Pereiti į pagrindinį turinį

Nacionalinio stadiono statyboms – vėl trikdžiai

2019-02-06 14:06

Vilniaus valdžia trečiadienį atidėjo klausimą dėl nacionalinio stadiono koncesijos sutarties projekto, nes gavo pašalinto dalyvio pretenziją.

Nacionalinio stadiono statyboms – vėl trikdžiai
Nacionalinio stadiono statyboms – vėl trikdžiai / I. Gelūno / Fotobanko nuotr.

Meras Remigijus Šimašius pranešė, kad iš konkurso pašalintos bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pretenzija gauta antradienio vakarą. Jis šį žingsnį pavadino „labai apgalvotu noru vilkinti procesą“.

„Pagal įstatymus, procedūra turi būti sustabdyta, kol neatsakyta į pretenziją. Mes to žaidimo, kad per valandą turi būti formaliai atsakyta į pretenziją, tikrai nežaisime. Reikia atsakyti normaliai – tai gali būti rytoj, poryt, bet šiandien, natūralu, negalime svarstyti“, – žurnalistams sakė R. Šimašius.

Pagal įstatymus, procedūra turi būti sustabdyta, kol neatsakyta į pretenziją. Mes to žaidimo, kad per valandą turi būti formaliai atsakyta į pretenziją, tikrai nežaisime.

Šiuo metu derybos dėl stadiono statybos koncesijos vyksta su vienu dalyviu – koncerno „Icor“ valdoma įmonė „Axis Industries“. Ji projektą su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“ ketina įgyvendinti už 79,9 mln. eurų (be PVM).

Antrąjį dalyvį grąžinti į derybas pernai spalį nurodė Aukščiausiasis Teismas, tačiau konkurso komisija praėjusį mėnesį  nusprendė bendrovę vėl pašalinti dėl nepakankamos kvalifikacijos ir galbūt melagingai teiktų duomenų.

Anot R. Šimašiaus, savivaldybės galutinį sprendimą dėl sutarties tikimasi priimti vasario 20-ąją, o pačią sutartį pasirašyti dar šioje taryboje, iki kovą vyksiančių naujų savivaldos rinkimų.

„Tempimas į kitas tarybas kelia riziką pačiam projektui“, – tikino R. Šimašius.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ laikosi pozicijos, jog iš savivaldybės ir Vyriausybės institucijų sudaryta komisija nevykdė Aukščiausiojo Teismo sprendimo, nes iš naujo nevertino bendrovės pasiūlymo, o tik iš naujo tikrino konkurso dalyvio kvalifikaciją.

„Axis industries“ planuoja pastatyti 15 tūkst. vietų UEFA IV kategorijos futbolo stadioną su dengtomis tribūnomis už 33,8 mln. eurų, tris futbolo aikštes ir 3 tūkst. vietų lengvosios lengvosios atletikos stadioną už 16,4 mln. eurų, 300 vietų vaikų darželį už 3,6 mln. eurų, konferencijų centras su biblioteka už 4,6 mln. eurų. Komplekse už 4,2 mln. eurų taip pat atsiras sporto muziejus, iškils 6 krepšinio aikštelės, meninės ir sportinės gimnastikos salė, bokso, imtynių ir treniruočių salė, administracinės patalpos. Bendrai infrastruktūrai „Axis industries“ numato investuoti 11 mln. eurų.

Sutartį su privačiu investuotoju planuojama pasirašyti 25 metams. Vyriausybė yra įsipareigojusi per 25 metus komplekso statyboms ir išlaikymui, renginiams (20 dienų per metus) iš viso skirti 53 mln. eurų. Konkretus kiekvienos šalies indėlis paaiškės pasirašius sutartį.

Visas kompleksas priklausytų Vilniaus savivaldybei. Jame suplanuotą vaikų darželį, biblioteką ir dalį neformaliam ugdymui skirtų patalpų valdys savivaldybė, sporto muziejų – Kūno kultūros ir sporto departamentas, likusią dalį – koncesininkas.

Opoziciniai konservatoriai ir jų kandidatas į Vilniaus merus Seimo narys Dainius Kreivys pareiškė abejojantys derybų skaidrumu. Jie argumentuoja tuo, kad procese dalyvauja P. Poderskio padėjėjas, buvęs „Icor“ įmonių grupės teisininkas Kipras Krasauskas. Jo brolis Ignas Krasauskas šiuo metu užima aukštas pareigas „Icor“ įmonėse. P. Poderskis sako, kad giminystės ryšiai jokios įtakos neturi, o viešai metamą šešėlį sieja su artėjančiais rinkimais.

R. Šimašius sako, kad „nėra nė menkiausio pagrindo teigti, kad kažkas yra propaguojama“. Pasak jo, P. Poderskis „išsiderėjo tikrai geresnes sąlygas, nei buvo pateiktos pirminiuose dokumentuose“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra