"Baraka" kviečia maitintis sveikai Pereiti į pagrindinį turinį

"Baraka" kviečia maitintis sveikai

2009-01-31 09:00
"Baraka" kviečia maitintis sveikai
"Baraka" kviečia maitintis sveikai / Gedimino Bartuškos nuotr. Popietė: kavinėje "Baraka" laisvų staliukų atsiranda tik pasibaigus pietų metui.

Teisinatės, kad sveikai maitintis miesto centre nėra kur? Šio preteksto nebepakanka. Neseniai Vilniuje atidarytoje vegetariško maisto kavinėje "Baraka" kasdien galima ragauti naujų sveikų patiekalų.

Laisvų staliukų rasti sunku

Prieš tris savaites duris atvėrusi vegetariško maisto kavinė "Baraka" (Ignoto g. 12) oficialaus pristatymo nedarė. Pakako šeimininkams išnešioti kvietimus į biurus artimiausiose gatvėse ir jau pirmą dieną čia apsilankė apie 40 klientų. Dalis iš jų dabar – nuolatiniai lankytojai, žinią apie naują sveiko maisto kavinę perduodantys savo draugams ir pažįstamiems.

"Net stebiuosi, kad pradėjome taip sėkmingai. Planavau, kad reikės pristatinėti mūsų idėjas įvairiose sveiko gyvenimo būdo mėgėjų bendruomenėse, renginiuose, tačiau geriausiai suveikė reklama iš lūpų į lūpas. Juk Vilniuje mažai kur galima sveikai pavalgyti. Mes stengiamės suteikti žmonėms tokią galimybę ir pernelyg neprisirišti prie kurios nors konkrečios virtuvės – juk ne visi mėgsta egzotiką", – kalbėjo bendrovės "Baltic Ventures", kuriai priklauso ši kavinė, direktorė Rita Misevičienė.

Direktorės žodžiai pasitvirtino į kavinę atėjus per pietus. Visi staliukai jau nuo pusės dvylikos buvo užimti. Toks pikas kasdien tęsiasi iki maždaug antros valandos po pietų. Tiesa, staliukų čia vos šešetas, tačiau netrukus gretimose patalpose, kuriose neseniai buvo populiarus baras "Bruce Lee" (jis dabar kraustosi į "Pubo prie universiteto" patalpas), ruošiamasi atidaryti kitą sveiko maisto kavinę – "Banzai". Tuomet galimybių sveikai maitintis bus dar daugiau.

Valgiaraštį dar tobulina

Kol kas kavinės valgiaraštyje – tik dienos pietūs. Sriuba – 5 litai, patiekalas – 8 litai, desertas – 4 litai. Pagrindinis valgiaraštis vis dar ruošiamas. "Taip elgiamės specialiai. Siūlome žmonėms įvairių patiekalų ir stebime, kaip šie juos vertina. Norime žmonėms siūlyti ne tai, ką mėgstame mes, o ko nori jie. Taigi atliekame savotišką tyrimą. Kai matysime jo rezultatus, turėsime ir nuolatinį valgiaraštį", – aiškino R.Misevičienė.

Deja, patiekalų kainos vėliau gali šiek tiek kilti. Vis dėlto maitintis sveikai kainuoja gana brangiai. "Barakoje" per darbo dieną stengiamasi išnaudoti visas nusipirktas daržoves, kad klientams jos visada būtų patiekiamos šviežios. Patiekalai, neparduoti kavinėje per visą dieną, keliauja į Dailės akademijos studentų bendrabutį.

Patiekalai "Barakoje" ruošiami atsižvelgiant ne tik į jų skonį, bet ir į poveikį žmogaus organizmui. "Žiūrime, kurie produktai turi antistresinių medžiagų, kuriuose daugiausia vitaminų, kas skirta imuninei sistemai stiprinti ar organizmui šildyti, kas labai aktualu žiemą. Sužaisti skonio receptoriais šiais laikais paprasta – tam yra daugybė cheminių priemonių. Tačiau to nenorime. Juk valgymas – ne tik skonio pajutimas. Maistas patenka į mūsų organizmą. Reikia mokyti žmones mąstyti, kiek daug tai reiškia", – kalbėjo R.Misevičienė.

Domėdamasi maisto kultūra ir jo svarba žmogui "Barakos" vadovė nuolat studijuoja knygas apie įvairių šalių virtuves, ką naudingo iš jų galima pasiskolinti. "Tik norime išvengti rutinos. Nuolat ieškosime kažko naujo ir siūlysime tai mūsų klientams", – žadėjo ji.

Kitoks požiūris į valgį

Kavinėje "Baraka" požiūris į maisto gaminimą – netradicinis. "Kai rinkomės žmones dirbti virtuvėje, ieškojome tokių, kurie suprastų, koks svarbus požiūris į darbą. Tai, kaip tu gamini maistą, labai daug reiškia jį valgančiam. Su maisto produktais virėjas perduoda ir savo energiją. Reikia, kad ji būtų gera, o tam žmogus turi mylėti savo darbą, žmones, kuriuos jis aptarnauja", – savo požiūrį dėstė R.Misevičienė.

Pavadinimas "Baraka" taip pat atspindi kavinės vadovų ir darbuotojų puoselėjamas vertybes. Jis buvo pasirinktas pagal dokumentinį filmą tokiu pačiu pavadinimu, pasakojantį apie mūsų planetą Žemę. "Man šis filmas labai patiko. Aš už tai, kad reikia jungti visas kultūras. Žodis "baraka" arabų kalba reiškia palaiminimą. O kito baro pavadinimas "Banzai" kinų kalba reiškia palinkėjimą gero gyvenimo. Taip kamikadzės prieš atlikdami savo misiją palaimina ir save, ir priešininką, palinkėdami ilgo gyvenimo", – pasakojo kavinės vadovė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra