Pereiti į pagrindinį turinį

Keli šimtai žmonių Vilniuje protestavo prieš sprendimus dėl K. Škirpos ir J. Noreikos

2019-08-07 16:49

Keli šimtai žmonių Vilniuje trečiadienį protestavo prieš sostinės valdžios sprendimus atsisakyti pareigūnų Kazio Škirpos ir Jono Noreikos atminimo įamžinimo dėl jų numanomo prisidėjimo prie susidorojimo su žydais Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais.

Mitingo prie Karaliaus Mindaugo paminklo Vilniaus centre dalyviai ragino sugrąžinti K. Škirpos alėjos pavadinimą ir vėl pakabinti J. Noreikos atminimo lentą ant Vrublevskių bibliotekos už priešinimąsi sovietinei okupacijai.

Žmonės nešėsi Lietuvos trispalves ir plakatus su šių istorinių asmenybių portretais bei užrašais, peikiančiais Vilniaus merą Remigijų Šimašių ir Lietuvos žydų bendruomenę dėl visuomenės kiršinimo ir taip pasitarnaujant Rusijai.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos lyderis Gvidas Rutkauskas kaltino merą siekiant naujos jo atstovaujamos Laisvės partijos žinomumo.

„Tai yra sprendimai, kuriuos iššaukė reklamos auka. Ne paslaptis, (...) kad susibūrė naujas judėjimas ir jam kitais metais reikia patekti į Seimą“, – teigė G. Rutkauskas.

Partizano dukra Angelė Jakavonytė ragino politikus „nemenkinti istorijos patriotų“ ir tinkamai įamžinti svarbias Lietuvos nepriklausomybės siekusias asmenybes.

Neleiskime pamiršti mūsų tautos didvyrių.

„Neleiskime pamiršti mūsų tautos didvyrių“, – teigė protesto dalyvė.

Atminimo lenta J. Noreikai – Generolui Vėtrai nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos nuimta liepos pabaigoje. R. Šimašius teigė tai padaryti nusprendęs, nes J. Noreika tvirtino nacių administracijos sprendimus steigti žydų getą ir konfiskuoti jų turtą.

Sostinės taryba liepos pabaigoje taip pat nusprendė pervadinti Kazio Škirpos alėją sostinės centre dėl karininko viešai ne kartą deklaruotų antisemitinių pažiūrų.

Mitingą stebėję policijos pareigūnai BNS sakė, kad jame dalyvavo daugiau nei 300 žmonių.

„(J. Noreika ir K. Škirpa) yra mūsų didvyriai, kurie kovojo už Lietuvą“, – teigė į protestą atvykusi 35-ių Renata, atsisakiusi nurodyti savo pavardę.

80-ių pensininkas Giedrius Laucius piktinosi, kad sprendimai atsisakyti įamžinimo buvo priimti deramai nepasitarus su visuomene.

„Tokie dalykai neleistini“, – kalbėjo G. Laucius.

Mitinge taip pat dalyvavo keli politikai, tarp jų buvęs kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis ir Seimo narys Mindaugas Puidokas.

Išaugus įtampai, Lietuvos žydų bendruomenė antradienį pranešė dėl grasinimų neribotam laikui uždaranti Vilniaus sinagogą ir savo būstinę.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra