Dalis VVT darbuotojų profesinės sąjungos praėjusią naktį praleido prie įmonės vadovo Dariaus Aleknavičiaus kabineto durų.
Profsąjungos vadovas Algirdas Markevičius sako, kad 15–20 žmonių nusiteikę čia likti tiek, kiek reikės, kad pagaliau būtų išgirsti jų reikalavimai.
„Mes nutarėme likti administracinėse patalpose 15-os žmonių rate. Žmonės keičiasi, jie pavargsta, nėra taip lengva miegoti ant grindų, čia ir skersvėjis, ir šalta. Vienas jau susirgo, sąlygos nėra pačios geriausios“, – naujienų portalui kalbėjo jis.
VVT darbuotojai protestuoja dėl didesnių atlyginimų, taip pat dėl to, jog nuo naujųjų metų įmonė nebemoka už darbuotojų testus dėl COVID-19.
Ketvirtadienį išplatintame D. Aleknavičiaus komentare teigiama, kad jo iniciatyva buvo sušauktas bendrovės valdybos posėdis.
„Jos metu nutarta toliau nuosekliai ir sistemingai vykdyti įmonės strateginius pokyčius, kuriais siekiama modernizuoti įmonę, didinti veiklos efektyvumą, gerinti sąlygas darbuotojams, įskaitant ir atlygio sistemos pertvarkymą, o iki vasario mėnesio pabaigos pratęsti besitestuojantiems darbuotojams testų kompensavimą, prisidedant 13 eurų už testą“, – nurodė VVT vadovas.
Pasak jo, įmonės valdyba svarstys visas įmanomas galimybes dėl spartesnio atlygio sistemos įgyvendinimo ir didesnio atlyginimų padidinimo dar šiais metais.
Be kita ko, kitą trečiadienį profsąjungos atstovai kviečiami „pasikalbėti ir pateikti savo siūlymus raštu“.
„Atkreipiame dėmesį, kad įmonė yra transformacijos procese, kuomet sąlygų gerinimas vykdomas etapais – jau pakelti atlyginimai mažiausiai uždirbusiems darbuotojams, mažinamas atlygio atotrūkis tarp daugiausiai ir mažiausiai uždirbančiųjų darbuotojų, numatyta, jog nuo balandžio mėnesio 5 proc. atlygis didės visiems darbuotojams“, – nurodė jis.
Iš viso įmonėje „Vilniaus viešasis transportas“ dirba apie 1,9 tūkst. žmonių. Profesinei sąjungai priklauso daugiau nei 1,2 tūkst. darbuotojų.
Ji dar pernai rudenį planavo streiką, tačiau ginčui tarp įmonės ir darbuotojų persikėlus į teismą jis kol kas neįvyks.
Naujausi komentarai