Pačiai susiremontuoti būstą vilnietei Agnei Koroliovai – vieni juokai. Moteris pataria: pabandykite kartą ir samdyti darbininkus jums nekils noras.
Talkino draugai
"Remontą pradėjome praėjusių metų spalį, baigėme kovą. Planavome tik išklijuoti tapetus, tačiau išėjo taip, kad pakeitėme grindis, nudažėme sienas, išgriovėme sienas", – apie būsto atnaujinimą kalbėjo 26 metų vadybininkė A.Koroliova.
Įsigijus dviejų kambarių butą pinigų remontui beveik neliko, todėl teko pasukti galvą, kaip įsirengti būstą. Taupydama Koroliovų šeima nusprendė viską tvarkyti ir dažyti savarankiškai. Nieko nelaukę vilniečiai ėmėsi ieškoti tapetų. Su vyru Agnė tarėsi dėl visko: spalvos, tipo. Juos klijuoti šeimai buvo vienas juokas, juolab kad į pagalbą atvyko artimi draugai.
Moteris tikino, kad remontą nesunku paversti maža švente. Tuo metu kai vyrai darbuodavosi, ji ruošdavo gardžią vakarienę.
"Draugai atstojo darbininkus, kurie būtų atsiėję brangiai. Taip pat bičiuliais labiau pasitikėjome, jie kruopščiai viską atliko. Manau, kiekvienas vilnietis surastų, kas jam galėtų padėti", – tikino A.Koroliova.
Vien patys tapetuodami kambarius Koroliovai sutaupė mažiausiai 800 litų.
Kitame mieste pigiau
Itin didelį dėmesį pora skyrė savo miegamajam. Ten pakeitė grindis. Vilniečiams teko sugaišti nemažai laiko, kol rado tinkamas grindų lenteles, o ir išvydę norimas, jų pirkti neskubėjo.
"Atvykome aplankyti tėvų, gyvenančių Panevėžyje, tačiau nepatingėjome ir užsukome į kelias vietos parduotuves. Išvydę tokias pat lenteles, kurios Vilniuje kainuoja daug brangiau, nedelsiant įsigijome", – pasakojo A.Koroliova.
Moteris džiaugėsi, kad firminiame salone už medžiagas mokėjo perpus pigiau. Ji atkreipė dėmesį, kad kituose miestuose pigesni ne tik statybos reikmenys, bet ir baldai, virtuvės įranga. Jei neturite laiko nuvykti ir vaikštinėti po parduotuves, paprašykite ten gyvenančių bičiulių ar artimųjų.
Trūkumų beveik nėra
Du kambariai, virtuvė, koridorius – tokias patalpas per penkis mėnesius suremontavo Koroliovai savo rankomis. Viskas užtruko ilgiau, nei jie tikėjosi, tačiau tvarkyti būsto vilniečiai puldavo tik grįžę iš darbų.
"Nepatikėsite, bet vyras nė karto nesiskundė esąs pavargęs, nors pasižiūrėjus gal taip ir atrodė. Tikriausiai įtakos tam turėjo ir tai, kad viską darėme sau, kūrėme savo namus, savo erdvę, kurioje gyvensime artimiausius kelerius metus", – šypsojosi vilnietė.
Šeimos planuose – suremontuoti vonią ir tualetą. Tačiau pora neketina samdyti darbininkų, nebent prireiks santechniko paslaugų. Agnė įsitikinusi, kad savarankiškai atliktas remontas ne tik ne taip ištuštins kišenę, bet ir suteiks namams daugiau jaukumo.
"Patikėkite, buvo daug juoko, kai plokštėmis išklijavę lubas virtuvėje, po kelių dienų pamatėme, kaip jos atsiklijuoja. Tačiau antras kartas buvo sėkmingas", – apie patirtus nuotykius kalbėjo A.Koroliova.
Nuomonės
Nadiežda, pensininkė
Ką sugebu, atlieku pati. Dažniausiai tai – tapetavimas. Šis darbas, manau, niekam nekelia rūpesčių. Labai paprasta: ištepi klijais ir klijuoji. Specialius darbuotojus kviečiu tada, kai reikia tinkuoti. Ši užduotis man per sunki.
Rasa, moksleivė
Gyvenu su tėvais, jie viską daro patys. Ne kartą esu girdėjusi iš jų, kad taip susitaupo daug pinigų. Be to, tėvai kruopščiai viską atlieka, o darbininkai kartais nuvilia.
Rimas, architektas
Samdausi darbininkus, neturiu tam laiko. Manau, kiekvienas turi atlikti tai, ką geriausiai moka. Aš tapetuoti ar dažyti tikrai nesugebu geriau, nei tai daro daug metų dirbantys specialistai.
GERAS PATARIMAS
Jeigu remontuojate kambarį, jame padėkite lėkščių su supjaustytu svogūnu: dažų kvapas nepasklis po visą butą. Taip pat patalpoje pastatykite šalto vandens kibirą ir laikykite dvi, tris dienas. Taip kvapas išnyks greičiau.
Imdamiesi dažyti butą arba pradėdami kitą panašų darbą, prieš tai nagais pagramdykite muilo gabaliuką. Tada po nagais nepateks dažų ir kitų nešvarumų, o muilas, baigus darbą, iš panagių lengvai išsiplauna.
Nudažius laiptus, esti daugiau nepatogumų negu nudažius sienas: laiptais nuolat vaikščiojama. Dažykite juos taip: pirmąkart – pusę laiptų ( kas antra pakopa), o šiems išdžiuvus, – kitą pusę (nedažytuosius).
Radiatoriams dažų galite pasigaminti patys: viena dalis aliuminio pudros ir dvi dalys nitroceliuliozės klijų. Viską gerai išmaišykite ir, esant reikalui, atskieskite acetonu. Du ar tris kartus (su pusvalandžio pertrauka) plonu sluoksniu nudažykite radiatorius, nuo kurių nuvalytas senų dažų sluoksnis.
Šepečius, teptukus, kuriais buvo dažyti kambariai, nakčiai pamerkite į muiluotą vandenį. Rytojaus dieną jie puikiausiai išsiplaus paprastame vandenyje. Sukietėjusius dažų šepečius geriausia mirkyti šitaip: apriškite juos gabalėliu polietileno ir įpilkite į vidų skiediklio. Toks būdas geras tuo, kad nereikia daug skiediklio ir jis beveik neišgaruoja.
Jeigu norite nuo sienų nuimti senus tapetus, tai du kartus sudrėkinkite juos karštu vandeniu su muilu.
Jeigu sienos dažytos klijiniais dažais, tai, prieš klijuodami tapetais, jas nuplaukite. Vandeniniais emulsiniais dažais dažytas sienas galima klijuoti tapetais ir nenuvalius dažų.
Naujausi komentarai