Kauniečio Drąsiaus Kedžio draugas Raimundas Ivanauskas ir jo gyvenimo draugė Eglė Barauskaitė bus teisiami, kad galbūt kurstė ir padėjo nužudyti Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių bei Violetą Naruševičienę.
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurią sudaro 14 tomų.
Byla perduota Lietuvos apeliaciniam teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkui. Prokurorai prašo, kad jis spręstų klausimą dėl šios bylos perdavimo iš Kauno apygardos teismo nagrinėti kitam apygardos teismui, nes kaltinamieji kaltinami bendrininkavę nužudant Kauno apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją J.Furmanavičių.
Be to, per ikiteisminį tyrimą dauguma šio teismo teisėjų apklausti kaip liudytojai.
Kauniečiai R.Ivanauskas ir E.Barauskaitė kaltinami, kad, planuojant rengiamų nužudymų detales, davė patarimų dėl nužudymų eigos, rado galimą bendrininką, kartu su D.Kedžiu aptarinėjo slapstymosi vietas ir atsitraukimo kelius, policijos darbuotojų suklaidinimo taktiką, padėjo D.Kedžiui slapstytis.
Byloje "surašyta tiek melo"
Buvęs ilgametis Kauno filharmonijos solistas R.Ivanauskas ir jį globojanti sesuo Janina Visockienė visuomet neigė kaltinimus prisidėjus prie žmogžudysčių.
Likus mėnesiui iki žudynių 56-erių R.Ivanauskui buvo atlikta akies operacija, dėl to jam reikėjo nuolat gulėti, nebuvo galima nusiimti tvarsčio. Kita akimi jis buvo visiškai aklas. Ar būdamas tokios būklės žmogus galėjo tapti nusikaltimo bendrininku? Šį klausimą nuolat kartoja R.Ivanausko sesuo J.Visockienė.
"Tikiu, kad brolis bus išteisintas. Kitaip neverta būtų gyventi. Kažkokia teisybė pasaulyje turi būti", – vakar portalui kaunodiena.lt sakė J.Visockienė.
Su byla jiems leista supažindinti praėjusį penktadienį. "Raimis yra aklas, viską turėjau jam perskaityti. Kokia galėjo būti reakcija? Ten surašyta tiek melo. Viskas tas pats per tą patį po dešimt kartų – kaip eilėraštis", – sunkiai rinko žodžius moteris.
Pasak jos, skaitant bylą R.Ivanauskas, kaip visuomet, buvo tylus. "Tik kartais jam išsprūsdavo "Nu žinai... viršūnė..." – brolio žodžius atpasakojo kaunietė.
Ji teigia, kad ši ilgai besitęsianti istorija baigia visiškai sugadinti ir brolio, ir jos sveikatą.
"Brolis jaučiasi vis blogiau. Jis namuose vien tik guli susirietęs į kamuoliuką – diagnozuota depresija. Atsistojus jam svaigsta galva, sunku išlaikyti pusiausvyrą. Gyvename jausdami nuolatinę įtampą, beveik nemiegame. Jis gyvas vien vaistais. Sausį Raimiui buvo atlikti širdies tyrimai. Įtarta bradikardija, reikėtų statyti stimuliatorių, bet gydytojai patarė dar palaukti. Be visų kitų bėdų, jam labai skauda kaklą. Neurologai nustatė ir stuburo bėdų. Jos – irgi nervinio pagrindo. Gydytoja įspėjo, kad, nuolat jausdamas tokią įtampą, brolis gali pradėti byrėti visapusiškai", – nerimavo sesuo.
Naujausi komentarai