„Vyriausybei rūpėjo, ar įsitenkama į finansus, kurie numatyti – patvirtinau, kad įsitenka. Tai reiškia, kad mes liekame prie savo susitarimo ir judame su projektu (...). Premjeras patikino, kad jei neprašysime daugiau lėšų, nei numatyta, o ir neprašysime, tai viskas judės“, – penktadienį po susitikimo su S. Skverneliu žurnalistams sakė sostinės meras.
Anot jo, klausimas dėl koncesijos sutarties finansavimo kitą savaitę bus sprendžiamas miesto taryboje, prieš tai dar beliks „sudėlioti paskutinius taškus“ derybose su koncesininku – „Axis industries“ vadovaujamu konsorciumu.
„Vyriausybė ir premjeras yra už tai, kad pagaliau tas stadionas atsirastų“, – žurnalistams sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas.
Savivaldybė ir Vyriausybė pastaruoju metu nesutaria dėl to, kaip turėtų būti finansuojamas Nacionalinio stadiono projektas – užsitęsus biurokratinėms procedūroms, Vyriausybė nusprendė perskirstyti anksčiau stadionui numatytas Europos Sąjungos lėšas kitiems projektams.
Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis anksčiau įspėjo, kad projektas atsisakius europinio finansavimo gali pabrangti nuo planuotų 93 mln. eurų iki 106 mln. eurų.
Dėl Lukiškių kalėjimo rengs studiją
Politikai taip pat aptarė buvusio Lukiškių kalėjimo likimą. Pasak T. Beržinsko, Vyriausybė planuoja atlikti „platesnę studiją“, kurios rengėjai turėtų atsakyti, kaip galima pritaikyti pastatų kompleksą kultūrinei ar kitai veiklai. Jo teigimu, studijos rengimas turėtų užtrukti „nuo mėnesio iki kelių mėnesių, daugiausia – pusmetį“.
R. Šimašius sako, kad savivaldybė ryžtųsi perimti pastatus, tuomet būtų ieškoma trumpalaikio operatoriaus, kuris „užtikrintų šitos vietos išsaugojimą, išlaikymą ir atvirumą, panaudojimą kūrėjams, renginiams ar kino industrijai, ar kitiems dalykams“.
„Tai yra trumpalaikis aspektas. Per tą laiką išsigrynintume galutinai labai tiksliai visą koncepciją, nes turime jos matymą, ir skelbtumėme operatoriaus konkursą“, – sakė jis.
Anot R. Šimašiaus, buvęs Lukiškių kalėjimas turėtų tapti atvira kūrybine zona, „miesto dalies atgaivinimo varikliu“.
„Be abejo, gali eiti kalba apie tos vietos, kaip apie muziejinio pobūdžio eksponavimą, galbūt iš dalies su viešbučio funkcija, galimybe pernakvoti taip, kaip nelaimėliai, kažką prisidarę ar įtariami nakvojo. Labai svarbu, kad įvairios funkcijos išvirstų į labai aukšto lygio kultūrinio erdvę“, – kalbėjo meras.
Birželį iš Lukiškių kalėjimo iškėlus paskutinius nuteistuosius, šiuo metu Vilniaus centre, dviejų hektarų teritorijoje esantis pastatų kompleksas yra tuščias, čia rengiamos ekskursijos. Politikai ir visuomenininkai buvusioje įkalinimo įstaigoje regi startuolių centrą, viešbutį, muziejų ar tiesiog turistinę erdvę.
Naujausi komentarai