Kaip teigia kūrybingas moteris buriančios grupės „Antras šansas“ įkūrėja Eglė Gilė, mugė jau tradiciškai vyksta du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. „Tai – antrinio dizaino mugė. Visa kūryba turi būti susijusi su tuo, kas jau gyveno, bet, nagingų kūrėjų dėka, gali savo gyvenimą pratęsti“, – sako Eglė.
Jos teigimu, kuria labai daug moterų, tik ilgą laiką jos neturėdavo kur savo gaminių parodyti, tad tiesiog dėdavo į spintas. Taip ir aplinkiniai prarasdavo galimybę pasisemti idėjų, kaip atitarnavusius daiktus galima panaudoti dar kartą. Dabar tokia galimybė yra. O mugėje dalyvaujančios moterys – labai gabios, kūrybiškos, mielai besidalinančios idėjomis, ką dar galima sukurti ir padaryti, kad atitarnavę daiktai nepatektų į atliekų konteinerius.
Butauto Barausko nuotr.
„Šiais metais mugė ypatingai gausi dalyvių, nemažai jų į Vilnių atkeliavo ir iš kitų miestų. Tikiuosi, kad kitais metais, pavasarį jau turėsime net moksleivių, kurie dalyvaus mugėje su savo gaminiais“, – sako mugės organizatorė.
Grupę „Antras šansas“ kažkada sukūrė, pasak Eglės, kaimynės-entuziastės. Kai prie grupės ėmė jungtis vis nauji nariai, paaiškėjo, kad kuriančių ir antrą gyvenimą daiktams suteikiančių žmonių yra tikrai daug, ir jie labai nori pasirodyti. Taip ir gimė jau tradicine tapusi „Antro šanso“ mugė.
Šiais metais mugė ypatingai gausi dalyvių, nemažai jų į Vilnių atkeliavo ir iš kitų miestų.
Daugiausia moterys kuria iš tekstilės – panaudoja džinsą, įvairius audinius, siūlus. Tad mugėje galima buvo pamatyti ar įsigyti įvairių buityje naudojamų gaminių iš tekstilės, persiūtų ar patobulintų drabužių, žaislų, papuošalų. Net ir susitraukę megztiniai, pasirodo, gali atgimti antram gyvenimui, tik jau žaislų pavidalu.
Mugės metu Labdaros ir paramos fondas „Susivieniję gerumui“ rinko vilnonius siūlus ar vilnonius mezginius ardymui, iš kurių bus mezgamos kojinės Ukrainos herojams.
Naujausi komentarai