Kultūrinių renginių, spektaklių, koncertų sostinėje vis daugėja. Žmonės mielai lankosi juose. Tik ar kiekvienam bilietų kainos yra patrauklios?
Kelios spektaklių kategorijos
Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinis direktorius Gintautas Kėvišas teigė, kad čia išskirtos šešios septynios spektaklių kategorijos, pagal kurias nustatomos bilietų kainos.
"Vaikų spektakliai patys pigiausi. Bilietai į juos kainuoja apie dvidešimt litų. O štai vakariniai spektakliai ar premjeros kainuoja gerokai daugiau", – aiškino teatro vadovas.
Jis pripažino, kad bilietų į premjerą, užsienio svečių ar naujametį spektaklį kainos yra ganėtinai didelės.
"Į jau minėtus išskirtinius renginius bilietai gali kainuoti ir apie penkis šimtus litų. Toks tarifas taikomas daugiausia Naujųjų metų vakaro spektakliams", – sakė G.Kėvišas.
Esą nors kainos tikrai nemažos, studentams ir senjorams siūlomos akcijos, galima įsigyti pigesnių bilietų.
Teatro tradicijos
G.Kėvišas aiškino, kad bilietų kainos priklauso ne tik nuo spektaklio ar koncertuojančio žmogaus, bet ir nuo vietos, kurioje žiūrovas nori sėdėti.
"LNOBT jau nuo seno susiformavusi tradicija, kad geriausia vieta laikoma pirmo balkono centrinė ložė. Todėl čia bilietai gerokai brangesni nei pirmose parterio eilėse. Toks požiūris atėjęs iš teatro istorijos. Senovėje visada geriausios vietos buvo ložėse. Turėti vietą čia buvo tarsi prestižo reikalas. Tikriausiai tai išlikę ir iki mūsų dienų", – apie teatro istorijos detalę prisiminė generalinis direktorius.
Pasak jo, bilietų į ne premjeras kainos jau nusistovėjusios ir kol kas nebus keičiamos.
"Ekonominės krizės dar nejaučiame, nes bilietus į šio sezono spektaklius žmonės nusipirko dar balandžio mėnesį. Jau trečdalį bilietų esame pardavę. Tad jeigu krizė ir bus, ją pajusime tik po metų", – juokavo G.Kėvišas.
Kainos įkandamos visiems
Jaunimo ir Vilniaus mažojo teatrų bilietų kainos truputėlį žemesnės. Pasak Jaunimo teatro vadovo pavaduotojos Žibutės Bagdonavičienės, vakarinių spektaklių kainos svyruoja nuo 14 iki 50, o spektaklių vaikams – nuo 8 iki 12 litų.
"Nei ekonominės krizės, nei kad būtų sumažėję žiūrovų, kol kas nejaučiame. Taigi ir bilietų kainos išlieka tos pačios. O lankytojų aktyvumas rodo, kad jos nėra per didelės. Žinoma, į naujamečius spektaklius kaina pakyla iki šimto litų", – sakė teatro darbuotoja.
Vilniaus mažojo teatro kultūrinių renginių organizatorė Aušra Ragauskienė teigė, kad jie orientuojasi į paprastą žiūrovą, todėl bilietų kainos nėra didesnės nei 65 litai.
"Mums svarbus kiekvienas žiūrovas, todėl kainų negalime labai užkelti. Pigiausias bilietas kainuoja apie dvidešimt litų. Kaina priklauso ne tik nuo aktorių skaičiaus, spektaklio populiarumo, bet ir nuo vietos. Pigiausios, žinoma, pristatomos atlenkiamos kėdės", – pasakojo renginių organizatorė.
Klausytojų nemažėja
Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė džiaugėsi, kad lankytojų nemažėja net ir pasunkėjus ekonominei padėčiai.
"Kadangi taikome įvairiausias nuolaidas studentams ir moksleiviams, darome apklausas, per kurias sužinome, kokia bilieto kaina dar tenkina lankytojus, vis dar džiaugiamės gausia auditorija", – sakė generalinė direktorė.
Jos teigimu, tik į naujamečius koncertus bilietai yra brangesni, kaina šokteli iki šimto penkiasdešimt litų. Tačiau šie jau pirmomis rugsėjo savaitėmis buvo išpirkti.
"Bilieto kaina priklauso nuo salės, kurioje vyksta koncertas, nuo savaitės dienos ir, žinoma, sėdimosios vietos. Nes simfoninio orkestro koncertas vienaip skamba sėdint parteryje ir visai kitaip klausant iš balkono", – paaiškino R.Prusevičienė.
Koncertai vis populiaresni
Koncertų agentūros "Makroconcert" Komunikacijos skyriaus vadovės Rūtos Diržanauskaitės teigimu, dideliuose pasaulinių žvaigždžių koncertuose lankytojų taip pat tikrai nesumažėjo.
"Žinoma, bilietai į tokius koncertus nepigūs. Kainos siekia nuo 50 iki 200 litų. Tačiau pastaruoju metu žmonių vis daugėja", – atskleidė Komunikacijos skyriaus vadovė.
Jos teigimu, koncertai vyksta didelėse salėse, todėl labai daug įtakos kainai turi sėdima vieta: kuo arčiau scenos – tuo brangiau. R.Diržanauskaitė tikino, kad koncertų agentūra stengiasi išlaikyti tokią vidutinę bilieto kainą, kurią dar galėtų mokėti ir paprasti žiūrovai.
"Bilietų platintojų duomenimis, šiuo metu žiūrovų tik daugėja. Ekonominė krizė mūsų kol kas nepalietė. Netgi priešingai – žmonės ėmė dažniau vaikščioti į koncertus", – džiaugėsi "Makroconcert" darbuotoja.
Nuomonės
Aušra, finansininkė
Dabartinės bilietų į teatrą ir koncertą kainos man visai patrauklios. Aš dar galiu sau leisti sumokėti šešiasdešimt ar aštuoniasdešimt litų už gerą koncertą. Dažniausiai lankausi Nacionaliniame dramos teatre. Manau, kad, palyginti su maisto, spektaklių kainos dar pakenčiamos.
Saulė, teatrologė
Pati esu teatrologė. Kai studentams siūlau eiti į kokį nors spektaklį, pirmiausia jie klausia, kiek kainuoja bilietas. Akivaizdu, kad paprastas žmogus ne visada gali nueiti į tą spektaklį, į kurį norėtų, nes neįperka bilieto. Girdėjau ir mokytojus skundžiantis, kad kainos pasidarė labai aukštos, o jų atlyginimai nėra tokie dideli, kad galėtų dažnai apsilankyti teatruose.
Romas, bankininkas
Manau, koncertų ir spektaklių kainos Lietuvoje yra kiek per aukštos. Pavyzdžiui, Anglijoje į pasaulinio lygio artisto koncertą bilietas kainuoja apie trisdešimt svarų. Nusipirkęs tiek kainuojantį bilietą žiūrovas garantuotas, kad sėdės pačioje geriausioje vietoje. Deja, mūsų šalyje už tokią sumą į gerą koncertą bilieto nenusipirksi. Galiu nusipirkti bilietą už kelis šimtus litų, bet visada gerai pagalvoju, ar koncertas, spektaklis to vertas.
Naujausi komentarai