Trys dešimtys Kauno politikų ir savivaldybės administracijos atstovų išvyko į Kaišiadoris, kur su Vilniaus kolegomis prisiminė vegetavusią dvimiesčio idėją. Kai kas jį pasiūlė pavadinti ViKa.
Kauno politikų vakar rytą šalia savivaldybės laukė autobusas. Kai kurie miesto tarybos nariai buvo tikri, kad jis nuveš į geležinkelio stotį, kur visi sės į naująjį dviaukštį traukinį. Tačiau ši, viena nedaugelio įgyvendintų dviejų miestų suartinimo priemonių nebuvo pasitelkta. Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas aiškino, kad "Lietuvos geležinkeliai" nesutiko nuvežti Kauno delegacijos nemokamai.
Trumpam autobuse šmėžtelėjusi mintis važiuoti traukiniu už savus pinigus daugumos politikų pritarimo nesulaukė, nes užsakytas autobusas vis dėlto pristatys keleivius tiesiai, kur reikia.
Konferencija "Vilniaus ir Kauno dvimiestis: jo reikšmė Lietuvai" surengta Kaišiadorių kultūros centre.
Vilniečiai taip pat buvo kviečiami sėsti į traukinį, tačiau nė vienas šiuo siūlymu nepasinaudojo, į renginį atvyko automobiliais. Konferencijoje dalyvavo apie šimtą žmonių – savivaldybių, ministerijų ir joms pavaldžių institucijų atstovų, kitų suinteresuotų asmenų.
Pranešimų autoriai prisiminė kelerių metų senumo informaciją apie dvimiesčio strateginius planus, konstatavo, kas padaryta, kas ne, ką, teks padėti į stalčius, ką dar galima sėkmingai įgyvendinti.
Bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" generalinis direktorius Stasys Dailydka gyrėsi, kad jo įmonė šį bei tą padarė ir paminėjo suremontuotas Vilniaus ir Kauno geležinkelio stotis, tunelio remontą, nupirktus du naujus elektrinius traukinius.
Kauno ir Vilniaus miestų merai A.Kupčinskas ir Vilius Navickas pasirašė dvimiesčio tolesnės plėtros deklaraciją, kurioje prisiimama atsakomybė dėl Vilniaus ir Kauno miestų bendradarbiavimo.
Dvimiesčio idėją iškėlė Kauno ir Vilniaus merai liberalcentristai, o dabar ją sumanė atgaivinti miestų vadovai konservatoriai.
"Tęstinumas turi išlikti, nesvarbu, kas iškėlė idėją, kas ją vystė, kas numarino. Vilnius ir Kaunas nėra konkurentai, nebent krepšinio aikštelėje", – kalbėjo Kauno vadovas. Jis pripažino, kad lig šiol miestams ne visose srityse pavyko bendradarbiauti, ir labiausiai – dėl politinių priežasčių.
Konferencijoje kalbėjęs buvęs sostinės meras Artūras Zuokas, kuris 2002 m. kovo 8 d. su tuometiniu Kauno vadovu Eriku Tamašausku pasirašė savivaldybių bendradarbiavimo ketinimų protokolą, siūlė diskutuoti dėl dvimiesčio pavadinimo ir prisiminė vardą ViKa. Tai dviejų pirmųjų miestų raidžių derinys. Šio pavadinimo autorė – vieno Vilniaus politiko duktė.
Kaunas – trečias
Į aukščiausio rango Europos miestų kategoriją iš trijų Baltijos valstybių miestų patenka tik Ryga, antrojoje kategorijoje – Vilnius ir Klaipėda, Kaunas – ant trečiojo laiptelio. Sujungus Vilnių ir Kauną į vieną miestą, įskaitant tarpinius miestus ir miestelius, būtų pasiektas milijoninis gyventojų skaičius ir šis darinys galėtų pretenduoti į "Euro City" rangą.
Deklaracijoje sostinė ir laikinoji sostinė pasižadėjo:
Būti partneriais sprendžiant svarbius uždavinius, sujungti ekonomikos, mokslo ir kultūros potencialą, puoselėti ir reklamuoti regiono vertybes, stiprinti abiejų miestų savivaldas, būti pavyzdžiu kitiems Lietuvos regionams.
Naujausi komentarai