2008 m. įkurta HWG iš pradžių teikė kibernetinio saugumo priežiūros paslaugas, skirdama ypatingą dėmesį pažangiai tinklo infrastruktūros stebėsenai. Netrukus ji ėmė plėstis į veiklą užtikrinančių programų stebėseną ir 2011 m. pradėjo kurti savo pirmąjį Saugumo operacijų centrą (SOC).
„Saugumo operacijų centrai yra būtini nuolatinei kibernetinių grėsmių priežiūrai ir analizei, taip pat kibernetinių incidentų prevencijai ir švelninimui, – aiškina „HWG Cyber Security Nordics“ generalinis direktorius Stefano Brusaferro. – Savo pirmąjį SOC įkūrėme remdamiesi didele mūsų įkūrėjo patirtimi kibernetinio saugumo srityje, bet turėjome ir labai greitai mokytis. Kibernetinio saugumo gebėjimams išvystyti reikia laiko, ir HWG savo kelerių metų kelionėje smarkiai patobulėjo. Italijoje įkūrę pirmąjį SOC, netrukus pradėjome dirbti su užsienio klientais, ypač centriniais bankais.“
HWG visą parą vykdo iniciatyvią saugumo stebėseną ir reaguoja į incidentus, teikdama paslaugas bendrovėms daugiau nei 20 pasaulio šalių. Visa tai jai pavyksta pasiekti pasitelkiant saugumo operacijų centrus Veronoje, Dubajuje ir Singapūre, o nuo rugsėjo šį sąrašą papildys ir Vilnius.
„Mūsų klientai – didelės ir vidutinio dydžio korporacijos ir institucijos, veikiančios įvairiose srityse: bankininkystės ir finansų, mados, gamybos, automobilių, komunalinių paslaugų, telekomunikacijų ir viešųjų paslaugų, – sako S. Brusaferro. – Atidarydami SOC Lietuvoje, tikimės papildyti Italijos komandos pajėgumus ir pasiūlyti visapusę saugumo stebėseną daugiau klientų.“
Savo naujajam saugumo operacijų paslaugų centrui HWG pasirinko Lietuvą, nurungusią ne vieną rimtą varžovę Europoje ir pasaulyje. Vienas svarbiausių veiksnių, lėmusių tokį HGW sprendimą, buvo aukšto lygio kibernetinio saugumo specialistų gausa Lietuvoje. Verslui palankus šalies klimatas drauge su esamu srities išmanymu ir galimybėmis bendradarbiauti su vietos universitetais taip pat buvo svarūs argumentai.
Bendrovės plėtros planai su naujuoju padaliniu Lietuvoje nesibaigia. „SOC įkūrimas Vilniuje ir pajėgumų didinimas tėra pirmasis mūsų plėtros projekto etapas, – aiškina S. Brusaferro. – Antrame etape plėsime savo komercinę veiklą regione: Baltijos ir Šiaurės Europos šalyse, Baltarusijoje, Lenkijoje ir kitose kaimyninėse valstybėse.“
Šiuo metu HWG yra įdarbinusi daugiau nei 60 kibernetinio saugumo vyriausiųjų analitikų, o naujajame centre Vilniuje tikisi pasamdyti dar 20–25 specialistus, tarp jų: saugumo analitikų, saugumo architektų ir konsultantų.
„Duomenims ir kompiuterių infrastruktūrai kylančioms grėsmėms niekur nesitraukiant, kibernetinio saugumo svarba įvairiose verslo šakose tik didės, – tikina „Investuok Lietuvoje“ laikinasis direktorius Gediminas Koryzna. – Lietuva gali pasiūlyti greitą, patikimą skaitmeninę infrastruktūrą ir daug atsidavusių IT specialistų, kurie, be jokios abejonės, padės HWG sukurti veiksmingų saugumo procesų savo klientams.“
Naujausi komentarai