Buriuotojos laukia vilties rytas Pereiti į pagrindinį turinį

Buriuotojos laukia vilties rytas

2008-08-19 09:00

Šiandien anksti ryte Geltonojoje jūroje Gintarė Volungevičiūtė turėjo pakelti "Laser Radial" jachtos burę paskutiniam plaukimui – jis įgyvendins arba sužlugdys olimpinę svajonę.

Taip arti olimpinio medalio – pirmo Lietuvos buriavimo istorijoje – iki šiol nebuvo nė vienas šalies buriuotojas. Paskutinis Gintarės Volungevičiūtės plaukimas turėjo prasidėti šįryt 8 val. Lietuvos laiku.
Paskutiniajame plaukime dalyvauja 10 stipriausių buriuotojų iš 28 valstybių. Iki šios dienos G.Volungevičiūtė buvo antra, o nuo lyderės amerikietės A.Tunnicliffe ją skyrė tik 7 taškai.
Tačiau ne itin sėkmingo starto atveju kaunietė galėjo nukristi ir į ketvirtą vietą. Daugiausia nerimo Lino Eidukevičiaus auklėtinei kėlė itin nepalankios oro sąlygos.

Išsaugojo antrąją vietą

Prieš lemiamą "Laser Radial" klasės jachtų varžybų plaukimą, kuriame dalyvauja 10 pajėgiausių buriuotojų, Lino Eidukevičiaus auklėtinė G.Volungevičiūtė buvo antrojoje vietoje. Vakar jau buvo aišku, kad kaunietė nebenukris žemiau ketvirtosios vietos, tačiau tokia pozicija, visą laiką išsilaikius lyderių trejete, jai būtų skaudi nesėkmė.
Vakar, regatos organizatoriams dėl sudėtingų oro sąlygų surengus tris plaukimus iš keturių, lietuvė patyrė permainingų įspūdžių. Septintajame plaukime užėmusi 21-ąją vietą, Gintarė bendrojoje įskaitoje iš 1-osios vietos smuktelėjo į 3-iąją, po aštuntojo (6-oji vieta) pakilo į 2-ąją, kurioje su 40 baudos balų liko ir po devintojo plaukimo (4-oji vieta).
Lyderės poziciją užėmė amerikietė Anna Tunnicliffe (33 balai), trečia – 2006 m. pasaulio čempionė kinė Lijia Xu (44).
Į finalininkių dešimtuką taip pat pateko Sarah Blanck (Australija, 54), Sarah Steyaert (Prancūzija, 61), Evi Van Acker (Belgija, 71), Jo Aleh (Naujoji Zelandija, 72), Nathalie Brugger (Šveicarija, 80), Katarzyna Szotynska (Lenkija, 97) ir Penny Clark (Didžioji Britanija, 98).
G.Volungevičiūtei blogiau sekasi, kai siaučia štormas, didelės bangos. Būtent tokiomis nepalankiomis sąlygomis ir teko buriuoti pastarosiomis dienomis. Gintarės stichija – silpnas vėjas, ramesni vandenys.
Buriuotojas tėvas Gintautas Volungevičius pasakojo, kad vakar Gintarė padarė keletą klaidų, tačiau dažniau demonstravo meistriškumą, ypač tuomet, kai reikėjo vytis pabėgusias varžoves. Trečiajame plaukime ji vienu metu netgi buvo 22-oje vietoje, tačiau finišavo ketvirta.
"Apmaudu, kad oro sąlygos labai nepalankios. Bet, manau, Gintarė yra pajėgi iškovoti medalį, tai ji įrodė ir olimpinėje regatoje. Teks akyliau prižiūrėti ant kulnų lipančią Kinijos buriuotoją, kuri dabar yra pavojingiausia varžovė", – sakė G.Volungevičius.

Stebuklo nesukūrė

"Nebent stebuklas įvyktų", – apie Simonos Krupeckaitės šansus sprinto varžybų ketvirtfinalyje sakė Lietuvos dviračių treko rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Jakimavičius.
Stebuklas neįvyko: lietuvė pralaimėjo abu važiavimus pasaulio čempionei britei Victoriai Pendleton ir baigė kovą dėl medalių.
Šiandien S.Krupeckaitė su baltaruse Natalija Cilinskaja, prancūze Clara Sanchez ir amerikiete Jennie Reed varžysis dėl 5-8 vietų. Mūsiškė JAV dviratininkei pralaimėjo aštuntfinalyje, tačiau per paguodos varžybas iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį.
Grupinėse lenktynėse dėl taškų 12-ąją vietą tarp 19 varžybas baigusių dviratininkių užėmė Svetlana Pauliukaitė. Jos sąskaitoje – 2 taškai. Šioje rungtyje S.Pauliukaitei prognozuotos 10-16 vietos.
Olimpine čempione tapo olandė Marianne Vos (30).

Veržėsi į pusfinalį

Boksininkų, sunkesnių nei 91 kg, ketvirtfinalyje grūmėsi Jaroslavas Jakšto. Pergalė prieš britą Davidą Price'ą būtų užtikrinusi vilniečiui mažiausiai bronzos medalį.
(Įrašyti J.Jakšto rezultatą, įrašyti J.Jakšto rezultatą)
Tikėtasi, kad trenerio Vladimiro Bajevo auklėtinis Pekino žaidynėse gali užimti prizinę vietą arba patekti į pajėgiausiųjų penketuką.
Ketvirtojoje olimpiadoje dalyvavęs sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas dėl traumos varžybų nebaigė.
Svorio kategorijos iki 105 kg galiūnų turnyre klaipėdietis rovimo veiksmu iškėlė pradinius 180 kg ir A grupėje liko paskutinis – dešimtas. Lietuviui nepakluso 183 kg svoris. Dėl pradėjusios skaudėti rankos R.Vyšniauskas nestartavo stūmimo rungtyje.
Mūsų sunkiaatlečiui buvo planuotos 3-6 vietos.

Dvikova – lyg treniruotė

Moterų stalo teniso turnyrą sėkmingai pradėjo Rūta Paškauskienė.
Atsigavusi po apsinuodijimo maistu, lietuvė pirmajame atrankos varžybų mače 4:0 (11:3, 11:6, 15:13, 11:3) įveikė Brazilijos atstovę Mariany Nonaką.
Tarptautinės stalo teniso federacijos (ITTF) reitinge R.Paškauskienė užima 99-ąją vietą, M.Nonaka – 307-ąją. "Dvikova su brazile buvo kaip gera treniruotė prieš būsimąjį susitikimą", – sakė kaunietė.
Šiandien 2007-ųjų Europos čempionė išmėgins jėgas su Šiaurės Korėjos stalo tenisininke Mi Yong Kim, kuri pasaulio reitinge – 86-oji.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų