Pildys vaikų svajones Pereiti į pagrindinį turinį

Pildys vaikų svajones

2010-11-16 23:59
Idėja: projekto autoriai A.Čepkus (kairėje) ir J.Gregorauskas tikisi, kad pavyks suvesti tuos, kuriems reikia pagalbos, ir tuos, kurie gali ją suteikti.
Idėja: projekto autoriai A.Čepkus (kairėje) ir J.Gregorauskas tikisi, kad pavyks suvesti tuos, kuriems reikia pagalbos, ir tuos, kurie gali ją suteikti. / Gedimino Bartuškos nuotr.

"Man labai patinka piešti ir gražiai rengtis, todėl mano svajonė yra turėti gerus flomasterius ir gražią suknelę", – svajoja septynmetė Marijana. Ji – viena iš 800 vaikų, kuriems sumanė padėti du jauni vilniečiai.

Geradariams – du pasiūlymai

Kartu su Vilniaus miesto socialinės paramos centru Julius Gregorauskas ir Andrius Čepkus renka vaikų iš socialinės rizikos šeimų svajones ir skelbia jas interneto svetainėje www.vaikusvajones.lt. Kiekvienas joje apsilankęs gali apsispręsti – ar išpildyti vaiko svajonę asmeniškai, ar tiesiog pervesti reikalingą pinigų sumą.

"Šiais laikais, kai visi labai užimti, turi daugybę darbų, antras būdas yra paprastesnis. Galite tiesiog pervesti pinigų, nurodyti, kurio vaiko svajonę norite išpildyti, ir socialiniai darbuotojai nupirks ir įteiks dovaną. Tačiau mes labai norėtume rekomenduoti pirmą būdą – patiems nupirkti tai, ko trokšta vaikas, nuvažiuoti ir įteikti. Tuomet tiek patiems bus kitokia savijauta, tiek ir tiems vaikams, nes jiems reikalingi ne tik daiktai, bet ir dėmesys", – kvietė vienas projekto autorių J.Gregorauskas.

Tarpininko vaidmuo

Idėja organizuoti tokią socialinę akciją draugams kilo įkopus į aukščiausią Europos kalną Monblaną – tuomet jie sau pasižadėjo nuveikti ką nors gera kitų žmonių labui. Toliau rutuliodami šią idėją jie apsisprendė, kad dėmesį reikėtų atkreipti į tuos vaikus, kurie lieka pamiršti.

"Galvojome apie vaikus globos namuose. Tačiau jiems, ypač prieš Kalėdas, organizuojama labai daug įvairių akcijų. O socialinės rizikos šeimose augantys vaikai yra užmiršti – viskas, ką jie gauna, tai šiek tiek pinigų įsigyti mokyklinėms prekėms prieš rugsėjį", – pasakojo A.Čepkus.

Idėjos autoriai įsitikinę, kad viskas klostysis sėkmingai. "Mūsų akimis žiūrint, viskas, ko reikėjo, tai tarpininkas, kuris suteiktų informaciją, kaip galima padėti", – aiškino bendraminčiai, jie viliasi, kad kitąmet šią akciją galbūt pavyks išplėsti iš Vilniaus į visą Lietuvą.

Tiktų ir naudotas daiktas

Vienas didžiausių projekto autorių norų – priminti vaikams, kad svajonės gali išsipildyti. "Vis dėlto būtent svajonės verčia pasaulį suktis. O vaikams, augantiems tokiomis sąlygomis, labai lengva svajones pamiršti, susitaikyti su tuo, kad jos nesipildo. Mūsų tikslas – išpildyti konkrečių vaikų konkrečias svajones. Nesvarbu, kad vienas nori kompiuterio, kitas spalvotų pieštukų rinkinio – visi turėtų turėti galimybes jų sulaukti. Mes, suaugę žmonės, kartais per rutiną svajones pamirštame, o tokiems vaikams dar labiau jų reikia", – kalbėjo A.Čepkus.

Prie akcijos savo noru prisidedantys socialiniai darbuotojai stebėjosi, kad vaikų įvardijamos svajonės – labai realios ir pamatuotos. Jei jie prašo kompiuterio, dviračio ar mobiliojo telefono, daugelis priduria, kad tiktų ir naudotas. Kitiems gražiai Kalėdų šventei užtektų lėlės ar nedidelio akvariumo su žuvyte.

Projekto organizatoriai perspėjo vaikus negalintys jiems pažadėti, kad visų svajonės išsipildys. "Mes viską jiems paaiškinome, bet patarėme, kad pabandyti verta, ir tikimės, jog didžioji dalis svajonių bus išpildytos", – vylėsi jie.


Nuskriaustų – daug

Vilniuje yra 834 šeimos, kuriose vienas iš tėvų arba abu piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomi nuo azartinių lošimų, nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams. Šiose šeimose auga 1430 vaikų. Jie niekada nėra dalyvavę kituose socialiniuose projektuose ar akcijose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų