Pereiti į pagrindinį turinį

Pirkinių sostinė vilioja turtingesnius kaimynus

2010-07-12 08:19
Neapgultas: antrąją pirkinių festivalio dieną, vidurdienį, pirkėjų vis dar buvo negausu.
Neapgultas: antrąją pirkinių festivalio dieną, vidurdienį, pirkėjų vis dar buvo negausu. / Tomo Raginos nuotr.

"Akropolyje" surengto pirmojo tarptautinio pirkinių festivalio efekto kauniečiai nepajuto – prekybą gyvino atvykėliai iš kaimyninių valstybių – Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Prie įėjimų nesistumdė

"Kauniečių perkamoji galia labai sumažėjusi, užsidarė daug įmonių, sumažėjo algos", – pripažino Kauno "Akropolio" atstovas Kęstutis Isakas. Likus kelioms savaitėms iki pirkinių festivalio, per kaimyninių šalių televizijas ir radijus sukosi reklama, raginanti atvykti į Kauno "Akropolį". "Karaliaučius turi vos vieną normalų prekybos centrą", – rusų pirkėjų atvykimo priežastį įžiūrėjo K.Isakas.

Nors festivalio pradžia buvo skelbiama penktadienį, tačiau didesnio antplūdžio laukta šeštadienį. Tądien Lietuvoje oficialiai buvo darbadienis. Tad, atsidarius parduotuvėms, lankytojų buvo matyti vienas kitas. Įdienojus žmonių pagausėjo, tačiau organizuotai atvykusių užsieniečių vis nesimatė.

"Skambino, kad autobusai užtruko prie sienos", – paaiškino K.Isakas, teigęs, kad dar penktadienį automobilių stovėjimo aikštelėje suskaičiavęs kone kelis šimtus mašinų su užsienietiškais numeriais.

Tai, kad šeštadienis lietuviams buvo darbo diena, "Akropolio" atstovas įžvelgė ir pliusą – žmonės nesusigundė kelione prie jūros ar ežerų.

"Geriau mažiau pirkėjų, bet tikslinių, nes pastaruoju metu daug parduotuvių turi daug vaikščiojančių, bet neperkančių lankytojų. O dabar ir batų, ir drabužių parduotuvės ūžia. Kelios parfumerijos parduotuvės per dieną pasiekė savaitės apyvartą. Viskas yra gerai, – įpusėjus festivaliui dėstė K.Isakas ir patikino: – Retas lankytojas išeina be pirkinio."

Nematytų prekių – nedaug

Iš Prienų į Kauną dukrai apdarų išleistuvėms atvykęs Egidijus prisipažino girdėjęs per radiją, kad vyks pirkinių festivalis.

"Ir kainos, ir asortimentas – kaip visada. Pajutau skirtumą: žmonių mažiau nei įprastą savaitgalį. Gal į vakarą jų ir susirinks", – šyptelėjo vyras.

Žadėta, kad į renginį atvažiuos ne tik pirkėjų, bet ir prekybininkų iš kitų šalių. Tačiau alėjose buvo galima pamatyti vos keletą naujų, laikinai prekiauti atvykusių užsieniečių.

Filipinietišką kosmetiką siūliusios prekybininkės iš Latvijos pasakojo, kad moteris, ypač vyresnes, domino natūrali kosmetika. Tačiau jos pirko nedaug, dažniausiai – pačius pigiausius gaminius.

K.Isakas patikslino, kad festivalio tikslas buvo pritraukti ne užsienio prekiautojų, o pirkėjų. "Užsienio įmonių "Akropolyje" pakanka. Prekiauti jų prekėmis ir vystyti jų ekonomiką – neįdomu", – teigė K.Isakas.

Koją kišo kalbos barjerai

Estė Katri su šeima į Kauną užsuko ne pirmą kartą. Šeštadienį jie, grįždami iš atostogų Lenkijoje, stabtelėjo "Akropolyje". Apie pirkinių festivalį moteris nieko nežinojo.

"Tai labai didelis centras. Nepasakyčiau, kad kainos daug mažesnės nei Estijoje. Tiesiog patogu, kad vienoje vietoje yra daug parduotuvių, galima rinktis. Nusipirkome batų", – įspūdžiais dalijosi estė.

Trys jaunos merginos iš Baltarusijos, atvykusios į Kauną vienai dienai, net neturėjo laiko leistis į ilgesnes kalbas: "Skubame į parduotuves, laiko labai nedaug turime. Drabužių kainos čia labai patrauklios."

Kai kuriuose "Akropolio" prekybos taškuose buvo matyti užrašai ne tik lietuvių, bet ir rusų kalbomis. Vis tik nacionalinius prekybos ypatumus ir Lietuvoje įprastas parduotuvių taisykles kitakalbiai suprato ne iš karto. Pora rusų, su pilnutėliu vežimu sustoję prie greitojo aptarnavimo kasos "Maximoje" tik iš trečio karto lietuviškai kalbančios kasininkės buvo nuginti stoti kitur.

"Nesuprantame, ką mums sako", – nepasitenkinimo neslėpė užsieniečiai.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų