Pereiti į pagrindinį turinį

Greičio matuokliai Vilniuje veiks nuo rugsėjo (papildyta 13.40 val.)

2009-08-13 18:23
Greičio matuokliai Vilniuje veiks nuo rugsėjo (papildyta 13.40 val.)
Greičio matuokliai Vilniuje veiks nuo rugsėjo (papildyta 13.40 val.) / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Vilniaus savivaldybė antradienį pranešė nutraukianti sutartį su greičio matuoklių paslaugas faktiškai nebeteikiančia bendrove „Urbico“ ir pareiškė, jog greičio mėgėjus fiksuojantys įrenginiai greičiausiai pradės veikti nuo rugsėjo.

Tai antradienį surengtos spaudos konferencijos metu patvirtino Vilniaus meras Vilnius Navickas. Anot jo, paslauga neteikiama jau nuo vasario mėnesio, matuokliai išmontuoti, kažkur išvežti, o mieste žmonės važinėja kokiais nori greičiais.

Paskutinė miestui nenaudinga sutartis

„Ši sutartis miestui nenaudinga, todėl apsisprendėme ją nutraukti. Greitai skelbsime naują konkursą ir pasirinksime geriausią paslaugos teikėją. Tai ne vienintelė ir ne paskutinė miestui nenaudinga sutartis, kurią ketiname nutraukti“, – pažymėjo Vilniaus meras.

Tokia situacija pasipiktinęs Vilniaus vadovas žadėjo, jog naujas konkursas vyks „greičiausiais įmanomais tempais" ir automobilių greitis matuokliais vėl bus ribojamas nuo rugsėjo.

Kalneliai - pigiau

Kiek kainuos naujieji greičio matuokliai, savivaldybės vadovai negalėjo pasakyti, tačiau tikino, kad „baudos visada atsiperka“.

Miesto vadovų teigimu, bus ieškoma naujų greičio matuoklių su specialia programine įranga, leisiančia atpažinti pažeidėją. „Nuotraukų buvo padaroma apie 15 tūkst., o nubaudžiama apie 3 tūkst.“, – piktinosi meras Vilius Navickas.

Siekiant sudrausminti greitį viršijančius vairuotojus bus imamasi ir kitų priemonių – svarbiausiose miesto vietose bus įrengta daugiau kalnelių, skirtų automobilių greičiui riboti.

„Vieno greičio matuoklio kaina siekia 30–50 tūkst. litų, o tokio kalnelio įrengimas kainuoja apie 4–5 kartus mažiau, todėl transporto problemas spręsime efektyviausiu būdu, apdairiai naudojant miesto biudžeto lėšas“, – sakė meras Vilius Navickas.

Tačiau vadinamuosius „gulinčius policininkus“ dėl techninių sąlygų įrengti galima ne visose Vilniaus gatvėse, todėl greičio matavimo prietaisų nebus atsisakyta.

Pažeidėjus sieks kontroliuoti savivaldybė

Spaudos valandoje dalyvavęs mero pavaduotojas Vidmantas Martikonis pažymėjo, kad šiuo metu pažeidėjų fiksavimą kontroliuoja miesto policija, tačiau imamasi veiksmų, kad ši funkcija atitektų savivaldybei.

Kaip skelbta, šiuo metu neveikia nė vienas iš 19 sostinėje sumontuotų greičio matuoklių. Vilniaus gatvėse įrengta 12 stacionarių greičio matuoklių. Taip pat yra 49 vietos, kuriose sumontuojami 7 kilnojamieji greičio matuokliai. Tačiau visi jie sugadinti.

Greičio matuoklius prižiūrinčios įmonės "Urbico" vadovai tikino, kad sostinės savivaldybė neatsiskaito už matuoklių priežiūrą bei yra skolinga ir už kitas suteiktas paslaugas. Vien už 300 vaikų žaidimų aikštelių įrengimą ir priežiūrą metų pradžioje valdžia įmonei buvo skolinga 7,8 milijono litų.

Portalas primena, kad šiuo metu Vilniuje neveikia nė vienas iš kilnojamų ir stacionarių fotografuojančių greičio matuoklių, o milijoninių skolų iš savivaldybės neatgaunanti „Urbico” dar vasario mėnesį perspėjo, kad mieste gali būti išjungti ne tik greičio matuokliai, bet ir šviesoforai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų