Į Nacionalinį stadioną Vilniuje dar reikės investuoti 270 mln. litų Pereiti į pagrindinį turinį

Į Nacionalinį stadioną Vilniuje dar reikės investuoti 270 mln. litų

2014-03-24 11:19
BNS inf.
Į Nacionalinį stadioną Vilniuje dar reikės investuoti 270 mln. litų
Į Nacionalinį stadioną Vilniuje dar reikės investuoti 270 mln. litų / T.Urbelionio/BFL nuotr.

2008-ųjų pabaigoje sustabdyta ir užkonservuota Nacionalinio stadiono Vilniuje statyba dabar bus įgyvendinama viešosios ir privačios partnerystės (angl. public–private partnership, PPP) būdu. Skaičiuojama, kad į projektą reikės investuoti dar 270 mln. litų.

Vyriausybė pirmadienį pasitarime iš esmės pritarė, kad daugiafunkcio sveikatinimo, švietimo ir užimtumo komplekso projektas būtų įgyvendinamas PPP būdu, o projekto vykdytoja būtų Vilniaus savivaldybės administracija, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Projektą parengtų savivaldybė kartu su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA), o jo koordinavimo darbo grupei vadovautų Vilniaus meras.

Finansų ministerija kartu su CPVA ir Vilniaus savivaldybe, be pasirinkto projekto įgyvendinimo būdo, siūlė 2 alternatyvas. Pirmoji - tradicinis statybos būdas, kai Vilniaus savivaldybė pastatytų ir naudotų kompleksą, o 10 tūkst. kvadratinių metrų neužimtų patalpų išnuomotų privačiam subjektui. Antroji alternatyva - pastačius kompleksą, naudojimas būtų perduotas privačiam partneriui, kuris rūpintųsi neužimtomis patalpomis bei organizuotų renginius laisvu nuo viešojo sektoriaus užsakymų metu.

Norint pasinaudoti 2014-2020 metų Europos Sąjungos (ES) lėšomis, projektui dar turi pritarti Europos Komisija.

Skaičiuojama, kad stadiono statyboms pabaigti reikia dar 270 mln. litų.

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Vyriausybė nusprendė prašyti ES paramos tęsti Vilniuje, šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“, esančio Nacionalinio stadiono statybas. Tuomet finansų ministras Rimantas Šadžius teigė, kad stadionas galėtų pradėti veikti iki 2016 metų pabaigos, o Europa galėtų duoti iki 85 proc. reikalingos sumos.

Anksčiau skaičiuota, kad stadiono išlaikymas per metus atsieitų apie 6-8 mln. litų.

Nacionalinis stadionas Vilniuje suprojektuotas dar 1985 metais, o pradėtas statyti 1987 metais - per ketverius metus buvo sumontuoti tribūnų pamatai ir dalis rėmų, bet po kelerių metų konstrukcijos buvo užkonservuotos.

Vyriausybė 2007 metais projektui jau skyrė 100 mln. litų. Tada statybų darbai pajudėjo, bet 2008 metais dėl lėšų stygiaus jie vėl sustojo.

2007 metais vėl atgaivinus statybą, 2009 metų lapkritį Aukščiausiasis Teismas paskelbė, jog įmonių „Vilniaus kapitalinė statyba“ ir „Veikmė“ sutartis dėl nacionalinio stadiono Vilniuje statybos buvo pasirašyta neteisėtai ir yra niekinė.

Planuojama, kad stadione galėtų būti 25-30 tūkst. vietų. Šiuo metu Lietuvoje nėra modernaus tarptautinius standartus atitinkančio stadiono, kuriame būtų galima rengti skirtingų sporto šakų varžybas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų