Nelegaliu keleiviu važiuojant Kauno viešuoju transportu galima tapti ir prieš savo valią. Tereikia supainioti galiojantį elektroninį bilietą su negaliojančiu.
Klaidos ištaisyti neleido
Elektroninio bilieto savininkui tarsi išminuotojui suklysti neleidžiama nė karto. Tuo įsitikino kaunietis Mažvydas Zabotka, studijuojantis Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete.
Su kontrolieriais vaikinas susidūrė troleibusu važiuodamas namo. Paprašytas parodyti bilietą, jis iš piniginės ištraukė vardinį bilietą, kurį iki tol laikė dingusiu ir jau buvo įsigijęs naują.
Kontrolierių patikrintas elektroninis bilietas pasirodė esąs užblokuotas. Supratęs klaidą vaikinas norėjo parodyti galiojantį bilietą, tačiau saugos bendrovės „Argus" kontrolieriai paaiškino, kad gali nesistengti, nes baudos jau neišvengs. „Bandžiau aiškinti, kad turiu antrą bilietą, bet kontrolieriai pasakė, kad tai nebesvarbu", - pasakojo M.Zabotka.
M.Zabotkai po incidento su kontrolieriais buvo išrašytas kvietimas atvykti į bendrovę „Autrolis", kur bus paskirta bauda. Studentas buvo pasirengęs ją sumokėti. Tačiau, sužinojusi apie nemalonumus, sūnaus ginti stojo jo motina Jūratė Zabotkienė. Moteris teigė, kad 20 litų bauda nėra didelė, bet ji neįžvelgianti šioje istorijoje savo sūnaus kaltės, todėl pinigų nemokėsianti.
„Kontrolieriai galėjo patikrinti dar kartą, nusivesti į savo mikroautobusą, surašyti protokolą, kad toks ir toks pilietis pateikė ne tą bilietą, bet vėliau parodė galiojantį. Kur parašyta, kad negalima turėti nuolatinio, kurio kad ir pasibaigęs galiojimas?" - stebėjosi J.Zabotkienė.
Moteris piktinosi, kad kontrolieriai dažniausiai priverčia baudas susimokėti pensininkus ir ramiai besielgiančius studentus, o girtuoklius ir agresyvius jaunuolius tik palydi iš troleibuso.
Kovoja su kyšiais
„Autrolio" kontrolės specialistas Vincas Strainauskas teigė, kad dėl šio konflikto kalta elektroninė sistema, sauganti, kad visi pažeidėjai sumokėtų baudas, o kontrolieriai neimtų kyšių.
„Gavome nusiskundimų, kad kontrolieriai galėjo imti kyšius, todėl nusprendėme: pateikus vieną bilietą, kito parodyti nebegalima. Negali taip būti, kad gavęs elektroninio bilieto dublikatą keleivis vežiojasi ir negaliojantį bilietą. Jei jau užblokavai dokumentą, tai naudokis tik vienu, o ne dviem. Su vadovybe bandysime spręsti šį klausimą", - žadėjo V.Strainauskas
Nustebino perdėtas uolumas
Išgirdęs šią istoriją Kauno savivaldybės Transporto skyriaus vyriausiasis specialistas Tadas Metelionis stebėjosi kontrolierių veiksmais. „Jie privalėjo atsižvelgti į tai, kad žmogus turėjo galiojantį bilietą ir pateikė tai įrodantį dokumentą. Reikėjo patikrinti antrąjį bilietą.
Jei jis galioja, tuomet reikėjo leisti tęsti kelionę, nes panaši situacija gali nutikti ir su popieriniu bilietu. Kontrolieriai kartais persistengia", - pripažino savivaldybės tarnautojas.
T.Metelionis patarė M.Zabotkai kreiptis į Transporto skyrių, kur šis įvykis bus ištirtas.
Ne pirmas incidentas M.Zabotkos nemalonumai - ne vienintelis atvejis, kai kauniečiai skundžiasi kontrolierių darbu.
Į „Kauno dienos" redakciją paskambinusi kaunietė pasakojo, kad nuo kontrolierių nukentėjo jos anūkas. Devynmetis su mama važiavo autobusu į namus.
„Patikrinę anūko bilietą kontrolieriai pareikalavo moksleivio pažymėjimo. Paaiškėjo, kad mažasis jį užmiršo namuose. Tuomet kontrolieriai užspeitė į kampą dukterį ir anūką, reikalaudami sumokėti 20 litų baudą. Tai nėra didelė suma, tačiau šokiravo kontrolierių elgesys. Vaikas iki šiol negali atsigauti, po įvykio negalėjo sustabdyti ašarų. Kontrolieriai matė, kad vaikas turi bilietą, tačiau, matyt, jiems žmoniškumas svetimas", - guodėsi kaunietė Dana Kamarovienė.
Naujausi komentarai