Kauno politikai – statybų ekspertai Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno politikai – statybų ekspertai

2012-03-21 05:00
Kauno politikai – statybų ekspertai
Kauno politikai – statybų ekspertai / Tomo Raginos nuotr.

K.Veverskio gatvėje savivaldybės užsakymu pastatyti nekokybiški namai ar juos suniokojo patys gyventojai? Tai bando išsiaiškinti ir politikai, ir teisėsauga.

Skundžiasi romais

Netyla aistros dėl prieš trejus metus savivaldybės užsakymu K.Veverskio gatvėje pastatytų namų, kuriose dalis butų atiteko gyvenusiesiems grąžintinuose pastatuose, dalis patalpų – socialiniam būstui.

Vakar čia apsilankė būrys Kauno politikų, kurie bandė išsiaiškinti, kas labiausiai kaltas, kad prieš trejus metus pastatyti pastatai atrodo prastai: juos niokojantys gyventojai ar tinkamai darbų neatlikę statybininkai?

Viename iš labiausiai nusiaubtų namų gyvena romų bendruomenės nariai. Atvykus tarybos nariams ir žurnalistams, romai paspruko.

Nepatenkinti romų kaimynyste kiti gyventojai skundėsi, kad esą romai teršia laiptines, atsiveda įtartinus draugus, o kartą net bandė pavogti laiptinės duris.

„Romai mus nuolat visur skundžia – turime krūvas popierių iš įvairių institucijų, taip pat ir iš Žmogaus teisių gynimo agentūros. Esą pažeidžiame jų teises. Patys romai rašė savivaldybei, kad jiems duotų būstą su krosnimi“, – atsiduso viena iš namo gyventojų.

Nuomonės išsiskyrė

„Šių namų sienos – kiauros. Sovietiniais metais bendrabučiuose įrengdavo geresnes duris nei čia. Keista, nes juk šių namų kaina – 4,2 tūkst. litų už 1 kv. m“, – rankoje laikydamas termonuotraukas rėžė miesto tarybos narys Visvaldas Matijošaitis.

Jo teigimu, rūsyje lietaus kanalizacija sumaišyta su fekalijų, neįrengti vožtuvai – viskas virsta į rūsį.

Pasak savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo Vigimanto Abramavičiaus, politikai pateikia netikslią informaciją.

„Mes irgi pasidarėme spalvotas termonuotraukas, bet svarbiausia – jų išvada. Iš termonuotraukų matyti, kad namas yra tolygiai apšiltintas, nėra didelių temperatūrų svyravimų. Namas patiria nedidelių šilumos nuostolių, kurie neviršija leistinos projektinės normos pagal statybos techninį reglamentą“, – tyrimo išvadas citavo skyriaus vedėjas.

Duota garantija?

„Tiek Statybos įstatymas, tiek kiti teisės aktai reglamentuoja, kad mes privalome prižiūrėti šį statinį penkerius metus. Defektams taisyti taip pat numatomas 5 metų terminas. Mes ir rūpinamės, kad defektai būtų pašalinti. Apie juos gali pranešti ir patys gyventojai“, – teigė V.Abramavičius.

Paklaustas apie pelijančias sienas, vedėjas nurodė vieną priežasčių – pačių gyventojų prašymu koridoriuose buvo nuimti radiatoriai, todėl pradėjo kauptis drėgmė.

V.Abramavičiaus teiginius patvirtino ir iki šiol skelbimų lentoje kabantis pranešimas: dar 2009 m. spalį patys gyventojai pareikalavo, kad laiptinėse būtų atjungta elektra ir šildymas. „Toks taupymas – eksploatacijos pažeidimai“, – konstatavo V.Abramavičius

Jo teigimu, kita problema – gyventojai užklijuoja ventiliacijos angas ir taip pažeidžiama cirkuliacijos sistema.

„Žmonės turėtų suprasti, kad reikėtų ne tik taupyti šilumą, bet ir pasirūpinti ventiliacija. Nesiginčiju, kad šiuose namuose yra defektų. Viena iš statytojų „Arauša“ yra bankrutavusi, tad broką turėtų šalinti kitas administratorius. Kiti statytojai: tiek „Struktūra“, tiek „Avona“ – atsakomybės nevengia ir defektus taiso“, – teigė vedėjas.

Auksiniai laikai

Paklaustas apie vandenį praleidžiančius balkonus, V.Abramavičius sakė, kad jiems remontuoti esą būtina sulaukti šiltesnių orų. Tiesa, iki šiol balkonus jau kelis kartus bandyta nesėkmingai remontuoti.

„Niekas neneigia, kad defektus reikia šalinti. Žmonės skundžiasi, kad mokėjo už butus brangiai – bet buvo pats kainų pikas. Viena statybos konkurse dalyvavusi, tačiau nelaimėjusi firma siūlė net 5 tūkst. litų už 1 kv. m pastato. Rinkomės mažiausią kainą, kaip reikalavo Viešųjų pirkimų tarnyba“, – tikino vedėjas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra