Keldintis į naujas itališkas stogines griežtai atsisakiusiems ir dėl to birželį be prekyviečių likusiems tautodailininkams telieka pavydžiai žvelgti į kitoje gatvės pusėje besidarbuojančius kolegas. Šiomis dienomis jie oficialiai pristatė naujuosius prekystalius, dekoruotus senomis Vilniaus nuotraukomis.
Nesantaiką kursto Vilniaus valdžia
24-iose prekyvietėse jau dirba suvenyrų prekybininkai, kurie patys nugriovė senas medines stogines ir už savo lėšas suprojektavo, įrengė naujas darbo vietas.
Tuo metu amatininkai, anksčiau dirbę K.Sirdydo skvere, tačiau iš jo iškeldinti, tebelaukia, ar vicemeras Romas Adomavičius tesės jiems prieš mėnesį duotą žodį.
Žinia, vicemeras be darbo likusiems amatininkams suteikė viltį, kad ir jie galės turėti tokias prekyvietes kaip jų kolegos. Itališkoms stoginėms esą būtų galima rasti kitą vietą.
„Pasikalbėsiu su meru ir pasiūlysiu jas iškelti kur nors kitur, pavyzdžiui, jos tiktų Lazdynų turgeliui. Kodėl gi vietoje jų nepastačius to, ko prašo žmonės, juk tada visa Pilies gatvė atrodytų vienodai“, - svarstė R.Adomavičius ir pažadėjo daryti viską, kad ši vizija taptų realybe.
Tam reikėtų miesto tarybos narių, į darbą grįžusių rugsėjo 9-ą dieną, palaikymo. Tačiau Pilies gatvės prekeivių klausimas trečiadienį tarybos posėdyje nė nebuvo iškeltas.
R.Adomavičius portalui aiškino, kad savo mintį kol kas išsakė tik pasitarime pas merą.
„Joks sprendimas nepriimtas. Kalbėta apie tai, kad itališkos stoginės neseniai pastatytos ir jas išmontuoti būtų netikslinga. Be to, kas apmokėtų darbų išlaidas? Bendro sutarimo, ką daryti toliau, kol kas nėra“, - kalbėjo R.Adomavičius.
Tačiau jis suskato pridurti, kad savo užmojų padėti nusivylusiems prekybininkams neatsisako. „Tegu tie entuziastai susiranda architektą, projektavusį naujas stogines kitiems amatininkams, ir paprašo, kad jis parengtų projektą. Tada reikės projektą pasitvirtinti savivaldybėje ir užsakyti stoginių gamybą. Žinau, kad tokie projektai gimsta ne per vieną dieną, tačiau tikiu, kad pačių suvenyrų prekeivių pastangomis tai gali būti įgyvendinta“, - aiškino R.Adomavičius.
Prekybininkai bylinėjasi teisme
Be darbo vietų likusiems amatininkams atstovaujanti Vilniaus Gintaro sambūrio asociacijos pirmininkė Lucija Peciukevičienė tikino su architektu Audroniu Vydžiumi jau kalbėjusi.
„Jis sakė, kad be konkretaus miesto valdžios sprendimo pradėti darbą netikslinga. Pirmiausia esą turi savo žodį tarti miestas, tik tada galima ką nors daryti. Kitaip viskas gali baigtis niekuo“, - svarstė L.Paciukevičienė. Ji neatmetė galimybės dėl šio klausimo bėdų prašytis vizito pas Vilniaus merą Vilių Navicką.
Norėdami itališkas stogines pakeisti kitomis, prekeiviai už jas turėtų mokėti iš savo kišenės. Skaičiuojama, kad kiekvienam tektų investuoti po 7,5 tūkst. litų.
Kol klausimas dėl naujų stoginių pakibęs ore, K.Sirvydo skvere iki birželio dirbę prekybininkai su savivaldybe bylinėjasi teisme. Amatininkai siekia įrodyti, kad naktį iš skvero išvežti jų senuosius prekystalius buvo neteisėta.
Portalas primena, kad K.Sirvydo skvere įsikūrę prekiautojai amatininkai be prekybos paviljonų liko birželio pabaigoje. Paryčiais savivaldybė iš prekybininkų kišenės pastatytus statinius patyliukais surinko ir išvežė.
To priežastis – birželio 1 d. nustojęs galioti leidimas prekybai. Vilniaus savivaldybės administracija įpareigojo prekybininkus savo stogines išmontuoti ir išgabenti iki birželio 20 d. To nepadarius, miesto valdžia pati ėmėsi darbo.
Naujausi komentarai