„Pirmiausia, žinoma, siekiame užimti jaunus žmones, suteikti jiems galimybes leisti laiką prasmingai ir taip pat skatinti fizinį aktyvumą. O tuo pačiu norime jiems pasiūlyti ir saugią, patogią erdvę, skirtą ekstremaliam sportui“, – aiškina vicemeras Valdas Benkunskas.
Riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką ketinama įrengti Parko gatvėje, netoliese esančios kalanetikos aikštelės ir parko, skirto pasivaikščiojimams su augintiniais.
Iš viso parke bus įrengta keturiolika įvairių parko elementų – rampų, pusrampių, čiuožimo bortų, čiuožimo turėklų kitų objektų.
Stačiakampio formos 350 kvadratinių metrų ploto aikštelėje turės būti įrengti parko tipo elementai, kurie imituos miesto gatvių architektūrinius elementus – turėklai, laiptai, užvažiavimai ir žalieji plotai. O patys aikštelės įrenginiai bus suprojektuoti įvairaus lygių sportininkams – tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems.
Parke bus įrengtos trys platformos, kurių aukščiai – 0, 250 ir 500 mm. Taip pat – dvi vientisai sumontuotos 1,2 m aukščio rampos su pusrampėmis iš abiejų pusių, dvi 1,5 m aukščio pusrampės ir 1,75 m aukščio pusrampė, 0,5 m aukščio A formos daugiafunkcinė rampa su čiuožimo turėklu. Parke numatyta įrengti ir balansavimo padą bei du ne trumpesnius nei 6 m čiuožimo bortus ir tokio paties ilgio čiuožimo turėklą. Įrenginių važiuojamam paviršiui bus naudojama laminuota fanera.
Iš viso parko įrengimas Vilniaus miesto savivaldybei galėtų kainuoti iki 120 tūkst. eurų.
Panašius medinius riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parkus Vilniaus miesto savivaldybė yra įrengusi Pašilaičiuose ir Lazdynuose. Dar vienas – betoninis – ekstremalaus sporto parkas įrengtas prie Baltojo tilto. Dar vieną dviračių trasą Viršuliškėse ir betoninį riedučių parką Fabijoniškėse planuojama įrengti 2023 m.
Naujausi komentarai