Jo teigimu, jei mugė šiais metais nebūtų įvykusi, prekybininkai ir organizatoriai būtų patyrę nemažus nuostolius.
„Be abejo, tas laikotarpis, kai nutiko šitas įvykis (Lietuvoje nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis. – ELTA) tiek prekybininkams, tiek mums sukėlė tikrai nerimo, sumaišties, chaoso. (…) Kalbant apie nuostolius, kas būtų, jeigu būtų, tų nuostolių būtų kiekvienam prekybininkui, kuris visus metus ruošiasi, artėjant mugei buvo užsipirkęs gaminių, produkcijos gaminių“, – „Delfi ryto“ laidoje teigė R. Gražys.
„Būtų nuostolių ir mums, kaip organizatoriams, nes daug kas buvo jau paruošta (…), visas darbas aktyviai vyksta nuo lapkričio mėnesio. Tad tikrai nuostolių, atšaukus šitą renginį, patirtų visi“, – sakė jis.
Pasak R. Gražio, šiais metais akcentuojama vengti atvirai demonstruojamų produktų.
„Kas šiais metais galbūt labiau akcentuojama, – kad gaminiai, produktai nebūtų atviri, atvirai eksponuojami, demonstruojami. Kad būtų kuo mažiau rizikos atvejų, padėsiančių plisti virusui“, – teigė jis.
Pasak mugę rengiančios bendrovės atstovo, šiemet mugės organizatoriams padės VMVT, kuri prižiūrės, kad prekybininkai laikytųsi nurodytų rekomendacijų.
„Mugės metu (...) pasijungs ir budės veterinarijos tarnybos atstovai, taip pat mes, kaip organizatoriai, per visą teritoriją paskirstysime 30 koordinatorių, kurie yra tam, kad užtikrintų tvarką, užtikrintų, kad prekybininkas laikytųsi rekomendacijų, laikytųsi sutartinių įsipareigojimų“, – tikino jis.
Pasak jo, jei lankytojai pastebės prekybininkų nusižengimų, gali kreiptis į VMVT nurodytais numeriais.
„Taip pat visoje mugės teritorijoje veiks 3 informacijos centrai – Rotušės aikštėje, Lukiškių aikštėje, Odminių skvere, kur taip pat dirbs atsakingi žmonės, Drauge dirbs medicinos pagalbos atstovai. Visi skundai gali būti pateikiami ten“, – sakė jis.
Kartu R. Gražys akcentavo, kad vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, rekomenduojama Kaziuko mugę šiais metais praleisti.
Tuo metu Vilniaus miesto savivaldybės direktorius Povilas Poderskis sakė, kad savivaldybė remiasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro teikiama informacija ir vertina rizikas.
„Daug spekuliacijų buvo, kad, jeigu čia bus atvejis Vilniuje, ar mes tada uždarysime (mugę. – ELTA). Gal tas atvejis Vilniuje net dabar yra, gal mes jo dar nenustatėme, bet anksčiau ar vėliau jis turbūt bus. Tam reikia nusiteikti ir pasiruošti ir, kai jis atsitiks, kad galėtume tinkamai atlikti izoliavimo procedūrą, pasirūpinti artimaisiais. Bet, kaip neuždarinėjame „Akropolio“, Kalvarijų turgaus, taip negalime uždaryti ir Kaziuko mugės“, – sakė P. Poderskis.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja renginių organizatoriams, atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką, atšaukti arba vėlesniam laikui nukelti masinius, ypač uždarose erdvėse vykstančius, renginius.
Tais atvejais, jei bus nuspręsta renginį visgi organizuoti, žmonės turi būti įspėti nevykti į jį, jei jiems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai. O renginių lankytojams turi būti sudarytos sąlygos tinkamai rankų higienai – užtikrintos galimybės plauti rankas vandeniu ir muilu bei įtrinti rankų dezinfekciniu skysčiu.
Naujausi komentarai