Pereiti į pagrindinį turinį

Kalvarijų turgui – naujas gyvenimas

2014-02-09 17:03

Sena, prastos būklės Kalvarijų turgavietė radikaliai pakeis savo išvaizdą. Šių metų pirmą ketvirtį planuojama pradėti turgaus rekonstrukcijos darbus. Remontas turėjo prasidėti jau praėjusį pavasarį, tačiau dėl dokumentų tvarkymo darbai strigo.

Kalvarijų turgasu vizualizacija.
Kalvarijų turgasu vizualizacija. / KTVG vizualizacija

Sena, prastos būklės Kalvarijų turgavietė radikaliai pakeis savo išvaizdą. Šių metų pirmą ketvirtį planuojama pradėti turgaus rekonstrukcijos darbus. Remontas turėjo prasidėti jau praėjusį pavasarį, tačiau dėl dokumentų tvarkymo darbai strigo.

Prekyba nesustos

Turgavietę išsinuomojusi Kalvarijų turgaus vystymo grupė (KTVG) kapitalinį remontą pradės artimiausiu metu. Praėjusių metų lapkritį bendrovei suteiktas leidimas statyti naujus ir atnaujinti jau esamus pastatus.

KTVG direktoriaus pavaduotojos Ingridos Talžūnienės teigimu, paruošiamieji darbai pradėti vos gavus leidimą. "Gavę šį leidimą pradėjome paruošiamuosius pirmo etapo statybos darbus: prekybininkų iškėlimą iš rekonstruojamos dalies į naujas prekybos vietas, rekonstruojamų pastatų atjungimą nuo inžinerinių tinklų. Artimiausiu metu rekonstruojama teritorija bus aptverta statybine tvora", – sakė I.Talžūnienė.

Turgavietės nuomos sutartyje numatoma, kad darbai vyks etapais. Taip siekiama netrikdyti įprasto turgaus darbo ir nestabdyti prekybos.

Tiesa, I.Talžūnienė pripažįsta, kad tai gali sukelti tam tikrų nepatogumų: "Pagal galimybes rekonstruojamos turgaus dalies prekybininkams bus pasiūlytos kitos prekybos vietos.

Rekonstrukcijos procesas yra ilgas bei sudėtingas, todėl pareikalaus nemažai geranoriškų pastangų ir prekybininkų bei turgaus lankytojų supratimo."

Bus daugiau vietų

Rekonstrukcijos darbus planuojama pradėti nuo prekybos paviljono prie Turgaus gatvės ir stovėjimo aikštelės išplėtimo. Manoma, kad rekonstrukcijos darbai truks ketverius metus. Investicijos viršys 25 mln. litų.

Rengiant darbų planą atsižvelgta ir į prekiautojų bei lankytojų pastabas. "Rengiant turgavietės rekonstrukcijos projektą, pirmiausia buvo analizuojama esama situacija. Aiškinomės, su kokiais sunkumais ir nepatogumais susiduria šiuo metu turguje prekiaujantys prekybininkai bei turgaus lankytojai. Kadangi nuo 2012 m. Kalvarijų turgus yra Pasaulio turgaviečių asociacijos narys, turėjome galimybę susipažinti su pagrindinių Europos turgaviečių patirtimi ir ją panaudojome rengdami turgavietės rekonstrukcijos projektą. Rekonstrukcija siekiama turgų paversti šiuolaikiška, modernia bei patrauklia apsipirkimo vieta ir išsaugoti turgaus dvasią", – sakė I.Talžūnienė.

Į rekonstrukcijos planus įeina ir aplinkinės teritorijos sutvarkymas. "Atliekant rekonstrukciją bus remontuojamos trys gatvės: Rinktinės, Herkaus Manto ir Turgaus. Gatvėse bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelių, apšvietimas, dviračių stovų", – renovacijos detales atskleidė pašnekovė.

Turgaus teritorija išliks tokia pati, tačiau numatoma joje įrengti daugiau vietų prekybininkams. Šiuo metu turguje įrengta 800 vietų, o po rekonstrukcijos jų turėtų būti ne mažiau nei 1350.

Darbus stabdė biurokratija

I.Talžūnienė pabrėžė, kad darbai buvo atidėti dėl teisinių priežasčių: "KTVG perėmus Kalvarijų turgų ir pradėjus turgavietės rekonstrukcijos projekto paruošiamuosius projektavimo darbus paaiškėjo, kad nėra juridinės galimybės laiku pradėti ir baigti projektavimo procesą. Dėl šios priežasties buvo peržiūrėti ir suderinti nauji turgavietės rekonstrukcijos terminai."

Tačiau Vilniaus savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento direktoriaus pavaduotoja Rasa Cibulskienė įžvelgė ir daugiau priežasčių.

"Darbai vėlavo dėl keleto priežasčių. Pirmiausia – dėl įvairių procedūrų tvarkymo. Vėlavo pats techninio projekto rengimas. Ne visai susikalbėjome su nuomininkais, kas ką turi daryti. Bet tai normalu, taip dažnai pasitaiko. Kitas dalykas – yra ir daugiau teritorijos savininkų. Didžioji dalis teritorijos nuomojama, tačiau yra keletas mažų privačių teritorijų, mažų inkliuzų.

Savininkai turi savo idėjų dėl teritorijos įrengimo, o tai ne visada sutapo su rengiamais planais. Jie, aišku, gina savo interesus, tai suprantama. Dabar, atrodo, yra galimybė susitarti taikiai. Bet dėl to darbai buvo atidėti", – sakė R.Cibulskienė.

KTVG direktoriaus pavaduotojos I. Talžūnienės teigimu, su privačiais savininkais jau susitarta. "Visi galėjo išreikšti savo pastabas ir pageidavimus. Į jų pastabas atsižvelgta, projektas suderintas. Jokio konflikto nėra", – sakė bendrovės atstovė.

Atiduota į privačias rankas

Nuomos sutartis tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir KTVG pasirašyta 2011 m. lapkritį. Turgaus valdymą bendrovė perėmė iš bankrutavusios savivaldybės įmonės "Kalvarijų turgus". Perimdama turgavietės valdymą bendrovė įsipareigojo ją renovuoti.

Seniausia sostinės turgavietė, kol ją valdė savivaldybės įmonė, į miesto biudžetą sumokėdavo beveik pusę milijono litų kasmet. KTVG gavo teisę valdyti turgų 25-eriems metams ir kasmet už jo nuomą moka 1,2 mln. litų į savivaldybės biudžetą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra