Pereiti į pagrindinį turinį

Įtariamasis veržiasi vadovauti

2008-12-17 09:00
Įtariamasis veržiasi vadovauti
Įtariamasis veržiasi vadovauti / Evaldo Butkevičiaus nuotr. Įtampa: kai kurie plaukimo mokyklos treneriai su nerimu laukia sugrįžtančio direktoriaus.

Finansinių nusikaltimų šešėlis netrukdo buvusiam Kauno plaukimo mokyklos direktoriui po suėmimo ir tėvystės atostogų sugrįžti į buvusias pareigas.

Vicemeras žada prieštarauti

Po teisėsauginingų vizito sausį Kauno plaukimo mokyklos vadovas Šarūnas Mažutaitis buvo palikęs savo postą. Dabar jis vėl taikosi vadovauti šiai įstaigai.

Rytoj vyksiančio Kauno tarybos posėdžio darbotvarkėje numatyta svarstyti klausimą dėl laikinai einančio plaukimo mokyklos direktoriaus pareigas Eriko Skyriaus atleidimo iš pareigų. Jis laikinuoju vadovu paskirtas, kai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai sausio 23-osios popietę sulaikė Š.Mažutaitį baseino "Šilainiai" patalpose. Įtariamasis buvo suimtas dešimčiai parų, o išėjęs į laisvę pasirinko tėvystės atostogas.

Plaukimo mokykla pavaldi Kauno miesto savivaldybei. Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas teigė negalintis prieštarauti Š.Mažutaičio ketinimams susigrąžinti direktoriaus posto: "Teisėsaugininkai savo tyrimą tęsia toliau, bet tai netrukdo plaukimo mokyklos direktoriui grįžti į darbą. Pagal visus įstatymus neturime nė menkiausios juridinės teisės jo nepriimti. Veikla, dėl kurios juo susidomėjo FNTT pareigūnai, nėra tiesiogiai susijusi su plaukimo mokyklos vadovo darbu. Nebuvo prašoma nušalinti jį nuo pareigų ar laikinai suspenduoti jo įgaliojimus."

A.Grabnickas neslėpė, kad rengdamasis miesto tarybos posėdžiui, konsultavosi su teisininkais. Visi jie pateikė vienareikšmį atsakymą, kad visi teisės aktai palankūs Š.Mažutaičiui Prognozuojama, kad politikai pritars E.Skyriaus atleidimui ir atvers kelią grįžti į postą ankstesniam plaukimo mokyklos vadovui.

Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius neslėpė susirūpinimo tokia situacija: "Man šis reikalas labai nepatinka ir esu morališkai nusiteikęs prieš šį sugrįžimą. Nesu teisininkas, tad negaliu tvirtinti, kaip toks atvejis atitinka įstatymus ar jiems prieštarauja. Nejaugi nebūtų galima palaukti, kol byla bus baigta. Jei jo kaltė nebus įrodyta, tegul grįžta, o jei teismas nuspręs, kad kaltas, tuomet nėra ko dirbti direktoriumi."

Darbuotojai bijo keršto

"Tikimės, kad bus paviešinta apie Kauno plaukimo mokyklos buvusio direktoriaus Šarūno Mažutaičio sugrįžimą į savo ankstesnes pareigas. Jis buvo neteisingai atleidęs iš darbo buvusią savo uošvę, plaukimo trenerę Zitą Bičkauskienę. Teismo ji buvo sugrąžinta į savo darbo vietą ir prisiteisė 24 tūkst. litų materialinės ir moralinės žalos. Šiuos pinigus išmokėjo Kauno plaukimo mokykla iš mokesčių mokėtojų pinigų", – rašoma plaukimo mokyklos darbuotojų atsiųstame laiške.

Jų teigimu, buvęs direktorius išėjo dvejiems metams tėvystės atostogų ir kas mėnesį gavo didesnę nei 3 tūkst. litų pašalpą. Anonimais panorę likti pašnekovai spėja, kad buvęs jų vadovas panoro grįžti, nes "Sodros" mokama pašalpa po metų sumažėja 15 proc.

"Mums neaišku, kaip žmogus, padaręs darbo užmokesčio fondui didelių nuostolių ir dar ikiteisminiame tyrime siejamas su finansiniais pažeidimais, gali vėl užimti vadovo pareigas, kurios tiesiogiai susijusios su finansais ir materialinėmis vertybėmis. Kodėl jo užgaidas žūtbūt stengiamasi patenkinti? Žinodami jo kerštingą būdą, nenorime viešinti savo pavardžių", – aiškino plaukimo treneriai.

Š.Mažutaitis vakar visą dieną neatsiliepė mobiliojo ryšio telefonu. Po pietų jo nebuvo matyti ir Kauno plaukimo mokykloje.

Milijoninių aferų šešėlis

"Kauno diena" rašė, kad 44-erių Š.Mažutaitis kartu su penkeriais metais vyresniu broliu Dainiumi Mažutaičiu, dirbančiu Kauno plaukimo mokyklos treneriu ir labdaros bei paramos fondo "Plaukimo rėmimo fondas" direktoriumi, šių metų pradžioje į FNTT pareigūnų akiratį pateko dėl įtarimų sukčiavimu. Tuomet Š.Mažutaitį teismas leido suimti dešimčiai parų.

FNTT Kauno apskrities skyrius pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl grupės asmenų, įsteigusių sporto klubą "Kylanti banga" ir labdaros bei paramos fondą "Plaukimo rėmimo fondas", veiklos. Įtariamieji vadovavo šioms dviem įstaigoms. Įtariama, kad klastojant sporto klubų dokumentus buvo pasisavinta daugiau kaip milijonas litų. Už tokius nusikaltimus Baudžiamajame kodekse numatytos laisvės atėmimo bausmės nuo ketverių iki dešimties metų.

Pareigūnų teigimu, klastotėse būdavo įrašomi melagingi duomenys, kad Kaune, Kauno rajone ir Vilniuje registruotos bendrovės sporto klubams pervedė paramą. Suklastoti sporto klubų dokumentai būdavo įtraukiami į šių įmonių buhalterinę apskaitą kaip išlaidos. Vėliau 80 proc. sportui remti pervestų pinigų būdavo sugrąžinami tų pačių bendrovių atstovams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų