"Namai" – žaliasis rinkimų sąmokslas? Pereiti į pagrindinį turinį

"Namai" – žaliasis rinkimų sąmokslas?

Apeliacija: kurdamas filmą "Namai" režisierius Y.Arthusas-Bertrand'as siekė kiekvienam priminti, kad Žemė – didžiausias stebuklas, kurio mes rizikuojame netekti.
Apeliacija: kurdamas filmą "Namai" režisierius Y.Arthusas-Bertrand'as siekė kiekvienam priminti, kad Žemė – didžiausias stebuklas, kurio mes rizikuojame netekti. / "Elzevir films" ir "Europacorp" nuotr.

Rekordiškai mažo rinkėjų aktyvumo sulaukę Europos Parlamento rinkimai pateikė nemažai staigmenų – išrinktos piratų, islamo niekintojų partijos.

O štai Prancūzijoje visų nuostabai trečią vietą su daugiau nei 16 proc. balsų užėmė žalieji. Kai kurių partijų vadovai vos paskelbus rezultatus suskubo žaliųjų pergalę sieti su Yanno Arthuso-Bertrand'o filmo "Namai" premjera, rodyta vos dvi dienos prieš Europos Parlamento rinkimus.

Režisieriaus Y.Arthuso-Bertrand'o idėja buvo parodyti svaiginantį mūsų planetos žavesį ir padėti susimąstyti apie tai, kaip lengva sunaikinti milijardus metų kurtą gamtos harmoniją. Filme akcentuota, kad kiekvienas gali keisti aplinką į gerąją pusę ir kad tai dar nevėlu.

"Namų" pasaulinė premjera tuo pačiu metu vyko daugybėje šalių – tą pačią dieną ir valandą ją rodė daugiau nei 80 šalių televizijos, ir net 126 šalyse jį tądien pradėta rodyti kino ekranuose. Prancūzijoje filmą per šią akciją pamatė net 8 mln. žiūrovų.

Nežinia, ar tuodu faktai susiję, bet iki šiol buvusi ne itin populiari partija "Europe Ecologie" praėjusį sekmadienį išties jautėsi tikrąja rinkimų nugalėtoja ir garsiai džiaugėsi, kad prancūzai atsikvošėjo ir pažvelgė į visuotines problemas. Tačiau politiniai oponentai pareiškė, kad filmas "Namai" buvo gerai suplanuotas žaliųjų rinkimų sąmokslas, ir pareikalavo jį... išaiškinti!

Savotiškas žaliųjų antausis įaudrino vargingus 8 proc. balsų surinkusį ir ketvirtoje vietoje atsidūrusį bei dėl to šalies žiniasklaidos nuplaktą Demokratų judėjimą ("MoDem"). Užuot pasistengusi suprasti jo priežastis ir išmokti pamoką, partija garbę ginti ėmėsi ieškodama kaltų. Buvusi aplinkos ministrė, centristė iš "MoDem", Corrine Lepage iškėlė teoriją, kad filmas "Namai" galėjo pakoreguoti rinkimų rezultatus ir buvo užslėptas raginimas balsuoti už žaliuosius.

Tos pačios partijos narys Jeanas Lucas Bennahmias paantrino, kad filmas "Namai" suvaidino lemiamą vaidmenį žaliųjų rinkimų kampanijoje. Jo nuomone, nuostabiais vaizdais pasigrožėję ir išgirdę filmo kūrėjų apeliaciją balsus jiems ryžosi atiduoti iki tol neapsisprendę Prancūzijos rinkėjai.

"Noriu pasakyti, kad manęs nepaveikė manipuliavimas plačiai parodytu pono Y.Arthuso-Bertrand'o filmu. Manau, jog visa tai buvo gerai apgalvota, tiksliai numatyta, kad "Europe Ecologie" būtų prastumta", – piktinosi ir Marine Le Pen, Nacionalinio fronto viceprezidentė, šalies kraštutinių dešiniųjų lyderio Jeano Marie Le Peno dukra.

O Ericas Woerthas, Prancūzijos biudžeto ministras, apie filmą atsiliepė daug maloniau: "Tai akis atveriantis filmas." O žaliųjų partiją pagerbė ir pasveikino su laimėjimu: "Sujungti žodžius Europa ir ekologija yra dvi kertinės viltys."

Juostos režisierius Y.Arthusas-Bertrand'as paklaustas, ką mano apie kaltinimus sąmokslu, liko ramus – paaiškino, kad pasaulinės premjeros data buvo numatyta jau prieš dvejus metus, kai Europos Parlamento rinkimais nė nekvepėjo ir jų data buvo neaiški. O planuota taip iš anksto, nes norėta ypatingai pažymėti Tarptautinę aplinkos dieną ir sutarus su daugeliu šalių rengti grandiozinę "Namų" premjerą.

Šalies prezidentas Nicolas Sarcozy į polemiką nesikišo ir juodųjų agitacijų filme neieškojo. Tik viešai pareiškė, kad džiaugiasi, jog įvairios institucijos prisidėjo prie Y.Arthuso-Bertrand'o filmo kūrimo ir platinimo visame pasaulyje. N.Sarcozy pridūrė, jog pats filmą jau matė ir jį pažiūrėti rekomenduoja kiekvienam, o vienintelė jo įžvelgta filmo potekstė – padėti žmonėms suprasti aplinkos pokyčius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų