Nacionalinio dramos teatro serialas dar nesibaigė Pereiti į pagrindinį turinį

Nacionalinio dramos teatro serialas dar nesibaigė

2010-12-02 23:59
Tęsinys: anot kultūros ministro A.Gelūno, LNOBT netrukus bus pradėtas dar vienas auditas, truksiantis du tris mėnesius.
Tęsinys: anot kultūros ministro A.Gelūno, LNOBT netrukus bus pradėtas dar vienas auditas, truksiantis du tris mėnesius. / Roberto Dačkaus (Fotodiena) nuotr.

Audito išvados atskleidė, kad per dešimt mėnesių buvęs Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) vadovas Adolfas Večerskis artimiesiems priedų prie atlyginimo skyrė daugiau nei 21 tūkst. litų.

Teatro patalpos – saviems

Lapkričio pradžioje skandalingai keičiantis LNDT vadovams teatre buvo atliktas skubus auditas. Po mėnesį trukusio tyrimo kultūros ministras Arūnas Gelūnas pristatė jo išvadas.

Audito išvadose patvirtinta, kad teatro patalpose Odminių gatvėje, oficialiai įvardytose kaip biuras, gyveno A.Večerskio dukros draugas Tomas Barštys. "Pagal patalpose rastus daiktus auditoriai nusprendė, kad ten taip pat gyveno moteris ir vaikas", – sakė A.Gelūnas. Teatre vieša paslaptis buvo, kad ten gyveno A.Večerskio dukros šeima, tačiau ministras to nepatvirtino.

Skirdavo maksimalius priedus

Išvadose teigiama, kad A.Večerskis savo šeimos nariams nepagrįstai skirdavo maksimalius priedus prie atlyginimo. Tokie priedai buvo skirti buvusio generalinio direktoriaus žmonai Valerijai Večerskienei, kultūrinių renginių koordinatorei, dukrai Jutai Večerskytei, teatro juristei, ir dar vienai darbuotojai personalo vadovei Linai Banevičiūtei, kuri minima kaip A.Večerskio dukros draugė.

Nuo šių metų pradžios iki spalio pabaigos, kai vadovauti teatrui pradėjo Martynas Budraitis, šiems priedams buvo skirta 21 tūkst. litų. Kiek pinigų priedams buvo skirta anksčiau, dar bus tiriama. "Žinoma, tokios galimybės, kad priedai buvo skiriami ir prieš tai buvusiais metais, atmesti negalime", – sakė A.Gelūnas. Tai bus aiškinamasi tolesniame tyrime, o padarytą žalą teatrui bus siekiama išieškoti.

Pasak ministro, tam, kad ši suma būtų išieškota, į teisėsaugos institucijas turės kreiptis naujasis vadovas M.Budraitis.

Atsakyti už pažeidimus teatre teks ne tik A.Večerskiui, bet ir kai kuriems buvusiems jo pavaldiniams. "Dokumentus pasirašydavo trys ar keturi žmonėms, iš to spręsime, kokia bus atsakomybė", – kalbėjo kultūros ministras.

Bus dar vienas auditas

A.Večerskis šiuo metu įdarbintas LNDT kaip aktorius, vaidinantis spektaklyje "Žaldokynė", tačiau jis buvo sustabdytas dar birželį. Kultūros ministras prisipažino nežinantis, ar yra teisinių svertų, leidžiančių dėl to atleisti aktorių. Kokį atlyginimą gauna niekur nevaidinantis aktorius, ministras žadėjo pasidomėti.

Ministras pasakojo, kad A.Večerskis, prieš palikdamas teatro vadovo postą, panaikino direktoriaus pavaduotojų pareigybę, todėl M.Budraičiui dabar tenka ieškoti būdų, kaip ją sugrąžinti ir teisėtai priimti naujus darbuotojus.

Ministras taip pat tikino, kad auditorių darbas dar nesibaigė – netrukus bus pradėtas išsamus auditas, truksiantis du tris mėnesius.


Komentaras


Adolfas Večerskis

Buvęs LNDT vadovas

Vertinu audito išvadas gražiai. Suvokdami, kad byla gali pasikreipti ne taip kaip nori, mano priešininkai organizuoja cirką, dar vieną mano šeimos puolimą. Visa tai, ką aš paskaičiau, man kelia ne tik juoką, bet ir gailestį. Tiek netalentingų žmonių vienoje vietoje neteko matyti. Pritrūko fantazijos, jie kalba tą patį per tą patį, apie butą ir pinigus.

Dešimt kartų tą patį sakiau, bet primenu. Dėl buto. Kadangi mūsų darbuotojas parašė motyvuotą prašymą – jis buvo atvykęs iš kito miesto ir jam reikėjo buto trumpam laikotarpiui – pagal panaudos sutartį jam buvo suteikta teisė trumpai pasinaudoti tuo butu, ir jis už tą laiką sumokėjo teatrui. Fantazijos, kad tas butas galėjo būti naudojamas artistų ar režisierių, yra žmogaus teisių pažeidimas. Tas ponas, kuris dirba teatre, nėra mažesnis, jis irgi yra darbuotojas. Visi tie fantastiniai pareiškimai iš aukščiausios institucijos yra todėl, kad nelabai suprantame, kad panaudos reglamentas yra nustatomas generalinio direktoriaus, o juo, deja, buvau aš. Tuo butu naudojosi žmonės ir prieš mane, galima Jono Vaitkaus paklausti, ar kitų, sužinosite, kaip kas yra.

Kalbant apie priedus, Valstybės kontrolė nustatė, kad aš buvau pažeidęs tam tikrus punktus 2007–2009 m. Per tą laikotarpį, apie kurį dabar kalbame, aš jokių priedų nedalijau, nes nebegalėjau jų dalyti – buvo rekomendacijos nusišalinti nuo to, taip ir padariau. Aš nemanau, kad mano šeima yra tokia negarbinga, kad negali gauti priedų. Aš pritariu tiems priedams, bet jų neskyriau.

Visa tai priimu kaip atvirą iššūkį, dar vieną cirko numerį, labai nemalonų man, kaip žmogui, atidavusiam teatrui tiek metų. Aš teatrui atnešiau didžiulius pinigus, mano menas, kuris apšauktas komerciniu, iki šios dienos rodomas scenoje ir sėkmingai pildo tų, kurie mane puola, kišenę ir jie nesako, kad tai blogai. Į kitus spektaklius žmonės neina, bet tai jau ne mano reikalas. Aš laisvas žmogus, o už tai, ką esu padaręs, jau atsakiau. Kaip viskas baigsis, dar pažiūrėsime.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų