Sniego masės gali apkrauti pastatų laikančiąsias konstrukcijas, kurios deformuojasi ir gali įgriūti. Vilniaus miesto savivaldybė primena: varveklius ir sniegą būtina pašalinti, o tuo pasirūpinti turi pastatų savininkai.
„Dažnai į sniego sankaupas ir varveklius žiūrima kaip į nerimtą problemą, tačiau pasekmės dėl jų nuošliaužų gali būti tragiškos tiek nekilnojamo turto turėtojams, tiek niekuo dėtiems praeiviams. Labai prašome pastatų ir kitų masyvių konstrukcijų savininkų pasirūpinti savo turto ir aplinkinių saugumu“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.
Dažnai į sniego sankaupas ir varveklius žiūrima kaip į nerimtą problemą, tačiau pasekmės dėl jų nuošliaužų gali būti tragiškos.
Sniego apkrovas ant stogų, susidariusius ledo varveklius ant lietaus vamzdžių ir balkonų privaloma pašalinti saugiai, pažymima savivaldybės pranešime. Prieš imantis darbų, būtina aptverti pavojingą teritoriją, taip pat stengtis nesugadinti šalia esančių ryšių ar elektros tinklų, saugos įrangos, šviestuvų, radijo ar televizijos antenų, želdinių, statinių fasadų. Šiuos darbus turi organizuoti daugiabučių gyvenamųjų namų bendrosios nuosavybės administratoriai, daugiabučių gyvenamųjų namų ar kitos paskirties pastatų savininkų bendrijos ir kiti bendrojo naudojimo objektų valdytojai, taip pat ir visų kitų statinių naudotojai (savininkai).
Priklausomai nuo statinio techninių, architektūrinių ypatybių valdytojai, savininkai (naudotojai) gali ir patys šalinti sniegą, varveklius nuo statinių užtikrinant saugumą. Esant poreikiui, galima pasitelkti ir techniką, keltuvus. Savivaldybė primena: būstus administruojančios įmonės kartais pačios turi autokeltuvų, kitos turi sutartis dėl tokios technikos nuomos. Pavienių statinių savininkai taip pat gali rasti reikiamos technikos nuomai.
Už nenuvalytus ir pavojingus varveklius ar sniego sankaupas numatyta atsakomybė už statinio naudotojo pareigų nevykdymą ir statinių techninę priežiūrą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Už tai numatyta bauda nuo 20 iki 140 eurų, už priemonių žmonėms apsaugoti, avarijai išvengti nesiėmimą ar įstatyme nustatytų prievolių nevykdymą įvykus naudojamo statinio avarijai, paaiškėjus, kad statinio būklė kelia pavojų statinyje ar arti jo esančių žmonių sveikatai, gyvybei ar aplinkai, skiriama bauda statinio naudotojams ir (ar) statinio techniniams prižiūrėtojams nuo 300 iki 1500 eurų, statinio techniniams prižiūrėtojams – juridiniams asmenims nuo 1000 iki 5000 eurų; ypatingojo statinio atveju skiriama bauda nuo 2000 iki 10 000 eurų, nurodoma sostinės savivaldybės pranešime.
Naujausi komentarai