Pereiti į pagrindinį turinį

NATO viršūnių susitikimas: tūkstančiai svečių suteiks daugiau naudos ar galvos skausmo?

2023-04-23 07:46
DMN inf.

Per NATO viršūnių susitikimą planuojama atidėti tam tikras planines procedūras ir operacijas ligoninėse. Kaip bus teikiamos medicinos paslaugos, pokalbis su Sveikatos apsaugos ministerijos kanclere Jurgita Grebenkoviene.

NATO viršūnių susitikimas: tūkstančiai svečių suteiks daugiau naudos ar galvos skausmo?
NATO viršūnių susitikimas: tūkstančiai svečių suteiks daugiau naudos ar galvos skausmo? / Ž. Gedvilos/BNS nuotr.

– Koks dabar planas? Ar teks mažiau teikti medicinos paslaugų per NATO viršūnių susitikimą Vilniuje?

– Svarbu pabrėžti, kad dar vyksta planavimo ir pasirengimo etapas. Labai konkrečių detalių nėra. Gydymo įstaigos vertinasi, ką reikštų tokio masto svečių priėmimas mieste ir, jeigu sutriktų sveikata, kokia apimtimi galėtų suteikti priežiūros paslaugas. Atlikus šiuos darbus paaiškės detaliau, ar reikėtų kokių paslaugų ribojimo. Apie skubiosios medicinos paslaugų ribojimą nekalbama. Viskas bus teikiama. Kalbama apie planines paslaugas, kur gali būti šiek tiek nežymus tam tikrų procedūrų atidėjimas tomis dienomis. Dar sprendimai nepriimti, vyksta vertinimas. Artėjant renginiui bus aiškiau, bet pagrindinis tikslas – kad gyventojai nepajustų jokio nepatogumo ir nesutriktų sveikatos priežiūros paslaugos. Rizikos veiksnius įsivardijome, juos vertiname, deramės dėl priemonių, reikalingų toms rizikoms suvaldyti.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Renginio vietose budės daugiau greitosios medicinos automobilių, vadinasi, jų mažiau dirbs Lietuvos gyventojams.

– Taip. Yra prašymas, kad renginio vietose budėtų greitosios automobiliai, bet tai ne toks skaičius, kad reikšmingai ribotų ar nebūtų galima reaguoti į iškvietimus. Greitosios pagalbos įstaigoms yra užduotis sureguliuoti srautus taip, kad gyventojai nepajaustų.

– Ar planuojama, kad tuo metu daugiau budės gydytojų?

– Taip. Gydymo įstaigos planuoja didesnes gydytojų komandas, jei reikėtų kokių paslaugų ar sutriktų sveikata. Bus pasiruošę reaguoti operatyviai į susiklosčiusias situacijas.

Kaip NATO viršūnių susitikimui ruošiasi restoranai ir viešbučiai? Ar tūkstančiai svečių suteiks labiau naudos, ar galvos skausmo? Apie tai pokalbis su Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidente Evalda Šiškauskiene.

Kiekvienas toks didelis renginys – didelis pliusas Lietuvai.

– Ar viešbučiams svečiai atneš daugiau naudos, ar sumaišties?

– Bus ir to, ir to. Be abejo, labai laukiame. Kiekvienas toks didelis renginys – didelis pliusas Lietuvai. Tokios reklamos ir žinomumo niekada nenusipirktume. Manau, visi gali palaukti ir pakentėti. Nepatogumų bus labai daug, skaičius žmonių labai didelis, bus per patį turizmo sezoną. Neteksime turistų grupių, skrydžių. Aišku, ankstyvą pavasarį ar rudenį būtų daug patogiau, bet niekas neklausia mūsų, ruošiamės atsakingai ir džiaugiamės, nes anksčiau atvažiuos ir žurnalistų, svečių, delegacijos atstovų. Miestas bus perpildytas. Nepatogu bus darbuotojams. Kiek žinome, bus visiškai uždraustas įvažiavimas į senamiestį, reikės darbuotojams pakentėti ir kažkaip nusigauti iki darbo vietos. Nei paspirtukai, nei dviračiai ar kitos transporto priemonės tam tikromis valandomis negalės važiuoti, ypač tomis dienomis. Kalbame dėl galimybės įvažiuoti tiekėjams. Žmonių skaičius bus didelis ir užsipirkti maisto neįmanoma tokiam laikotarpiui.

– Ar žinote, kokius viešbučius ir kelių žvaigždučių rinksis svečiai?

– Nežinosime. Tai konfidenciali informacija. Tai žino tik viešbučių direktoriai ir savininkai. Jie pasirašė konfidencialumo sutartis dėl svečių saugumo, mūsų pačių saugumo. Beveik visi viešbučiai bus užimti, ir ne tik Vilniuje – tiek Kaune, Birštone, aplinkui. Vilniuje tokio skaičiaus nėra. Viešbučiai bus imami ir trijų, ir keturių, penkių žvaigždučių. Turbūt patys paprasčiausi tikrai ne. Restoranai turės darbo iš peties.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų