– Kodėl prireikė išgerti kavos su gyventojais?
– Sukčiavimai plinta kaip pandemija, nusinešdama vyresnio amžiaus asmenis, labai jais susirūpinome. Norime suteikti jiems patarimų jaukioje, artimoje aplinkoje, kad jie nebenukentėtų nuo sukčiavimo.
– Kasdien matome sunkiai suvokiamas sumas, kiek sukčiai išvilioja iš vyresnio amžiaus gyventojų. Atrodo, kad, kai gyventojams kažkas sakoma rimtai, jie nelabai nori tą išgirsti. Kaip ir sakote, neoficialiame pokalbyje galbūt jie geriau išgirs pareigūnus.
– Šios akcijos metu ir tikimės pasakyti jiems keletą svarbių dalykų. Yra trys patys svarbiausi dalykai. Kai paskambina ir kalba rusų kalba arba prisistato iš banko, policijos, telekomunikacijų bendrovių – reikia nebendrauti ir padėti ragelį.
– Kaip sakote, pirma raudona vėliavėlė yra rusų kalba.
– Dažniausiai.
– Su šia akcija gyventojai atsineš ir kažkokių kitų klausimų. Ar pabendrausite su gyventojais ir kitomis temomis?
– Tikrai, be problemų, tikrai pabendrausime visomis joms rūpimomis temomis, kurios susijusios su policijos veikla.
– Ką darysite su ta informacija? Kartais kažkuris iš gyventojų gali ateiti su prasta nuotaika, emocija. Kaip tada atskirti, kuri informacija yra tikra, o kur tik emocijos? Kaip į tai reaguos policija?
– Policijos pareigūnai, dirbantys šioje akcijoje, yra bendruomenės pareigūnai, jie žino žmonių psichologiją, išmano, kada žmonės teikia svarbią policijai informaciją, o kada – tokią, kuri policiją domintų mažiau. Manau, kad bus pabendrauta su visais asmenimis, ypač laukiame vyresnio amžiaus žmonių.
Ši akcija prasidės liepos 10 dieną visoje Vilniaus apskrityje, vyks iki šios vasaros pabaigos.
– Ši akcija vyks tik Vilniaus apskrityje, kitos apskritys tikriausiai turi irgi kažkokių akcijų. Klausimas – kaip ilgai gyventojai galės pabendrauti Vilniaus apskrityje su pareigūnais tokioje neoficialioje aplinkoje? Gal žinote, kada pradžia – ar reikia registruotis?
– Ši akcija prasidės liepos 10 dieną visoje Vilniaus apskrityje, vyks iki šios vasaros pabaigos. Kiekvieną savaitę bent kartą bus kviečiami asmenys į nurodytas vietas. Tai bus iškomunikuota socialiniuose tinkluose, kur kviečiami senjorai. Aišku, pareigūnai orientuojasi į tas vietas, kur senjorai ateina – poliklinikas, prekybos centrus, turgavietes.
– Čia svarbu paminėti ir tai, kad tokią informaciją galėtų surasti ir anūkai, kurie galėtų seneliams pasiūlyti susitikti su policijos pareigūnais. Ar visiems užteks kavos? Iš kur gauti tiek kavos iki vasaros pabaigos?
– Policija yra skyrusi lėšų kavai, bet daugiau tose vietose, kur bus įmanoma jos išgerti. Tarkime turgavietėje turbūt nelabai patogu, ten tos kavos gali ir nebūti. Akcija „Kava su pareigūnu“ – „kava“ yra kabutėse, tai reiškia, kad daug svarbiau šiltas pokalbis ir karšta diskusija nei pati kava.
(be temos)