjimosi ratas mažiesiems aludariams.

"Valdžios politika ir konkurencija tradicinę aludarystę pamažu išstumia iš rinkos, todėl skubame išsaugoti tai, kas liko, ir paskatinti tuos, kurie ieško naujų galimybių. Lietuvoje vis dar veikia apie 60 smulkiųjų aludarių, kurių produkcija kokybe ir skonio savybėmis dažnai lenkia populiariose kavinėse patiekiamus gėrimus", – sakė V.Laurinavičius.

Jo teigimu, mažieji aludariai iki šiol bijojo lįsti į Vilnių, nes jis buvo okupuotas didelių įmonių. Dabar iš mažųjų alaus daryklų du kartus per savaitę surinktas alus atvežamas tiesiai į Vilnių. O Vilniuje, Naujojoje Vilnioje, gaminamo "Vilniaus" alaus "Alaus namai" gali vežtis nors ir kiekvieną dieną.

Savininkai tikino pasistengsiantys, kad būtų rengiamos ir primirštos alaus gėrimo kultūros pamokos, paskaitos ir degustacijos.


"Alaus namuose" rasite:

12 pilstomo tikro lietuviško alaus rūšių;

60/80 pasaulio rūšių buteliais;

didelį lietuviško alaus bokalą už 4,5 lito;

didelį užsienietiško alaus bokalą už 7,5 lito;

200 sėdimų vietų alaus salę;

70 vietų muzikinį klubą;

"gyvą" muziką savaitgaliais;

3 m skersmens spalvotą ekraną varžyboms stebėti;

Jono Morkūno (Pasvalys), Aldonos Udrienės (Pakruojis), "Davros" (Pakruojis), "Rinkuškių" (Biržai), "Būtautų dvaro alaus" (Biržai), "Biržų alaus", "Vilniaus alaus" (Vilnius), "Piniavos alučio" (Panevėžys), "Alaus purslų" (Panevėžys) ir "Vilkmergės alaus" (Ukmergė) daryklų pilstomo alaus.

 

Naujausi komentarai

Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų