Vaižganto vidurinėje mokykloje savaitės pradžioje badauti pradėjusi mokytoja Jūratė Voloskevičienė įkalbėta baigti protestą, tačiau kova nesibaigė.
"Buvo tėvų susirinkimas, į kurį atvyko švietimo skyriaus specialistės, jos pamačiusios vyraujančias nuotaikas įnešė vilties. Jei šią savaitę niekas nepaaiškės, tai nuo kito pirmadienio vėl atnaujinsiu bado akciją", – žadėjo J.Voloskevičienė.
Bado akcija paskelbta, kai Kauno valdininkai Vaižganto vidurinėje mokykloje neleido formuoti vienuoliktų klasių. Mokytojai vienuoliktokams sudarė sąlygas lankyti pamokas laisvu laiku, tačiau iki šiol moksleiviai jaučiasi tarsi be vietos.
"Mes nelegalai savo mokykloje. Mus dabar taip ir vadina, net Švietimo skyriaus vedėjas ponas Antanas Bagdonas mus pavadino nelegalais. Mus nori perkelti į kitas mokyklas. Tai yra nešvari politika", – savo įsitikinimus rėžė vienuoliktokas Mindaugas Anskolis.
"Savivaldybė netarnauja bendruomenei, o tik savo kišenei. Kai dalyvausime rinkimuose, žinosime, už ką nereikia balsuoti", – į pokalbį įsijungė kitas moksleivis Povilas Raškauskas.
Moksleiviai nežada pasiduoti Švietimo skyriaus spaudimui. "Iš mokyklos niekur nesitrauksime. Nuotaikos liūdnos, nes pabodo nežinia, jaučiame didelį spaudimą iš savivaldybės. Jų atstovai dažnai mus lanko ir pasakoja apie kitas mokyklas, į kurias mus nori perkelti. Nenorime eiti kitur, nes čia jaučiamės saugūs, pripratę prie mokytojų kolektyvo ir prie draugų", – sprendimą pasilikti mokykloje komentavo vienuoliktokė Laura Dubauskaitė.
"Nuotaikos blogos, nes mus nori išmesti. Kodėl mes turim išeiti? Nori, kad mes užpildytume gimnazijų klases, nes teko girdėti, kad jose trūksta 280 moksleivių. Liksime čia iki pat galo", – pritarė M.Anskolis.
Moksleiviai teigė, kad jų sprendimą palaiko ir tėvai. Daugelis jų baigė Vaižganto vidurinę mokyklą, čia mokėsi ir kai kurių moksleivių seneliai.
Savivaldybės Švietimo skyrius į mokytojos bado akciją nesureagavo, tačiau išplatino pranešimą, kuriame mokytojus kaltina nereikalingai kurstant aistras.
Naujausi komentarai